GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · itālija · Roma · Festivāli

Romaeuropa Festival, 20. septembris līdz 2. decembrim, 2017

0 ATSAUKSMES

Romaeuropa Festival, 20. septembris līdz 2. decembrim, 2017

Romas spēļu mākslu svētki koncentrē mūžīgajā pilsētā šogad daudzus spēcīgākos Eiropas māksliniekus – no 20. gadsimta ikonām līdz jaunajām, nule kā uzlecošajām zvaigznēm. Un vienlaikus piedāvā arī apjomīgu Itālijas mākslinieku darbu izlasi, kas ļauj iepazīties ar būtiskāko un oriģinālāko, kas nule kā tapis šajā teritorijā.

Festivālu atklāj šobrīd vācu dejas mākslas spilgtākā personība Saša Valca ar savu vijaunāko darbu “Kreatur”. Tas ir pavisam cits rokraksts – ne vairs fascinējoši oriģinālie, iepriekš neuzminamie kustību ceļi, ne vairs neoklasicistiskie meklējumi, bet kaut kas atkal cits un jauns. Izrāde “Kreatur” tikusi attīstīta kopā ar Amsterdamas modes dizaineri Iris van Herpen, kura ir veidojusi skatuves tērpus arī Bjorkai un Lady Gaga. Viņas veidotie kostīmi papildina ķermeņa dimensijas, radot fantastiskas būtnes, un radoši izaicinot uz jaunu kustību amplitūdu. Sašas Valcas internacionālais ansamblis ir fantastisku dejotāju apvienība, katrs no viņiem ir ļoti atšķirīga personība. Viņi nelīdzinās viens otram ne ķermeņu izmēros, ne dejas izpausmes veidā.

 Romas festivāls piedāvā iespēju iepazīties ar visjaunāko un daudzsološāko Francijas teātra režisoru Julien Gosselin, kas uz Romu ved kopā ar savu grupu ”Si vous pouviez lécher mon cœu” iestudēto Mišela Velbeka romānu “Elementārdaļiņas”. Šo režisoru sauc par brīnumbērnu, kas nogāzies no debesīm, ar neparastu spēju pārtulkot literārus tekstus pārsteidzošā un bagātā teātra valodā. Viņa aktieri ir gan stāstnieki, gan romāna tēli, gan mūziķi, un izrādes telpā krustojas dažādas realitātes. Julien Gosselin ir viens no tiem retajiem māksliniekiem, kas pretojas mūsdienu teātra industrijas uzspiestajiem ražošanas noteikumiem - producēt daudz un ātri. No tādiem nosacījumiem viņš vienkārši dodas prom, laužot kontraktus. Un strādājot ar savu ideju tik ilgi, kamēr izrāde ir tapusi tāda kvalitātē, ka to ir vērts rādīt cilvēkiem.

Lasi Arterritory.com interviju ar flāmu mākslinieku Janu Fabru

Savu jaunāko uzvedumu “Belgian Rules” uz Romu ved beļģu multitalants Jans Fabrs, kura izrādēs radoši sakausējas vizuālās māksla, mūzikas un teātra izpausmes iespējas. Ar saviem desmit aktieriem jeb “skaistuma kareivjiem”, kā viņus dēvē Fabrs pats, mākslinieks ir radījis darbu par Beļģiju. Kas pārmērīgo izteiksmes līdzekļu ziņā līdzinoties reiz itāļu ģēnija Federiko Fellīni veltījumam Romai, tāda paša nosaukuma filmā. Jaunajā Fabra darbā spoguļojas gan Beļģijas asiņaino karu saknes, gan zeme, kura ir mājas māksliniekiem – Rubensam, Brēgelim, Bosham un Magritam.

Vērts nepalais garām jaunākos marokāņu horeogrāfa Sidi Larbi Cherkoui, britu-bangladešas kustību makslinieka Akram Khan un dokumentālā teātra režijas apvienības “Rimini Protokoll” darbus.

Foto: Fractus V 

romaeuropa.net/festival-2017

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: