GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Ko nepalaist garām izstādē “Sapņi un drāmas”

Ceļvedis: 57. Venēcijas mākslas biennāles nacionālie paviljoni

Ceļvedis 57. Venēcijas mākslas biennāles satelītizstāžu un neatkarīgo izstāžu programmā

Pikaso ceļš līdz Gernikai

Kultūrpilsēta Fondazione Prada

Kultūras afiša · Eiropa · vācija · Berlīne · Izrādes

“Pelléas et Mélisande“, Komische Oper, pirmizrāde 15. oktobris; izrādes 21., 28. oktobris, 17. novembris, 2., 14., 23. decembris, 2017

0 ATSAUKSMES

“Pelléas et Mélisande“, Komische Oper, pirmizrāde 15. oktobris; izrādes 21., 28. oktobris, 17. novembris, 2., 14., 23. decembris, 2017

Austrāliešu režisors Barrie Koskysavā vācu kolēģu vidū izceļas ne vien ar oriģināliem, nekad neredzētiem un vienlaikus dziļi jēdzieniski izgaismojošiem operu skatuviskajiem risinājumiem, bet arī ar drosmi ielūkoties cilvēka jūtās. Franču komponista Kloda Debisī 20. gadsimta sākumā sacerētā opera “Pelléas et Mélisande”, ko dēvē par “Antitristanu”, jo pretēji Riharda Vāgnera bezgalīgā un nebeidzamā intensitātē atsegtajai jūtu telpai operā “Tristans un Izolde“, beļģu dramaturga Morisa Meterlinka simbolisma apdvestajā pasaulē aizliegtā mīlestībā saslēgto cilvēku izpausmes vairās atklātības un skaidras valodas. Tās ir tik nojaušamas.

Cilvēka bezdibeņu izgaismotājs Berijs Koskijs teic, ka šo operu viņš esot vēlējies iestudēt visu savu mūžu. Šogad mākslinieks svin savu piecdesmito dzimšanas dienu un tieši ar operas “Pelléas et Mélisande” inscenējumu.

Izrādes muzikālais lasījums uzticēts vienai no pasaules jaunajām zvaigznēm, vēl divdesmitgadniekam, kanādiešu diriģentam Jordanam de Souza.

komische-oper-berlin.de

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: