GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · nīderlande · Amsterdama · Izstādes

Marcel Wanders: Pinned Up at the Stedelijk, 1. februāris – 15. jūnijs

0 ATSAUKSMES

Marcel Wanders: Pinned Up at the Stedelijk, 1. februāris – 15. jūnijs

Dizaina pasaulē Marsels Vanderss nereti tiek salīdzināts ar Demjenu Hērstu – kā izcils šovmenis un inovators, kas perfekti jūt tirgus dzīslu.  Izstāde Amsterdamas Stedelijk muzejā ir pirmā tik vērienīgā dizaineram veltītā retrospekcija Nīderlandē, aptverot Vendersa 25 gadus ilgo karjeru laikposmā no 20. gadsimta 80. gadiem līdz mūsdienām. Tās plakātā viņš sevi ievietojis rāmītī un piespraudis ar milzīgu sarkanu kniepadatu, tādējādi apliecinot, ka, brīvprātīgi un ar “troksni” piespiests pie sienas, viņš atklāj visas kārtis. Izstādē skatāmi vairāk kā 400 Vandersa dizainēti objekti – mēbeles, lampas, rotas, iepakojumu dizains utt. Kā arī dizaina skices, skulpturālie objekti, interjera dizaina projekti. Ekspozīcijai ir trīs daļas. Pirmā - Baltā zona, analizē Vendersa darbu desmit tematiskajos griezumos (inovācijas, arhetipi, dialogi utt.). Savukārt Melnā zona eksponē viņa ekstrēmākos projektus, bet lounge zona – Vendersa darbību dizaina brendu mākslinieciskā direktora statusā. Kā zināms, viņš stāvējis gan pie nīderlandiešu dizaina kompānijas Moooi šūpuļa, gan sadarbojies ar tādiem brendiem kā Alessi, Kartell, Flos, Target, Puma, Baccarat, Mandarina Duck u.c.

Izstādes apmeklējumu noteikti vērts apvienot vēl ar divām ikoniskām Amsterdamas adresēm – Moooi Gallery, kas, Vendersa vārdiem runājot, ir “kolekcija no visa iespējamā” jeb šovrūms un iedvesmas platforma vienlaikus. Un Andaz Amsterdam Prinsengracht Hotel – pirmo dizainera viesnīcu projektu, kurā Venderss ir gan dizaina autors, gan līdzīpašnieks.  Tās interjeram dažbrīd atgādinot sirreālisma vectētiņa Salvadora Dalī 21. gadsimta reinkranāciju vai Alises pastaigu pa Aizspoguliju.

Vendersa birojā strādā 50 cilvēku, un kādā intervijā viņš reiz atzinis, ka visgrūtākais dizaina procesā ir koncepts: “Kāpēc? Kāpēc jums ir nepieciešama jauna viesnīca? Kāpēc ir jābūt vēl vienai tējkarotei? Dizainera īstais darbs ir radīt kaut ko, kam ir tiesības eksistēt.”

Museumplein 10

1071 DJ Amsterdama
www.stedelijk.nl

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: