GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Dubaija

Baudītāja ceļvedisEsenceKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Insider: Damien Carlier« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Āzija · apvienotie arābu emirāti · Dubaija

Insider: Damien Carlier

0 ATSAUKSMES

Insider: Damien Carlier

Alserkal Avenue - Dubaijas radošais epicentrs

Ja Dubaijā kaut kam var piemērot underground apzīmējumu, tad tā ir Alserkal Avenue. Sajūtu ziņā līdzšinējai Dubaijai absolūti unikāla teritorija. 2007. gadā Alserkal Avenue projektu kā privātu iniciatīvu aizsāka šīs teritorijas patrons un attīstītājs Abdelmonem Bin Eisa Alserkal. Tās mājvieta ir kādreizējais pilsētas industriālais rajons Al Qouz un Alserkal Avenue tika izveidota ar mērķi popularizēt kultūras iniciatīvas reģionā. Kā vieta, kur satiekas un līdzdarbojas mākslinieki un dažādu radošo industriju pārstāvji. Teritoriju veido izbijušas un jaunai dzīvei pielāgotas noliktavu ēkas, kurās šodien mājo vismaz 60 dažādas institūcijas - mākslas galerijas, dizaina biroji, kafejnīcas, veikali, arī savs teātris un neatkarīgais kinoteātris. Cita starpā arī vietējo vidū iecienīts vegānu restorāns Wild & The Moon un šokolādes fabrika Mirzam, kas radīta kā caurspīdīga konstrukcija, tādējādi ļaujot apmeklētājiem izsekot visam šokolādes tapšanas procesam – no mirkļa, kad tiek pievestas un grauzdētas pupiņas līdz jau gatavās šokolādes iepakošanai.

Katram pieturpunktam še ir savs raksturs un personība. Piemēram, CHI-KA ir galerija, kuras fokusā ir japāņu estētika un viss ar to saistītais. Tās ietvaros darbojas ateljē, kur tradicionālie kimono pārtop abaijās (abaya). Patiesībā tikai ilgāk še nodzīvojot saprotat, ka ir tik daudz dažādu veidu abaiju un arī tajās ir sava mode.

Šī gada pavasarī Alserkal Avenue durvis vēra arī Rema Kolhāsa un viņa biroja OMA pirmais projekts Apvienotajos Arābu Emirātos – Concrete mākslas telpa, kuru veido noliktavu kolekcija, kas atbilstoši rajona kopējai sajūtai ir ļoti fleksibla un viegli pielāgojama dažādām vajadzībām – mākslas izstādēm, performancēm, konferencēm. Tādējādi iemiesojot arī šī rajona – mutuļojoša radoša epicentra, kopējo sajūtu.

Iesaka Damien Carlier, radošais stratēģis, partneris kompānijā Thrown&Associates, dzīvo Dubaijā.

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: