Izvēlies galamērķi
Pasaules karte Ziemeļamerika Dienvidamerika Austrālija Ārfika Eiropa Āzija

Atpakaļ Uz sākumu
Riga Guide

Citāds Rīgas ceļvedis – Another Travel Guide Rīga
Angļu, krievu un vācu valodā

Vēloties lauzt virkni iesīkstējušu stereotipu, mainīt un pilnveidot ārvalstu ceļotāju priekšstatu par Rīgu, 2009. gada nogalē klajā nāca citāds Rīgas ceļvedis - „Another Travel Guide Rīga”. Grāmata, kas rosina paskatīties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta nekā ierasts un ieraudzīt pilsētu visā tās daudzveidībā – no simboliskām pilsētas zīmēm līdz nomaļu pērlēm un tikai insaideriem zināmām un mīļām vietām.

Netradicionālā ceļveža mērķis ir mudināt atbraukt uz Rīgu cilvēkus, kuri iepriekš pat nav apsvēruši šādu domu, tādējādi stimulējot tūrisma industriju, kas ir viena no Latvijas ekonomikas nozīmīgajām sastāvdaļām. Vienlaikus grāmatas adresāts ir arī Latvijas iedzīvotājs, kuram tā varētu rosināt novirzīties no ierastām ikdienas gaitām un paskatīties uz Rīgu citādām acīm, atklājot tajā arvien jaunus pārsteigumus un izjūtot lepnumu par savu pilsētu.

Aplūkojiet dažus paraugus no 288 ceļveža lappusēm

Grāmatas „Another Travel Guide Rīga” autoru komanda ir īsteni Rīgas insaideri – mākslinieki, arhitekti, uzņēmēji, žurnālisti un fotogrāfi, kuri mīl savu pilsētu un ir gatavi dalīties tās noslēpumos. No vienas puses, tā ir pilsētas rokasgrāmata, kas apkopo informāciju par labākajām viesnīcām, muzejiem, kultūras objektiem, kafejnīcām, restorāniem, veikaliem un rīdzinieku paradumiem, no otras – stila grāmata ar māksliniecisku vērtību, kas demonstrē citādu, kreatīvu vizuālo domāšanu, kas kardināli atšķiras no ierastajiem tūrisma ceļvežiem.

„Another Travel Guide Rīga” koncepta autori ir modes un ceļojumu žurnāliste Una Meistere, mākslas kritiķe un kuratore Daiga Rudzāte un mākslinieks Kirils Kirasirovs. „Another Travel Guide Rīga“ izdevēji ir interneta žurnāls neatkarīgiem ceļotājiem www.anothertravelguide.com un kultūras projektu aģentūra „Indie”. Projekts tapis sadarbībā ar dizaina biroju „Tundra“, līdzautoru vidū ir arī māksliniece un scenogrāfe Monika Pormale, rakstnieks Pauls Bankovskis, kino kritiķe Dita Rietuma, fotogrāfi Agnese Zeltiņa un Kristaps Kalns, žurnālists un tulkotājs Kārlis Freibergs un daudzi citi.

2010. gada pirmajā pusē angļu valodas izdevums tika atjaunots, papildināts un izdots atkārtoti. Ceļveža veidotāju mērķis ir, lai grāmata Rīgas viesiem būtu ilgstoši pieejama, un tās saturs tiktu atjaunots atbilstoši laika aktualitātēm. Šī gada augustā tika izdota arī „Another Travel Guide Rīga” versija krievu valodā Another Travel Guide РИГА / Независимый путеводитель, tādējādi mudinot arī krievu valodā runājošos tūristus arvien biežāk izvēlēties Rīgu par sava ceļojuma galamērķi. Septembrī klajā nāca arī ceļveža vācu valodas versija.

Riga Guide LatRiga Guide RusRiga Guide De

Ja grāmatu vēlaties iegādāties tieši no mums, aizpildiet pasūtījuma veidlapu.

Grāmata „Another Travel Guide Rīga” nopērkama:
www.amazon.co.uk

airBaltic lidmašīnās

Uz Tallink prāmjiem „Romantika” un „Silja Festival”

Rīgā:
Veikalos:

Lukabuka
Aspazijas bulvārī 3

Istaba
Kr.Barona ielā 31a

Garāža
Berga Bazārs

Vīna Studija
Elizabetes iela 10

Xcelsior
Kalnciema iela 37

INRE Scandinavian Design
Brīvības ielā 31

Bonēra
Blaumaņa ielā 12a

Otrā elpa
Berga bazārā

Karšu veikals „Jāņa sēta”
Elizabetes iela 83/85, k.2.

Jāņa Rozes grāmatnīcās
K.Barona iela 5

Valters un Rapa
Aspazijas bulv. 24

Globuss
Vaļņu ielā 26

¼ Satori
Lāčplēša iela 31

Jumava
Dzirnavu iela 73

Robert Books
Dzirnavu iela 51a Citviet:

Lidostas „Rīga” veikalā „Sveicināti Rīgā”

Rīgas Tūrisma Informācijas Centrs
Rātslaukums 6

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
K. Valdemāra iela 10a

Taka Spa
Kronvalda bulvāris 3a

Demokrātiskais restorāns „Ostas skati”
Matrožu iela 15 (Ķīpsala)

Meta Kafe
Spīķeros

Galerija Putti
Mārstaļu iela 16

Galerija BB/Arte BB
Berga bazārā

Dome Hotel
Miesnieku iela 4

Hotel „Bergs”
Berga bazārā

Helsinkos:
Helsinku Laikmetīgās mākslas muzeja „Kiasma”, izstāžu telpas „Cable Factory” un mākslas muzeja „Teneum” suvenīru veikalos

Universālveikala Stockmann grāmatnīcā „The Academic Bookstore”

Viļņā:
Dizaina veikalā Daiktu Viesbutis

 

Saņem jaunumus

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

Apskatiet paraugu »

Another Travel Guide Rīga

Arterritory

Seko mums:
FacebookFlickrTwitterYoutubeDraugiem.lvUna un Andrejs
Ceļošana ir mūsu kaislība. Labākais veids, kā sevi provocēt. Ieraudzīt, sajust, atklāt, izbaudīt, izgaršot. Unikāls emociju, sajūtu, garšu un baudu kopums, kuru nav iespējams paturēt pie sevis. Un vienīgais, kurā vērts investēt. Anothertravelguide.com mēs radījām kā telpu, kurā savā ceļojumu pieredzē un atklājumos dalīties ar saviem draugiem un vienlaikus aicinām dalīties visus, kurus vieno ceļošanas kaislība.

Una Meistere un Andrejs Žagars