GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · krievijas federācija · Perma · Festivāli

Starptautiskais Djagiļeva festivāls, 14. maijs – 25. maijs, 2017

0 ATSAUKSMES

Starptautiskais Djagiļeva festivāls, 14. maijs – 25. maijs, 2017

Permas operas un baleta teātris, lai cik dziļi Krievijā tas arī neatrastos, ir kļuvis par magnētu Eiropas skatītājam, kopš to vada grieķu diriģents Teodor Currentzis. Krievijas Nacionālo teātra prēmiju “Zelta Maska“ kā labākais diriģents viņš ir saņēmis sešas reizies. Amerikāņu teātra ģēnijs Roberts Vilsons, ieradies Permā iestudēt Džuzepes Verdi “Traviatu“, ilgi klausījies aizvērtām acīm Kurencis muzikālo lasījumu, un pēc tam atzinis, ka tā ir bijusi labākā šīs operas interpretācija, kādu viņam savā mūžā nācies dzirdēt.

Teodors Kurencis mūsdienu mūzikas industrijas caurstīgotajā mākslas vidē ir izņēmuma parādība. Viņš mēģina ar savu orķestri musicAeterna tik ilgi, cik, viņaprāt, tas ir vajadzīgs. Viņš atsaka labi apmaksātas uzstāšanās Eiropā, ja jūt, ka ir jāpaņem pauze klusumam, jo citādi klausītājam viņam nav ko teikt.

Teodors Kurencis ir starptautiskā Djagiļeva festivāla mākslinieciskais vadītājs. Šie svētki ir veidoti, godinot  krievu izdevēja, mākslas kritiķa un impresārija Sergeja Djagiļeva piemiņu, kuram 20. gadsimta sākumā Parīzē izdevās neikdienišķā spēkā atvērt krievu mākslinieku radošo potenciālu, savienojot baletu ar avangarda mūziku un tēlotāja mākslu jaunā skatuviskā formā. Sergeja Djagiļeva radošā domāšana atstāja paliekošu iespaidu uz Igora Stravinska, Mihaila Fokina, Vaclava Ņižinska mākslinieciskajiem meklējumiem un kļuva par veselu skaistu laikmetu Eiropas kulturas praksē.

Permā Sergejs Djagiļevs ir pavadījis savu bērnību, šeit atrodas arī vienīgais pasaules muzejs, kas veltīts Sergeja Djagiļeva spilgtajai personībai. Savukārt viņam veltītais festivāls ir apveltīts tādām pašām mākslinieciskajām ambīcijām, kādas bija Sergejam Djagiļevam, dodoties iekarot pasauli. Savienot visas mākslas formas jaunā izteiksmes veidā. Šodienai, 21. gadsimtam atbilstošā izteiksmes veidā. Šim nolūkam Teodors Kurencis ir izvēlējies māksliniekus, kuriem, viņaprāt, būtu pa spēkam , ko tādu veikt. Atstājot, protams, arī sev un savam orķestrim pienācīgu telpu, lai iedvesmotu savu laiku un laikabiedrus. Viņi atklās festivālu, izpildot Gustava Mālera 1. simfoniju un Albana Berga koncertu vijolei ar orķestri.

Festivāla iesaistījušies arī nu jau paša jaunākā laika klasiķi – vācu režisoru dokumentālistu trio “Rimini Protokoll“. Speciāli Djagiļeva festivālam viņi ir izveidojuši izrādi - pastaigu pa Permu “Remote Perm“. Un viņu vadībā tik tiešām ir vērts to veikt, jo šiem māksliniekiem piemīt tik retā spēja – atvērt acis un ausis saviem laikabiedriem, lai ieraudzītu pasauli pavisam citādu.

Vērts nepalaist garām arī Dāvida Oistraha vijolnieku kvartetu, kurā apvienojušies jaunie, mūsdienu izcilākie Krievijas vijolspēles solisti, kuri guvuši nu jau arī starptautisku atzinību. Djagiļeva festivālā viņi izpildīs Pētera Čaikovska, Gija Kančelli un Dmitrija Šostakoviča darbus.

Programma: permopera.ru

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: