GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

Arterritory Sarunas Nr. 8. Daba. Cilvēks. Nākotne

Astotā izdevuma “Arterritory sarunas” nosaukums ir “Daba. Cilvēks. Nākotne” un tas pilnībā veltīts sarunām un pārdomām par dabas un cilvēka attiecībām. 416 lappušu biezā izdevuma ietvaros 22 spilgtas Latvijas un starptautiski pazīstamas personības - mākslinieki, filozofi, antropologi, šamaņi, dizaineri, kuratori, arhitekti, režisori un zinātnieki mēģina rast atbildes uz mūsu laika lielajiem jautājumiem - ko nozīmē būt cilvēkam un būt dzīvam; kāds ir mūsu nospiedums un vai mūsu spēkos ir to mainīt; kā izkāpt no “ekonomisko robotu” rāmja vai arī mākslīgais intelekts tajā iegrūdīs vēl dziļāk; vai biosfērai ir iespējams restarts un vai tas ir tas, kas šobrīd notiek; vai tā, ko mēs šobrīd piedzīvojam ir savveida apokalipse un vai mums ir iespējas no tās iziet transformētiem; ko mēs katrs personiski varam darīt, lai padarītu labāku pasauli, kurā dzīvosim mēs paši un nākotnē – mūsu pēcnācēji?

Izdevuma “Daba. Cilvēks. Nākotne” lappusēs Arterritory sarunu biedri ir antropologi Veids Deiviss, Tobiass Rīzs, Tims Ingolds; filozofi Maikls Mārders, Deivids Ābrams; garīgie skolotāji Juris Rubenis, Indulis Paičs; šamanis Puve Pujanavs; mākslinieki Lorāns Graso, Bridžita Polka, Ernesto Neto, Miķelis Fišers, Edīte Dekinda, Andris Eglītis, Lina Meja Saīda, Šubigi Rao; zinātnieks Deniss Makena u.c.


Izdevējs: Arterritory.com, 2020

Valoda: Latviešu
Lpp.: 416


* Iegādājoties izdevumu un noformējot šajā internetvietnē pirkumu, pie Maksāšanas metodes, izvēlieties, lūdzu opciju First Data Latvia

12.00€

Arterritory Sarunas ar Kolekcionāriem Nr. 7

Žans Luī Agenoērs, Pjotrs Bazilko, Medlēna Besboro, Sandra Egedīsa, Enco Enea, Stjuarts Evanss, Hanss Fūrers, Johanna un Frīdrihs Grēflingi, Jops van Kaldenborgs, Gražina Kulčika, Peters Pudils, Aleksandrs Ramselārs.

Māksla un tās patronāža ir trausla matērija, uz kuru krīzes neapšaubāmi atstāj negatīvu iespaidu. Un šādā ziņā vēl jo svarīgāku lomu spēlē kolekcionārs, kurš eksistenciāla izaicinājuma situācijā spēj atbalstīt viņam garā radniecīgus un interesantus māksliniekus. Nevienam no šajā numurā pārstāvētajiem kolekcionāriem nav īpaši svarīgi, lai viņu īpašumā būtu pasaules mākslas zvaigžņu radīti darbi, kuru tirgus vērtība rakstāma ar sešām nullēm. Viņiem svarīgāka māksla, kas viņus uzrunā, sasaucas ar viņu priekšstatiem par pasauli un cilvēkiem.

“Kolekcionēšana mums nenozīmē tikai aizbraukt uz Art Basel, iztērēt naudu un iegūt savā īpašumā kādu mākslas darbu. Vairāk par visu mūs interesē iesaistīšanas procesā un nokļūšana līdz mākslas būtībai. Nav obligāti jābūt draugos ar māksliniekiem, jo svarīgākais patiesībā ir diskurss, domu apmaiņa,” saka vācu mākslas kolekcionāri Johanna un Frīdrihs Grēflingi. Māksla viņiem ir kā atslēga, kas piedāvā gan informāciju, gan atšķirīgu redzējumu uz pasaulē notiekošajiem politiskajiem, ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem, tas ir veids, kā nonākt līdz vissvarīgākajam un iekļūt absolūti citā sfērā.


Izdevējs: Arterritory.com
Izdošanas gads: 2020
Valoda: latviešu 
Lpp.: 176

12.00€

Arterritory sarunas: planētas detokss un dziedināšana / digitālā versija

Arterritory sarunas: planētas detokss un dziedināšana

Ko nozīmē būt cilvēkam un būt dzīvam? Kāds ir mūsu nospiedums un vai mūsu spēkos ir to mainīt? Vai biosfērai ir iespējams restarts un vai tas ir tas, kas šobrīd notiek? Kāds ir nākamais solis pēc “radības kroņa” demistificēšanas? Kā izkāpt no “ekonomisko robotu” rāmējuma jeb mākslīgais intelekts tajā iegrūdīs vēl dziļāk? Vai zinātne ir instruments, kas palīdz saprast pasauli, jeb varbūt – kaut kādā mērā, tā ir māksla? Ko mēs katrs personiski varam darīt, lai padarītu šo pasauli labāku? “Mums beidzot būtu japamostas un jāsaprot, ka arī mēs visi - sievietes, vīrieši un bērni - esam daļa no Lielā meža,” vienā no šī izdevuma intervijām atgādina Brazīlijā mītošās Pujanavas cilts garīgais līderis Puve Pujanava.

Žurnāla ietvaros deviņpadsmit spilgtas personības - mākslinieki, filozofi, antropologi, šamaņi, dizaineri, kuratori, arhitekti, režisori un zinātnieki mēģina rast atbildes uz šiem jautājumiem. Arterritory.com sarunas partneru vidū šai izdevumā ir antropologs, rakstnieks un etnobiologs Veids Deiviss, farmācijas doktore Vija Eniņa, mākslinieki Ernesto Neto, Margarita Imo, Miķelis Fišers, Lina Meja Saīda, Antons Vidokls, arhitektu grupa PROLOG+1, režisors un viens no Riminini Protokoll dalībniekiem Stefans Kegi, kultūras ekologs un ģeofilozofs Deivids Ābrams u.c.


Iegādājoties šo žurnālu, jūs vienlaikus ziedosiet portāla Arterritory.com darbības nodrošināšanai.

6.00€

Arterritory Sarunas Nr. 7

Mums ir svarīgi uzdot savam sarunbiedram vispareizāko jautājumu. Tādu, kas palīdzētu viņam atklāt savu pasaulsredzējumu un mākslas vietu tajā. "Kā jums šķiet, ar ko jūsu darbi atšķieras no bērna švīkājumiem?" mēs vaicājām britu māksliniekam Deividam Šriglijam. "Vai runājot jūs domu formulējat, kamēr runājat, vai arī visu sakāmo esat izdomājis iepriekš?" jautājām vienam no pazīstamākajiem kuratoriem mūsdienu mākslas ainā Hansam Ulriham Obristam. Šoreiz mēs esam uzdevuši visdažādākos jautājumus kopumā astoņpadmit spilgtām personībām, kuru vidū ir arī gleznotājs un kinorežisors Džuljens Šnābels; mākslinieku apvienība "Slavs un Tatars"; Beileru fonda direktors Sems kellers un daudzi citi.


Izdevējs: Arterritory.com, 2019

Valoda: Latviešu
Lpp.: 288


12.00€

Arterritory Sarunas Nr. 6

Kā un ko mēs runājam par laikmetīgo mākslu? Kāpēc tik svarīgi un ko iespaido mūsu spriedumi par to? Par to ar mums sarunājas PinchukArtCentre mākslinieciskais direktors Bjorns Geldhofs, poļu mākslinieks Arturs Žmijevskis, flāms Jans Fabrs un beļģis Hanss op de Bēks. Izraēliete Sigalita Landava stāsta par savu māksliniecisko sadarbību ar Nāves jūru. Vēl šajā numurā ‒ pirmās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles kuratore Katerina Gregosa, arhitekts Jošiharu Cukamoto, mākslas meses Art Cologne direktors Daniels Hugs un daudzi citi.


Izdevējs: Arterritory.com, 2018

Valoda: Latviešu
Lpp.: 272


12.00€

Arterritory Sarunas Nr. 5

Kā laikmetīgā māksla jūtas “postpatiesības” pasaulē (Oksfordas angļu valodas vārdnīca atzinusi post-truth par 2016. gada svarīgāko vārdu)? Vai mēs varam teikt, ka šajā realitātē māksla pati kļūst par “patiesību” ‒ tieši tāpēc, ka nepretendē uz reālismu? Piektā izdevuma vāki ietver mūsu sarunas ar Toniju Oursleru, Džeiku Čepmenu, Ernesto Neto, Tino Zēgalu, Žuanu Vaskonselušu, Vilhelmu Sasnalu, Hedvigu Feienu un vēl veselu plejādi svarīgu mākslinieku, kuratoru un galeristu.


Izdevējs: Arterritory.com, 2017

Valoda: Latviešu
Lpp.: 272


12.00€

Arterritory Sarunas Nr. 4

“Kāda būtu jūsu perfektā vai ideālā pasaule?” mēs jautājām austriešu māksliniekam Ervīnam Vurmam. “Vairāk brīvības, vairāk iecietības, mazāk ortodoksālu struktūru atgriešanās politikā un attiecībās, vairāk apskaidrības, jā – vairāk brīvības,” viņš atbildēja. Uzskatu un māksliniecisko žestu brīvības tēma sarunās ar mums attīstīja arī poļu mākslinieks Miroslavs Balka, britu mākslas pasaules kulta personāži Gilberts un Džordžs, franču feminisma leģenda ORLAN, kā arī Olafurs Eliasons, Karolina Hristova-Bakardžijeva un Ļevs Manovičs. Iepazīstinām arī ar divām zvaigznēm no Baltijas – Miķeli Fišeru un Raulu Kelleru.


Izdevējs: Arterritory.com, 2015

Valoda: Latviešu
Lpp.: 140

12.00€

Arterritory Sarunas Nr. 3

Kristians Boltanskis mums saka: “Mākslinieka uzdevums ir darbu pabeigt, bet tajā pat laikā atstāt atvērtu, nenoslēgtu”. Entonijs Gormlijs apgalvo: “Māksla spēj mainīt mūsu domāšanas un sajūtu modeļus”. Un vēl ar mums runā un savās domās par mākslu dalās Udo Kitelmans, Sūne Nūrdgrēns, Tadeušs Ropaks, Marsels Vanderss, kā arī režisors, mākslinieks un visīstākais avangardists Jons Meks, kura vārds ir zīmīgs gan Baltijas valstīm, gan ASV. Piedevām ‒ Alvis Hermanis, Signe Baumane, Olga Sviblova un citi.


Izdevējs: Arterritory.com, 2014

Valoda: Latviešu
Lpp.: 136


12.00€

Arterritory Sarunas Nr. 2

Pirmajā numurā mēs apkopojām savas labākās 2012. gada intervijas, bet otrajā iepazīstinājām ar svarīgākajām sarunām, kas notikušas 2013. gadā. Toreiz mums laimējās parunāt ar Janu Fabru, beļģu mākslinieku, kurš sevi realizē ne tikai laikmetīgajā mākslā, bet arī performances žanrā, ar somu video mākslas pionieri Eiju-Līsu Ahtilu, dāņu arhitektu Bjarki Ingelsu, pasaules līmeņa kuratoru Hansu Ulrihu Obristu, igauņu mākslinieku Raulu Kurvicu, galeristu Endrjū Rentonu (Marlborough Contemporary), čehu skulptoru Davidu Černiju, latviešu mķaslinieci Maiju Kurševu un ne tikai.


Izdevējs: Arterritory.com, 2013

Valoda: Latviešu
Lpp.: 104

12.00€

Arterritory Sarunas Nr. 1

Intervijas ar māksliniekiem un kuratoriem ‒ tie nav tikai koncentrēti pasaules skatījuma izklāsti. Tā ir intelektuāla dzirksts, kas uzšķiļas starp dialoga partneriem, aizdedzot sarunas uguntiņu. Tas ir kaut kas līdzīgs fotogrāfijai, momentuzņēmumam, kurā notverts runātāju prāta stāvoklis. Pirmajā numurā mēs esam šādi “noknipsēti” kopā ar britu Maiku Nelsonu, islandieti Ragnaru Kjartansonu, dāni Henriku Vibskovu, maskaviešiem Maratu Gelmanu un Viktoru Miziano, kā arī galerijas Whitechapel direktori Ivonnu Blazviku un Tērnera balvas laureātu Mārtinu Krīdu.


Izdevējs: Arterritory.com, 2012
Valoda: Latviešu
Lpp.: 104


12.00€

Arterritory Sarunas ar Kolekcionāriem Nr. 6

Valērija Napoleone, Stefans fon Barta, Leopolds Veinbergs, Hans Nefkenss, Eneass Bastians, Artēmijs Troickis, Ramins Salsali, Kristians Kaspars Švarms, Deivids Robertss, Pēters Killēi, Džordžo Fazols, Sebastians Kepke un Folkers Veinholds


Kolekcionāri, bez šaubām, papildina un pilnveido mākslas pasauli. Bet māksla palīdz gan viņiem, gan visiem citiem, kas tam gatavi, saprast sevi un savu tuvāko, paplašināt iztēles un uztveres robežas. “Iedomājieties telpas bez mākslas. Iedomājieties baznīcas bez mākslas. Iedomājieties visu vēsturi, visus radošos cilvēkus – bez mākslas. Tas vienkārši nestrādā,” uzskata šveiciešu galerists un kolekcionārs Stefans fon Barta.


Izdevējs: Arterritory.com, 2019

Valoda: Latviešu

Lpp.: 176

12.00€

Arterritory Sarunas ar Kolekcionāriem Nr. 5

Thaddaeus Ropac, Joseph Kouli, Wildried&Yannicke Cooreman, Gil Bronner, Valérie Bach , Meda Mládek , Agah Uğur , Roman Babichev, Tony Cragg, Marc and Josée Gensollen, Heidi Goëss-Horten, Dieter and Gertraud Bogner, Venke and Rolf Hoff, Viktir Butkus


Tikai kolekcionāri ir gatavi riskēt, ieguldīt tajos māksliniekos, kuriem atbalsts nepieciešams “te un tagad”, turklāt viņu kolekcijas ir arī savveida steitmenti. Tos nav iespējams izteikt vienā vārdā vai sauklī, to loģika ir daudz sarežģītāka un individuālāka. “Es esmu atbildīgs, lai kolekcija sasniegtu savu mērķi. Ne manu privāto mērķi, bet gan pašas kolekcijas mērķi,” mums sarunā saka turku kolekcionārs Agahs Ugurs.


Izdevējs: Arterritory.com, 2018

Valoda: Latviešu

Lpp.: 184

12.00€

Arterritory Sarunas ar Kolekcionāriem Nr. 4

Robert M. Rubin, Erika Hoffmann-Koenige, Noemi Givon, Frederic de Goldscmidt, Al Shands, Candida Gertler, Amos Schocken, Timo Miettinen, Galila Barzilai Hollande, Vilius Kavaliauskas, Patricia Vergaz, Amdrew&Christine Hall, Bernar Venet


Vai tā ir patiesība vai leģenda – grūti teikt. Tomēr par to, ka cilvēkā var būt atrodams īpašs kolekcionāra gēns, mēs sarunājamies šai žurnāla “Arterritory sarunas ar kolekcionāriem” ceturtajā izdevumā. Kur gan cilvēkā izvietojies šis īpašais gēns? Par to var būt dažādas versijas. Taču mums tuva ir ideja, ka tas varētu atrasties mūsu redzes orgānos. Jo mākslas apoloģētiem, tās zinātājiem un kolekcionāriem tie funkcionē mazliet citādāk.


Izdevējs: Arterritory.com, 2017

Valoda: Latviešu

Lpp.: 176

12.00€

Arterritory Sarunas ar Kolekcionāriem Nr. 3

Walter Vanhaerents, Rebecca Russo, Daniel Wolf, Diane Venet, Francesca von Habsburg, Pierre Pradie, Riivo Anton, Erling Kage, Michael Klaar, Desire Feurle, Axel Haubrok, Lio Malka, Uldis Pīlēns


Šodienas mākslas pasaulē kolekcionāri kļuvuši par tikpat ietekmīgām personām kā kritiķi un kuratori. Kolekcionārs ir ienācis mākslas vidē caur kaislību un ir gatavs tajā tikpat kaismīgi dalīties. Veidā, kā viņš runā par mākslu un kā to eksponē, kolekcionārs ļauj mākslai ienākt arī citu cilvēku pasaulē. “Es nedomāju par savu kolekciju objektiem kā par lietām, kas man pieder. Es domāju par to, ka tie kādu laiku paliek pie manis, lai es no tiem mācītos, un tad turpinu savu ceļu. Mans mērķis nav īpašums. Mans mērķis ir zināšanas,” mums Ņujorkā stāstīja Daniels Vulfs. Šajā numurā iekļautās 13 sarunas ir 13 ļoti personiski stāsti par to, kā māksla paplašina domāšanas telpu, spēj mainīt un arī ārstēt.


Izdevējs: Arterritory.com, 2016

Valoda: Latviešu

Lpp.: 152

12.00€

Arterritory Sarunas ar Kolekcionāriem Nr. 2

Alain Servais, Giuliano Gori, Isabelle Maeght, Jean Pigozzi, Ryutaro Takahashi, Gilles Fuchs, Igor Tsukanov, Jānis Zuzāns, Julia Stoschek, Egidio Marzona, Takeo Obayashi


Šī izdevuma varoņi ir ļoti dažādi cilvēki – dažāda vecuma un ar atšķirīgiem viedokļiem par laikmetīgumu. Taču pastāv visus vienojošais elements. Un tā ir ne tikai kaislība pret mākslu, bet arī izteikta spēja fokusēties, virzīt uzmanību un enerģiju uz konkrētu mērķi, kuru paši sev nosprauduši. Viņiem visiem ir vīzija, kuru tie tiecas iemiesot realitātē. “Jābūt fokusētam, jūs nevarat nodarboties ar visu, nekas nesanāks,” saka Žans Pigoci, kuram pieder lielākā laikmetīgās afrikāņu mākslas kolekcija pasaulē.


Izdevējs: Arterritory.com, 2015

Valoda: Latviešu

Lpp.: 136

12.00€

Arterritory Sarunas ar Kolekcionāriem Nr. 1

Petter Stordalen, Dakis Joannou, Christian Rignes, Ingvild Goetz, Dimitris Daskalapoulos, Luciano Benetton, Robert&Nicky Wilson, Isabelle&Jean-Conrad Lemaitre, Patrizia Sandretto Re Rebaudengo, Joaquin Diez-Cascon, Harald Falckenberg


Šī izdevuma centrā ir ne tikai ieskats izcilās krātuvēs, bet sarunas par to, kā māksla un tās kolekcionēšanas kaislība mainījusi konkrētu cilvēku dzīvi un pasaulsuztveri. Sarunas par cēloņiem un sekām, par procesu un katra individuālajiem ceļiem uz savu kolekciju; par to, ka māksla var kļūt par ikviena cilvēka neatņemamu dzīves sastāvdaļu. “Arterritory sarunas ar kolekcionāriem” pirmā izdevuma varoņus vieno rezultāts – prestižas mākslas kolekcijas; viņi ir personības, kuru statuss un investīcijas mākslā padarījušas viņus par autoritātēm, ar kuru viedokli rēķinās ne tikai mākslas tirgus segments, bet mākslas pasaule kopumā.


Izdevējs: Arterritory.com, 2014

Valoda: Latviešu

Lpp.: 136


12.00€


MAREUNROL'S / digitālā versija

Grāmatā apkopota MAREUNROL’S laikposmā no 2005. līdz 2019. gadam radīto septiņpadsmit kolekciju esence, kā arī citi projekti – teātra, operu izrādes, filmas un izstādes –, pie kuriem viņi šajā laikā strādājuši. Izdevums ilustrē tērpa tapšanas un radošās domāšanas procesu – no skices līdz tēlam un videi, ko tas apdzīvo.


Izdevējs: Arterritory.com, 2019

Valoda: Latviešu, angļu

Lpp.: 616

PDF formāts

16.00€

MAREUNROL’S

Grāmatā apkopota MAREUNROL’S laikposmā no 2005. līdz 2019. gadam radīto septiņpadsmit kolekciju esence, kā arī citi projekti – teātra, operu izrādes, filmas un izstādes –, pie kuriem viņi šajā laikā strādājuši. Izdevums ilustrē tērpa tapšanas un radošās domāšanas procesu – no skices līdz tēlam un videi, ko tas apdzīvo.


Izdevējs: Arterritory.com, 2019

Valoda: Latviešu, angļu

Lpp.: 616


55.00€

Mākslinieku radītās rotas: no Pikaso līdz Kūnsam. Diānas Venē kolekcija

Izstādes katalogs, kurā apskatāmas 113 rotas, kuras radījuši 82 leģendāri 20. un 21. gadsimta mākslinieki un kas ir daļa no Diānas Venē rotu kolekcijas. Izdevumā iekļautas gan eksponēto rotu reprodukcijas, gan lasāmi arī koncentrēti katra mākslinieka radošās darbības apraksti un Diānas Venē stāsti par privātajām attiecībām ar dažiem no autoriem un to, kā atsevišķi darbi kļuvuši par viņas kolekcijas priekšmetiem. Katalogu ievada Unas Meisteres saruna ar kolekcionāri.


Izdevējs: Arterritory.com, 2017

Valoda: Latviešu, angļu

Lpp.: 354


IZPĀRDOTS!

20.00€

Sapņi un Drāmas

Sapņi un drāmas / Mūsdienu Izraēlas enerģija

 

Izstādes katalogs, kura uzmanības centrā ir stāsts par mūsdienu Izraēlu - par tās vitalitāti, tiešumu, vulgaritāti, par augstajiem sapņiem un klusajām drāmām. Izdevums sniedz ieskatu 14 Izraēlas mūsdienu mākslinieku daiļradē; tajā lasāms Ņujorkā dzīvojošās izraēļu rakstnieces Rūtas Margalitas (Ruth Margalit) teksts "Par izraēlību", izstādes kuratora Roja Branda (Roy Brand) ekspozīcijas koncepta izklāsts "Neharmoniskā harmonija" un skatāms Tamāras Blūmenfeldas (Tammar Blumenfeld) komikss "Life in beige".


Katalogs

Izdevējs: Arterritory.om, 2017

Valoda: Latviešu, angļu

Lpp.: 120

10.00€

Krēsls kā mākslas darbs. Galilas kolekcija, Beļģija

Arterritory.com producētās izstādes “Krēsls kā mākslas darbs. Galilas kolekcija, Beļģija” katalogs, kura uzmanības centrā ir krēsla ietilpīgais raksturs, kas šķietamo ikdienas priekšmetu padarījis par teju neierobežotu radošas iedvesmas un eksperimentu teritoriju. Izdevumā kopumā reproducēti 50 krēsli, to autoru vidū ir gan pazīstami, gan pavisam jauni mākslinieki, kā arī dizaineri un arhitekti. Kataloga ievaddteksta autore ir Una Meistere, tāpat tur lasāma arī viņas saruna ar beļģu kolekcionāri Galilu Barzilai-Olandē.


Katalogs

Izdevējs: Arterritory.com, 2019

Valodas: Latviešu, angļu

Lpp.: 184

20.00€

Purvīša balva 2019

Purvīša balvas 2019 kandidātu izstādes katalogs, kurā apkopti astoņu balvas pretendentu darbi, kā arī lasāmas sarunas ar autoriem. Purvīša balva ir prestižākais apbalvojums vizuālās mākslas jomā Latvijā.


Katalogs

Izdevējs: Biedrība "Mākslas platforma"/ Arterritory.com, 2019

Valodas: Latviešu, angļu

Lpp.: 216

15.00€

Dzintars laikmetīgajās rotās

Galerijas “Putti” veidotās izstādes “Dzintars laikmetīgajās rotās” katalogs, kurā sniegts pārskats par 20 ekspozīcijā iekļauto autoru daiļradi, kā arī reproducētas viņu šai izstādei radītās rotas. Izdevumu ievada Unas Meisteres teksts “Dzintara renesanse?”.


Izdevējs: Arterritory.com, 2014

Valoda: Latviešu, angļu, krievu

Lpp.: 200


IZPĀRDOTS!

20.00€

Purvīša balva: 2007-2012

Latvijas laikmetīgās mākslas antoloģija, kur iekļauti un alfabētiskā secībā sakārtoti apraksti par 89 māksliniekiem, kas bijuši nosaukti izvirzīšanai, izvirzīti vai nominēti Purvīša balvai laikposmā no 2007. līdz 2012. gadam.


Izdevējs: Arterritory.com, 2012

Valoda: Latviešu

Lpp.: 336

15.00€