GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zināt

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · šveice · Cīrihe · Mākslas projekts

Ernesto Neto, GaiaMotherTree, Cīrihes Centrālā stacija, 30. jūnijs - 29. jūlijs

0 ATSAUKSMES

Ernesto Neto, GaiaMotherTree, Cīrihes Centrālā stacija, 30. jūnijs - 29. jūlijs

Brazīliešu mākslinieks Ernesto Neto ir īpašs ar darbiem, kas iesaista teju visas maņas - tausti, redzi, dzirdi, smaržu, skatītājam ļaujot klejot, pieskarties, ienirt, iebrist, aizmirsties un atrast sevi no jauna viņa radītajās gigantiskajās instalācijās (Neto pats tās dēvē par skulptūrām), kuru abstraktajām formām ir gandrīz ķermenisks veidols. Iespējams, visprecīzākais Ernesto Neto darbus raksturojošais vārds ir vieglums. Ne fizisks vieglums, bet sajūtu, atbrīvota prāta un jutekļu vieglums. 

Kopš 2014. gada un tikšanās ar netālu no Brazīlijas – Peru robežas dzīvojoši hunikuini cilti, par mākslinieka misiju kļuvusi vēlme atjaunot sen izzdušo saikni starp iezemiešu ciltīm un rietumu civilizāciju, cilvēku un dabu. Kā uzskata Ernersto Neto – tikai atgriežoties pie saknēm, mēs varam izglābt pasauli, kuru paši esam gandrīz iznīcinājuši. “Mēs esam daba. Un kultūra ir tikai dabas subprodukts.”

Šo darbu ciklu turpina arī vērienīgā Erensto Neto instalācija, kas jūnijā un jūlijā būs skatāma Cīrihes galvenajā stacijas ēkā. Monumentālā darba nosaukums ir GaiaMotherTree un no košu krāsu kokvilnas striķiem tapušais objekts arī atgādina milzu koku, kas stiepjas augšup stacijas 20 metru griestu “debesīs”. Mākslas darbā var ieiet – kā meditācijas un satikšanās telpā, un projekta ietvaros iecerēts arī dažādu meistardarbnīcu, lasījumu un koncertu cikls. Gigantiskā instalācijas “lapotne” klāj teju visus stacijas griestus, savukārt tās “zaros” kā lāses skatītāju maņas kairina ar aromātiskām garšvielām un sakaltētām lapām pildītu maisu čemuri. 

 

 

Zurich Main Station
Fondation Beyeler
Photo: Mark Niedermann

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: