GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES ŽANRU

Izstādes

IZVĒLIES OBJEKTU

William and Judith Bollinger Jewellery Gallery« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Izstādes

Post Pop: East Meets West, Saatchi Gallery, līdz 23. februārim, 2015

0 ATSAUKSMES

Post Pop: East Meets West, Saatchi Gallery, līdz 23. februārim, 2015

Pagājušā gada nogalē Saatchi galerijā durvis vērusī izstāde “Post Pop: East Meets West” ir viens no ambiciozākajiem notikumiem šī brīža Londonas mākslas ainā. Izstāde, kurā kopumā skatāmi 250 darbi, kuru autori ir 110 Krievijas, Ķīnas, Lielbritānijas un ASV mākslinieki, tapusi sadarbojoties Saatchi galerijai ar Cukanovu ģimenes fondam, kura viens no dibinātājiem ir Londonā dzīvojošais krievu uzņēmējs un kolekcionārs Igors Cukanovs. Tās vēriens ir grandiozs, ekspozīcijai aizņemot visus 6500 m2 plašās Saatchi galerijas stāvus.

Kā stāsta izstādes idejas autors Igors Cukanovs: “Mana ideja bija parādīt mākslinieciskās valodas attīstību, izmantojot dažādu valstu piemērus. Un 20. gadsimta mākslā pati universālākā, nenoliedzami, ir bijusi popārta valdoda. Dramatiski atšķiroties veidam, kā tā tikusi lietota Krievijā, Ķīnā un Lielbritānijā, kur tā pagājušā gadsimta 50. gados radās, tālāk 60. gados uzplaukstot Amerikā. Būtībā izstāde ir stāsts par to, kā šajās valstīs dzīvojošie mākslinieki vienu un to pašu valodu izmantojuši pilnīgi dažādiem mērķiem.” Ja rietumu popārts ironizēja par aktuālo patērētājkultu un sabiedrības apsēstību ar zvaigznēm, padomju “socārts” krievu mākslai raksturīgajā sarkastiski ironiskajā manierē pievērsa uzmanību valsts iekārtas absurdam, tās rituālu pompozitātei, konformismam un falšajai fasādei. Savukārt Ķīnas “politiskais pops” jeb “ciniskais reālisms” klaji un bez kompromisiem runā par ienaidu, represijām, valdošā režīma nicinājumu un sociālo nevienlīdzību.

Izstāde iekārtota nevis pēc valstu, bet tematisko sadaļu principa (Habitat; Advertising and Consumerism; Celebrity and Mass Media; Art History; Religion and Ideology; Sex and the Body), tādējādi padarot to līdzīgu gigantiskai ģeopolitiskai puzlei, kas vienlaikus ir gan svētīga vēstures mācībstunda, gan sarkastiski izgaismo cinisko un absurdo pasauli, kurā dzīvojam. Cita starpā izstādē pārstāvēts gan par Krievijas popārta vectēvu dēvētais Iļja Kabakovs, gan amerikāņu laikmetīgās mākslas superzvaigznes Džefs Kūnss un Ričards Prinss, gan ķīniešu disidents Ai Veivejs. Iespaidīgāko darbu vidū minama apjomīgā ķīniešu mākslinieka Gu Wenda instalācija “United Nations – Man and Space” - gigantiska, no dažādu valstu nacionālajiem karogiem veidota “telts”, kas tapusi no vairāk kā 4 miljonu cilvēku matu cirtām. Šokējot ar savu skaistumu un vienlaikus uzdzenot šermuļus.

Duke of York's HQ, King's Road, London SW3 4RY
www.saatchigallery.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: