GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Maskava

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES ŽANRU

Mākslas projekts

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · krievijas federācija · Maskava · Festivāli

Starptautiskais Čehova vārdā nosauktais teātra festivāls, 24. maijs – 20. jūlijs, 2017

0 ATSAUKSMES

Starptautiskais Čehova vārdā nosauktais teātra festivāls, 24. maijs – 20. jūlijs, 2017

Antona Čehova vārdā nosauktais starptautiskais teātra festivāls Maskavā ir ambiciozs un finansiāli nodrošināts, lai gandrīz divu mēnešu garumā iepazīstinātu ar lielformāta iestudējumiem teju no visiem pasaules kontinentiem.

Festivālu atklāj britu performeru un animatoru apvienības „1927” un austrāliešu režisora Barrie Kosky Berlīnes Komische Oper radītā “Burvju flauta”. Tas ir viens no mūsdienu mūzikas teātra brīnumiem. Mākslinieku ar asprātību apveltītā iztēle un dzīvi apliecinošā vitalitāte visbaisākajos apstākļos ir konģeniāla Volfganga Amadeja Mocarta mūzikas garam, turklāt bagātinot to ar brīnišķīgu melno humoru. Šis iestudējums jau ir paguvis apceļot vai pusi pasaules – no Losandželosas līdz Šanhajai. Maskavā tas viesojas uz valsts svarīgākā – Lielā teātra skatuves.

Otrs festivāla viesis, kura spēkos uz skatuves ir radīt poētiskus brīnumus ir franču režisors Philippe Genty. Viņa darbi ir saņēmuši Moljēra un Lourensa Olivjē balvas. Philippe Genty ir leļļu teātra aktieris un viņa izrādēs bieži cilvēki pārvēršas par lellēm, kurās dziļāk un skaidrāk var ieraudzīt cilvēka dvēseles norises. Maskavā tiks parādīta viņa izrāde “Iekšējās ainavas”.

Par festivāla goda viesi ir kļuvis britu ģēnijs Pīters Bruks. Deviņdesmito gadu slieksni pārkāpušais meistars ir kļuvis akls, taču ar asistentu palīdzību viņš turpina iestudēt izrādes. Uz Maskavas festivālu ceļo Pītera Bruka jaunākais, Parīzē radītais darbs “Battlefield”, kas iedvesmojies no hindu eposa Mahabharata. Ar šo seno tekstu Pīters Bruks ir strādājis daudzus gadus, astoņdesmitajos izstrādājot deviņu stundu garu ārkārtā krāšņu un iekšēji gudru skatuvisko norisi “Mahabharata”. “Battlefield” ir tikai fragments no grandiozā darba, tacu arī tajā, kā raksta britu laikraksts “The Guardian”, spoguļojas estētisks skaistums un liela meistarība.

Vērts nepalaist garām kanādiešu teātra alķīmiķa Robēra Lepāža izrādi „887“. Šis ir režisors, kura darbos savienojas jaunāko tehnologiju iespējas, dažādos laikos un kultūrās radīti teātra izteiksmes līdzekļi un atbruņojošs cilvēciskums. Izrāde „887“ atver durvis uz bērnību, izgaismojot to no visnegaidītākajām perspektīvām.

Taču braucot uz Maskavu, protams, ir vērts apskatīties to, ko nevar redzēt nevienā citā Eiropas pilsētā. Un festivāla lielais krievu teātra notikums, ar kuru arī festivāls tiks noslēgts, ir režisora Jurija Ļubimova simtajai dzimšanas dienai veltītā izrāde “Vecais un jūra”. To veido krievu teātra divi ģeniāli meistari – aktrise Alla Demidova un režisors Anatolijs Vasiļjevs.

www.chekhovfest.ru

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: