Izvēlies galamērķi
Pasaules karte Ziemeļamerika Dienvidamerika Austrālija Ārfika Eiropa Āzija

Atpakaļ Uz sākumu

KINO PAGALMS, Rīga

Agrāk kinoteātri bijuši visās Rīgas nomalēs, kopumā ap četrdesmit. Šodienas pilsētas kinoteātru aina ir krasi atšķirīga. Rīgas vecākajam kinoteātrim un pirmajam daudzzāļu kinoteātrim ik pa mirklim piepulcinot pa kādai mūsdienīgai kinoplatformai tirdzniecības centros un atpūtas kompleksos, kinoteātru scēna pilsētā krietnu brīdi bija visai vienveidīga. Citādu pieredzi filmskatīšanās un repertuāra rutīnā ielauza DD kino klubs, pērnruden pārceļoties uz mājīgām 30 sēdvietu kinoteātra telpām Kaņepes Kultūras centrā.

Savukārt 5. jūlijā pašā pilsētas centrā - Blaumaņa ielā 20, visiem kino cienītājiem durvis vēra KINO PAGALMS – jauna brīvdabas kino terase. Lieliska filmu baudīšanas alternatīva vasaras mēnešos priecēs tos, kas par spīti kino entuziasmam siltās pievakares vairās pavadīt lielajos kinoteātros un digitalizētos multipleksos.

Pēc četrām sezonām Tallinā KINO PAGALMS atradis vietu arī Rīgā - pirms pāris gadiem starp Blaumaņa un Dzirnavu ielām „izravētā” kvartālā. Pagalma vienkāršo fasāžu “kulišu” ieskauta plašā teritorija jau ilgu laiku stāvēja tukša kā izrauts zobs ēku rindā. Pilsētnieki jau gaidīja še tradicionāli uzslejamies tirdzniecības centru, taču, kā izrādās - tā vietā plānota zaļa oāze ar iespējām baudīt mākslu un kultūru.

Ik vakaru līdz ar pirmajām tumsas minūtēm PAGALMA krēslu rindās iekārtojušamies viesiem tiks izsniegtas bezvadu austiņas, silti pledi un 8x11 m piepūšamais ekrāns būs gatavībā vasaras filmu maratonam septiņas dienas nedēļā - atlikušos divus vasaras mēnešus.

KINO PAGALMA repertuārs jūlijā piedāvā sekot meistarīgiem sižeta tvistiem dažādu žanru un tēmu lentēs. Inkognito piedzīvojumi ar laikmetīgās mākslas huligānu Benksiju „Izeja ir caur dāvanu veikalu” (Exit Through the Gift Shop, 2011), eksistenciāls ceļojums dokumentālā kino šedevrā „Svētība” (Baraka, 2011), stāsts „Sniegbaltīte” (Blancanieves, 2012) toreadoru Seviļā...tas ir tikai ievads garajam jauno filmu sarakstam līdzās Martina Skorsēzes retrospekcijai un citām kino zelta laikmeta pērlēm un kulta filmām.

Visu dienu PAGALMĀ darbosies kafejnīca, piedāvājot iespēju izbaudīt saulaino terasi - ieturēt vieglas pusdienas pirms seansa, vai malkojot vasarīgus dzērienus PAGALMA bārā – uzkavējoties arī vēl mirkli pēc filmas.

www.kinopagalms.lv/lv

Dalies:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Atslēgas vārdi: Rīga, kino

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Pievienot atsauksmi
Saņem jaunumus

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

Apskatiet paraugu »

Another Travel Guide Rīga

Arterritory

RSS Lasi jaunāko
Jaunumos

Seko mums:
FacebookFlickrTwitterYoutubeDraugiem.lvUna un Andrejs
Ceļošana ir mūsu kaislība. Labākais veids, kā sevi provocēt. Ieraudzīt, sajust, atklāt, izbaudīt, izgaršot. Unikāls emociju, sajūtu, garšu un baudu kopums, kuru nav iespējams paturēt pie sevis. Un vienīgais, kurā vērts investēt. Anothertravelguide.com mēs radījām kā telpu, kurā savā ceļojumu pieredzē un atklājumos dalīties ar saviem draugiem un vienlaikus aicinām dalīties visus, kurus vieno ceļošanas kaislība.

Una Meistere un Andrejs Žagars