GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · francija · Parīze · Izstādes

AuPanthéon, Panthenon, līdz 5. oktobrim, 2014

0 ATSAUKSMES

AuPanthéon, Panthenon, līdz 5. oktobrim, 2014

Leģendārais Parīzes Panteons kļuvis par laikmetīgās mākslas platformu. Iespaidīgais mauzolejs, kurā atdusas vietu raduši spožākie Francijas vēstures personāži – Voltērs, Ruso, Marats, Viktors Igo, Emīls Zolā u.c., šobrīd – franču fotogrāfa un ielu mākslinieka JR mākslas projekta ietvaros, sumina vispārcilvēciskas vērtības un pavisam vienkāršus mirstīgos. Anonīmu cilvēku melnbaltajiem portretiem veidojot Panteona grīdas mozaīku, kā arī greznojot tā domu un kupolu no ārpuses. Mākslas darbam ir globāls raksturs, tā  tapšanas laikā 2014. gada martā ikviens pasaules iedzīvotājs varēja speciāli šim projektam radītajā vietnē iesūtīt savu postera izmēra portretu. Daļu anonīmo varoņu Parīzes ielās iemūžinājis arī pats JR, izmantojot pārnēsājamo foto kabīni. Kopumā mākslas darbā izmantoti 4160 portreti.

Iespaidīgais 110 metrus garais, 84 metrus platais un 83 metrus augstais Panteons ir kaislību apvīta celtne. Tā celtniecība tika uzsākta 1757. gadā un ilga 35 gadus. Sākotnēji šajā vietā bija iecerēta baznīca, taču tā kā būvniecības fināla fāze sakrita ar Franču revolūcijas laiku – revolūcijas aktīvisti nolēma radīt nevis templi Dieviem, bet gan izciliem vīriem, kas kalpojuši nācijai. Starp 74 tajā dusošajiem personāžiem, ir tikai divas sievietes, turklāt abas zinātnieces – Nobela prēmijas laureāte Marija Kirī un Sophie Berthelot, šim faktam inicicējot aktīvus feministu protestus. Šobrīd Panteons jau vairākus gadus atrodas rekonstrukcijā un tā restaurācijas projekts savā nišā ir viens no vērienīgākajiem Eiropā. Kā kāda intervijā apgalvojis mākslinieks: “Tie, kas še atdusas, savulaik riskējuši ar savām dzīvībām. Iespējams, nākotnes izcilie vīri ir starp šo portetu varoņiem.” Instalācija Panteonā būs apskatāma līdz 5. oktobrim.

Place du Panthéon 75005 Paris

www.au-pantheon.fr/fr

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: