GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Ceļošana kā grāmatas alternatīva

Kad 2007. gadā dzima ideja par Anothertravelguide.com – interneta žurnālu neatkarīgiem ceļotājiem, bija pats dizaina viesnīcu bums. Visi skrēja uz jaunākajiem restorāniem ar Starka interjeru, tas likās bezdievīgi interesanti. Mēs arī skrējām. Taču vienā brīdī tu sajūties kā pārēdusies pele, saprotot, ka lielā mērā tā ir tikai butaforija.  Un sāc meklēt ģimenes restorānus, kur mamma gatavo, un to īsto, autentisko sajūtu. Neparastas vietas un neordināras personības, kas tās radījuši. Krīze un notikumi pasaulē ir atstājuši savas zīmes. Ceļošanā mainījušies paradumi – ko un kā cilvēki meklē. Turklāt laika ritms ir kļuvis arvien straujāks, ne velti grāmatas mūsdienās tiek lasītas arvien mazāk. Temps ir par ātru grāmatai. No šī viedokļa ceļošana, iespējams, ir kļuvusi par tādu kā grāmatas alternatīvu. Apvienojot visas labākās grāmatas īpašības – aizraujošu sižetu, jo unikālāku, jo labāk, pārsteigumu pilnu pieredzi un jaunas zināšanas. Tā teikt, patiesībā jums ir divas iespējas: vai nu ceļojums kā īsais stāsts (piemēram, dažas naktis Kazbeka pakājē, brīnišķīgā jaunā viesnīcā, kur pļavās ganās zirgi, vietējo dizaineru veidots interjers un tālumā vīd kalni. Var visu dienu pavadīt gultā, skatīties uz tiem un lasīt...), vai arī romāns – kārtīgs Himalaju trekings, pašam ar savām kājām, caur vietējo ciematiem, ar minimālu komfortu vai vispār bez tā. Toties unikāla, ne ar ko citu nesalīdzināma pieredze.

Anothertravelguide.com nav tūrisma aģentūra, mums visiem ir savas dienišķās interešu zonas un pamatnodarbošanās – saistītas ar mākslu, teātri, modi, kultūras žurnālistiku, taču ceļošana ir indeve, kas mūs visus vieno un iedvesmo.

Anothertravelguide.com jums piedāvā atslēgas – ievērības vērtiem notikumiem mākslā un kultūrā; neparastām, bieži vien tikai vietējiem zināmām adresēm; naktsmītnēm, kas jau pašas par sevi ir ceļojums ceļojumā; neordināriem un šķietami zināmiem galamērķiem, mudinot uz tiem paraudzīties no cita skatu punkta; unikālu personību veidotiem neparastiem projektiem, vienlaikus aicinot arī jūs - mainīties ar savējām. Dalīties savos ceļojumu stāstos, haikās un romānos!

Una Meistere

Una Meistere

galvenā redaktore

   
Agnese Čivle

Agnese Čivle

redaktore

   
Andrejs Žagars

Andrejs Žagars

operas režisors, tekstu autors

   
Margarita Zieda

Margarita Zieda

teātra kritiķe, tekstu autore

DALIES:
Facebook Twitter