GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES ŽANRU

Izstādes

IZVĒLIES OBJEKTU

William and Judith Bollinger Jewellery Gallery« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Izstādes

David Bailey Stardust, National Portrait Gallery, no 6. februāra līdz 1. jūnijam, 2014

0 ATSAUKSMES

David Bailey Stardust, National Portrait Gallery, no 6. februāra līdz 1. jūnijam, 2014

Londonas Nacionālajā Portretu galerijā skatāmā ir lielākā leģendārajam britu fotogrāfam Deividam Beilijam jebkad veltītā izstāde. Un kā jau liecina tās nosaukums, izstāde ir īstens “zvaigžņu lietus” - 250 fotogrāfiju veidolā eksponējot izcilākos Beilija vairāk kā pusgadsimta ilgās karjeras laikā tapušos portretus. Miks Džegers, Džeks Nikolsons, Helmuts Ņūtons, Keita Mosa, Džonijs Deps, Bojs Džordžs...- viss sava laika modes/šovbiznesa krējums. Un, protams, leģendārā 60. gadu modele Džeina Šrimptone, kura 1961. gadā kļuva par Beilija pirmā Vogue vāka modeli. Abu attiecību stāstam – kameras abās pusēs, šobrīd jau greznojot modes vēstures lappuses. Tieši Beilijs bija tas, kurš Šrimptoni uzsvieda pielūgsmes tronī, ieejot modes vēsturē kā pirmais fotogrāfs, kurš padarījis modeli par zvaigzni.

Deivids Beilijs nāca no Īstendas strādnieku aprindām un fotogrāfija ne tikai bija viņa kaislība, bet arī veids kā izsisties. Šrimptone tolaik bija viņa draudzene un erotiskā nots attiecībās ar modeļiem vienmēr bijusi neatņemama Beilija tēla sastāvdaļa. Viņš ir slavens ar dažādiem divdomīgiem izteicieniem, piemēram, „Modelei nav obligāti jāguļ ar fotogrāfu, bet tas palīdz.” Taču tieši viņš bija tas, kurš zināmā mērā radīja Šripmtones tēlu.

Beilijam vienmēr piemitusi neticama kustību izjūta un spēja teju fiziski fiksēt mirkli, žestu, kustību. Viņš kļuva par vienu no spožākajiem trakulīgo 60. gadu iemiesotājiem, visprecīzāk tā laika modes fotogrāfa tēlu fiksējot Antonioni nu jau leģendārajā „Fotopalielinājumā” (Blow-up, 1966), kura prototips bija neviens cits kā Beilijs.  

Tiesa, neraugoties uz glamūro nosaukumu, izstāde neaprobežojas tikai ar La Dolce Vita un zvaigžņu plejādi, tajā skatāmas arī fotogrāfijas, kas tapušas 1974. gadā, Beilijam dodoties ekspedīcijā uz Papua-Jaungvineju, kā arī labdarības misijas laikā Rietumāfrikā.

St Martin's Pl, London WC2H 0HE
www.npg.org.uk

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: