GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Ziemeļamerika · amerikas savienotās valstis · Ņujorka · Izrādes

Der Rosenkavalier, Metropoltain Opera, 13., 17., 21., 24., 28. aprīlis, 1., 5., 9., 13. maijs, 2017

0 ATSAUKSMES

Der Rosenkavalier, Metropoltain Opera, 13., 17., 21., 24., 28. aprīlis, 1., 5., 9., 13. maijs, 2017

Šīs ir leģendārās amerikāņu dziedātājas Renē Flemingas atvadas no operas skatuves. Tieši ar Riharda Štrausa “Rožu kavalieri“ Ņujorkas Metropolitēna operā.

1911. gadā ar triumfāliem panākumiem Drēzdenē pirmuzvestā Štrausa opera “Rožu kavalieris”, kas tapa komponistam pirmoreiz sadarbojoties ar austriešu dramaturgu un libretistu Hugo fon Hofmanstālu, sākotnēji bija iecerēta kā sociāli satīrisks, sarežģītu peripetiju caurausts mīlestības stāsts par diviem jauniem cilvēkiem, bet izvērtās skaudri sāpīgā muzikālā studijā par visa esošā pārejošo dabu. Dzīves, jaunības, mīlestības. Un šķietami marginālā Feldmaršalienes loma, kurai atvēlēts vien operas sākums un fināls, kļuva ne vien par pasaules operas repertuāra vienu no visu laiku smeldzīgākajām lomām, bet arī par “Rožu kavaliera” jēdzienisko kodolu. Amerikāņu soprānam Renē Flemingai šī loma divkāršs smeldzīgs atskats - gan uz nevienam cilvēkam nepaturamo jaunību, gan uz aizejošo skatuves laiku.

Janvārī uz Londonas Karaliskās operas skatuves ar kanādiešu režisora Robert Carsen veidotā “Rožu kavaliera”jaunuzvedumu Renē Fleminga atvadījās no Eiropas skatītājiem, pavasarī veselu mēnesi ilgs atvadas no Ņujorkas klausītājiem. No Metropolitēna operas, kurā Renē Fleminga debitēja pirms 25 gadiem.Visās izrādēs Maršalienes pēdējās mīlestības Oktaviāna lomu izpildīs latviešu mecosoprāns Elīna Garanča.

Pie diriģenta pults –vācu diriģents Sebastian Weigle.

www.metopera.org

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: