GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES ŽANRU

Izstādes

IZVĒLIES OBJEKTU

William and Judith Bollinger Jewellery Gallery« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Izstādes

Whitechapel Gallery opening, no 5. aprīļa, 2009

0 ATSAUKSMES

Whitechapel Gallery opening, no 5. aprīļa, 2009

5. aprīlī publikai durvis vēra renovētā un kardināli paplašinātā Vaitčepelas galerija (tās jaunais veidols ir aptuveni par 78 procentiem lielāks par kādreizējo platību), kas vienmēr uzskatīta par vienu no prestižākajām mākslas institūcijām Londonā. Būvdarbi ilga divus gadus, galerijas darbībai tika pielāgotas kādreizējās bibliotēkas telpas, kuras atradās līdzās sākotnējai galerijas mājvietai. Jaunā veidola autors ir beļģu arhitektu birojs Robbrecht & Daem, kas strādājis kopā ar Londonas arhitektu biroju Witherford Watson Mann Architects.
1901. gadā dibinātā Vaitčepelas galerija jau vairāk nekā simt gadus ir institūcija, kas aktīvi propogandējusi avangardiskas un eksperimentālas idejas vizuālajā mākslā. Tā pirmā pieteikusi daudzus hrestomātiskus britu 20. gadsimta māksliniekus (Deivids Hoknijs, Ričards Longs, Gilberts un Džordžs, Lusjēns Freids utt.) un bijusi pirmā pieturvieta Londonā neskaitāmiem pēckara un laikmetīgās mākslas starptautiski pazīstamiem autoriem. 1958. gadā tur notika pirmā Džeksona Polloka darbu izstāde Lielbritānijā, Vaitčepela galerijā britu publika iepazina meksikānietes Frīdas Kālo glezniecību.
1939. gadā Vaitčepelā tika izstādīta Pikaso Gernika, viņam pirmo un vienīgo reizi viesojoties Londonā. Tā kā šobrīd Karaliens Sofijas mākslas centrā Madridē eksponētās Gernikas transportēšana tiek uzskatīta par mākslas darbam nevēlamu, Vaitčepela galerijas atklāšanas programmā tiks izmantots gobelēns, kurš 20. gadsimta 50. gados ar Pikaso akceptu izgatavots Parīzē un kopš 1985. gada atrodas Apvienoto Nāciju organizācijas namā Ņujorkā. Gobelēns eksponēts kādreizējā bibliotēkas lasītavā un ir centrālais tēls poļu izcelsmes mākslinieces Goshka Macuga vides instalācijā, kuras radīšanu inspirējusi kādreizējās bibliotēkas vēsture un arhitektūra (šī izstāde skatāma līdz 18. aprīlim).
Atklāšanas programma kopumā (septiņas dažādas skates) demonstrē Vaitčepela galerijas jaunās iespējas.

77-82 Whitechapel High Street
www.whitechapelgallery.org

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: