GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · latvija · Rīga · Festivāli

Kinofestivāls “ArtDocFest/ Rīga”, 8. – 17. septembris, 2017

0 ATSAUKSMES

Kinofestivāls “ArtDocFest/ Rīga”, 8. – 17. septembris, 2017

Šī filmu programma  ir attīstīta sadarbībā ar Krievijas neatkarīgo kino festivālu Artdocfest un režisoru, producentu Vitāliju Manski, ļaujot ieskatīties būtiskākajos krievu dokumentālistu darbos, kas klajā nākuši kopš pagājušā rudens.

Desmitā, jubilejas festivāla filmu izlase tiek atklāta ar režisores Veras Kričevskas citādas Krievijas vīzijas politiķim Borisam Ņemcovam veltīto kinobiogrāfiju “Pārāk brīvs cilvēks”. Neatkarīgais ziņu portāls “Meduza” šo filmu uzskata par vienu no būtiskākajiem analītiskajiem skatieniem, kas atklāj to, kā ir uzbūvēta mūsdienu Krievija. Atsedzot izšķirošos pagrieziena punktus valsts attīstības vēsturē, un to - pateicoties kādiem cilvēkiem un kādiem lēmumiem mūsdienu Krievija ir tāda, kāda tā ir.

Filmas stāsts sākas 90. gados, kad cilvēki uz Borisu Ņemcovu lūkojās kā uz nākamo valsts prezidentu un noslēdzas 2015.gada februārī uz Moskvoreckas tilta pretī Kremlim, uz kura Putina varas opozicionārs tika noslepkavots. Filma “Pārāk brīvs cilvēks” ļauj ielūkoties Krievijas politiskās dzīves transformācijās 25 gadu garumā.

Mūsdienu Krieviju, tās alternatīvi domājošos un rīkojošos cilvēkus izgaismo vairākas programā iekļautās filmas. Režisores Darjas Hrenovas filma “Kailā dzīvība” ir veltīta Pēterburgas akciju māksliniekam Pjotram Pavļenskim. Viņa radikālās akcijas, kas vērsa Krievijas un pasaules sabiedrības uzmanību uz vārda brīvības aizliegumu mākslinieka dzimtenē  – Pavļenska ar raupju diegu aizšūtā mute, mākslinieka sevis pienaglošana – ar naglām caur sēkliniekiem – Maskavas Sarkanajā laukumā, visbeidzot Krievijas Drošības dienestu mītnes durvju aizdedzināšana - noslēdzās ar protestētāja arestu un ieslodzīšanu cietumā. Šobrīd mākslinieks ar ģimeni Krieviju ir atstājis.

Askolda Kurova filma “Process: Krievijas valsts pret Oļegu Sencovu” ir Kafkas cienīgs kinematogrāfisks pētījums par ukraiņu kinorežisora Oļega Sencova nonākšanu varas mašīnas dzirnavās, absurdo tiesas procesu un mākslinieka notiesāšanu. Šis tiesas process ir izsaucis milzīgu starptautisku reakciju. Putinam adresēto atklāto vēstuli ar lūgumu atbrīvot Oļegu Sencovu no ieslodzījuma parakstījuši lielākie pasaules kinorežisori – Pedro Almodovars, Aki Kaurismeki, Agņeška Holanda, Andžejs Vajda, Bela Tars, Maiks Lī, Vims Venderss.

ArtDoc ir laba iespēja ielūkoties jūtīgu un gudru dokumentālistu refleksijās, un tas nav tikai politiski angažētu makslinieku forums. Spēcīgs kinematogrāfiski meditatīvs darbs ir nule kā Viļņas Starptautiskā kino festivāla konkursā Baltic Gaze godalgotā filma “Sieviete un ledājs”. Lietuviešu režisora  Audrius Stonys skatienā uz Tjanšana kalnos 35000 metru augstumā pie milzīga ledāja dzīvojošo glacioloģi Aušru Revukaiti  ieslēdzas citas kategorijas. Ne vairs politiskās, bet eksistenciālās. Atstājot cilvēku vienatnē ar dabu un laiku. Un sevi.

Programma: www.rigaiff.lv/2016

Attēls:  “Pārāk brīvs cilvēks”

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: