GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Insider: Brigita StrodaInsider: Džons SeilisInsider: KeitaInsider: Ieva Imša« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona

Insider: Džons Seilis

0 ATSAUKSMES

Insider: Džons Seilis

Diezin vai atradīsiet daudz cilvēku, kas Londonas dzīves niansēs orientētos labāk kā DŽONS SEILIS. Jaunzēlandē dzimušais Londonas uzņēmējs, latvietis un pasaules pilsonis, kura apceļoto valstu saraksts nesen pārsniedzis 190. Džons Seilis ir arī vairāku elitāru Londonas klubu biedrs. Še rodamajam Londonas vietu un adrešu sarakstam ir teju esences statuss, jo tās visas ir Džona favorītes.

BROKASTU VIETAS

Kā vienu no savām mīļākajām brokastu vietām Džons min THE WOLSELEY (160, Piccadilly, W1; Tel.: 020 7499 6996; www.thewolseley.com). Īpašnieki ir tie paši, kam pieder Ivy, The Wolseley atrodas Piccadilly, tieši pretim Ricas viesnīcai. „Fantastiska atmosfēra. Kādreiz te bijis Wolseley auto šovrūms, un mašīnas turētas turpat uz marmora grīdas."
Savukārt, ja dienas plānos paredzēta iepirkšanās Harrod's vai, piemēram, Viktorijas un Alberta muzeja apmeklējums, ideāla vieta brokastīm (arī pusdienām) ir BROMPTON QUARTER CAFE (223-225 Brompton Rd, SW3 EJU; www.bromptonquartercafe.com) „Izcila beķereja un organiskā virtuve." Vai EMPORIO ARMANI CAFE (191, Brompton Road, SW3 1NE; Tel.: 020 7823 8818; www.emporioarmani.com) - neliels itāliešu bistro virs Emporio Armani veikala, kas „parasti nav pārpildīts, jo daudzi par šo vietu nezina. Lieliska virtuve un ļoti laba apkalpošana."
Kā vietu, par kuru daudzi nezina, Džons min arī SOTHEBY'S CAFE (34-35, New Bond Street, W1; Tel.: 020 7293 5000; www.sothebys.com). „Daudzi vienkārši neiedomājas te meklēt kafetēriju, Sotheby's Cafe atrodas izsoļu nama pirmajā stāvā un ir lieliska vieta rīta kafijai, pēcpusdienas tējai vai pat vieglām pusdienām. Te ir ļoti garšīgas uzkodas - kopā ar glāzi vīna." Sotheby's ir Londonas visprestižākais izsoļu nams, dibināts 1744. gadā - divdesmit divus gadus pirms sava konkurenta Christie's.

RESTORĀNI UN BĀRI

Džona mīļākais restorāns Londonā joprojām ir LE CAPRICE (Arlingron House, Arlington Street, SW1A; Tel.: 020 7629 2239, www.caprice-holdings.co.uk), kurš 2006. gadā nosvinēja 25 dzimšanas dienu. „Tāda mūžīga vērtība mūžam mainīgajā pasaulē. Ļoti uzticams, nekad nav sagādājis vilšanos - ne ēdiena, ne servisa ziņā. Vakariņas Le Caprice ir notikums un vienmēr - perfektas. Ļoti interesanta publika. No mediju, šovbiznesa vides."
Vēl viena viņa iecienīta vieta, kas spējusi pārdzīvot laiku, nezaudējot popularitāti, ir CECCONIS (5a Burlington Gardens, W1S 3EP; Tel.: 020 7434 1500; www.cecconis.co.uk). Elegants un dārgs itāliešu restorāns, kas kalpo kā satikšanās vieta veiksmīgiem banku un nekustamo īpašumu biznesa pārstāvjiem, kā arī mākslas un modes vides cilvēkiem.
Jau leģendas statusu iemantojis SAN LORENZO (22 Beauchamp Place, SW3; Tel.: 020 7584 1074). „Lielākā daļa cilvēku, kas orientējas Londonas dzīvē, zina arī San Lorenzo. Tas ir ģimenei piederošs itāliešu restorāns, atrodas Naitsbridžā - šajā vietā jau kopš 1963. gada un savulaik bija princeses Diānas iecienīts. Ja redzat, ka ap desmitiem vakarā pie tā ieejas spieto paparacci, ir skaidrs, ka kārtējo reizi te vakariņo kāds no kino, mediju, sporta vai šovbiznesa pasaules elites. Dažbrīd gadās vērot gana kolorītas mizanscēnas. Piemēram, īpašniece Mara Berni reizi pa reizei atļaujas iznākt zālē čībās, taču viņai parādoties visa restorānā sēdošā glemūrā publika acumirklī atrauj skatus no šķīvjiem un uzsvērti mēģina izlikties par viņas draugiem. Skaidrs ir viens, saimniece varētu izskatīties jebkā, jo viņai pieder kas ļoti būtisks - atslēgas vienai no iekārojamākām rietumu pasaules statusa vietām. San Lorenzo nepieņem kredītkartes, jo restorāns vienkārši ir tik slavens un īpašs, ka var to atļauties."
Savukārt, ja interesē pats jaunākais un karstākais, kas nu Londonā šobrīd rodams, jādodas uz ST. ALBAN (4-12 Lower Regent Street, SW1Y 4 PE; Tel.: 020 7499 8558; www.stalban.net). Īpašnieki ir tie paši The Wolseley. Kā jau izteiktās trendy vietās, galdiņš jārezervē labu laiciņu iepriekš.
Otra salīdzinoši jauna vieta, kur galdiņu nāksies pieteikt jau savlaicīgi, ir CIPRIANI (25, Davies Street, W 1K 3DE; Tel.: 020 7399 0500; www.cipriani.com) „Ļoti dārgs itāliešu restorāns. Atrodas Mayfair un pieder tiem pašiem īpašniekiem, kam Harry's Bar Venēcijā. Un, protams, servē leģendāro Bellini - persiku sulas un Prosecco kokteili. Vakarā pirms slēgšanas vesela limuzīnu parāde."
Šī brīža trendy vietām pieder arī viesnīcas CLARIDGES BĀRS (Brook Street, W1; www.claridges.co.uk). Īpaši iecienīts jaunu baņķieru vidū, kas pēc sešiem vakarā dodas te iedzert rozā šampanieti.
Arī HUSH (8, Lancaster Court, W1; Tel.: 020 7659 1500; www.hush.co.uk), kura viens no īpašniekiem ir Rodžera Mūra dēls Džefrijs. „Mazā ieliņa, uz kuras atrodas Hush, kļūst arvien populārāka, taču nezinot te diezin vai ieklīdīsiet. Turpat atrodas arī restorāns Hush-Up."
Viens no labākajiem steikiem rodams MEWS OF MAYFAIR (10-11, Lancashire Court, New Bond Street, W1S 1EY; Tel.: 020 7518 9388; www.mewsofmayfair.com). Kā arī argentīniešu ķēdes GAUCHO GRILL (89, Sloane Avenue, SW3 3DX; Tel.: 020 7584 9901; www.gaucho-grill.com) vietās. „Katra no tām ir iegriešanās vērta. Ideālas cenas un kvalitātes attiecības."
Savukārt vislabākā zivju virtuve Lodonā rodama SCOTT'S (20, Mount Street, W1K 2 HE; Tel.: 020 7495 7309; www.scotts-restaurant.com). Restorāns atrodas prestižajā Mayfair rajonā un pieder tiem pašiem, kam La Caprice un Ivy.
„Mans mīļākais itāliešu restorāns Londonā ir ZAFFERANO (15, Lowndes Street, SW1X 9EY; Tel.: 020 7235 5800; www.zafferanorestaurant.com). Izcila Toskānas virtuve." Zafferano tiek uzskatīta arī par vienu no trim labākajām vietām Londonā, kur sezonas laikā baudīt trifeles.
Labākā foie gras nenoliedzami rodama CLUB GASCON (57, West Smithfiled, EC1; Tel.: 020 7796 0600), turklāt desmit dažādās variācijās. Club Gascon atrodas pie vecā Smithfield gaļas tirgus, labi noslēpies un no ārpuses visai nemanāms. Apkalpojošais personāls nēsā Miyake, restorāns vienmēr ir pārpildīts un noteikti nepieciešama iepriekšēja rezervācija.
„Ja virtuves dēļ nepārspēts Londonā joprojām ir MAZE (10-13, Grosvenor Square W1K 6JP; Tel.: 020 7107 000; www.gordonramsay.com), tad labākā franču un kontinentālā virtuve ir TOM AIKENS (43, Elystan Street, SW1W 9PA; Tel.: 020 7318 8747; www.tomaikens.co.uk). Eikens ir angļu pavārs, restorāns atrodas Čelsijā un tā interjera autore ir Anuška Hempela. „Izsmalcināta virtuve un interjers, kur viss pārdomāts līdz sīkākajai detaļai."
Savukārt Džona mīļākais ķīniešu restorāns esot YAUATCHA (15, Broadwick Street, W1F ODI; Tel.: 020 7494 8888). „Moderns, minimālisma stila Christian Liaigre interjers, jauneklīgs, stilīgi ģērbts apkalpojošais personāls, lieliska 21. gadsimta ķīniešu virtuve. Izcils dim sum." Laba ķīniešu virtuve rodama arī DORCHESTER viesnīcas restorānā.
Lieliski Kubas ruma daikiri, omāri, kas katru nedēļu dzīvi tiek vesti no Kubas, DJ no latīņu zemēm un Kubas mūziķi līdz vēlai naktij - to visu var atrast FLORIDITA (100 Wardour Street, W1F OTN; Tel.: 020 7314 4000; www.floriditalondon.com).
BOISDALE OF BELGRAVIA (13-15, Eccleston Street. SW1W 9LX; Tel.: 020 7730 6922; www.boisdale.co.uk) varētu ierindot mazliet ekscentrisko restorānu kategorijā.
Atrazdamies uz Belgravia un Victoria rajonu robežas, tas ir uzticīgs labākajām skotu virtuves tradīcijām (piemēram, marinēts lasis no Skotijas). Vakaros spēlē dzīvais džezs. Interjers izteikti vecmodīgs, nekā kopīga ar 21. gadsimtu.
Mazliet savdabīgo restorānu ainā gana spilgts ir arī BORSCH 'N' TEARS (4-6 Beauchamp Place SW3; Tel. 020 589 5003), kuru Londonā savulaik atvēra kāds latviešu emigrants. Pēc viņa nāves restorānā saimnieko viņa sieva - serbiete un dēls. „Kaut virtuve varbūt nav no labākajām, atmosfēra ir gana kolorīta, katru nakti krievu mūzika, publikas vidū daudz krievu un serbu. Starp apkalpotājiem arī dažs Latvijas krievs. Laba vieta, kur iedzert vodku."

PĒCPUSDIENAS TĒJA

Vislabākā pēcpusdienas tēja Londonā tiek servēta THE RITZ viesnīcā (150, Piccadilly, W1; Tel.: 020 7493 8181; www.theritzlondon.com). Vēlams rezervēt labu laiciņu iepriekš. Kā arī THE LANESBOROUGH viesnīcas Conservatory restorānā (Hyde Park Corner, SW1; Tel.: 020 7259 5599; www.lanesborough.com), kuru Londonas Tējas padome 2005. gadā atzina par labāko vietu pēcpusdienas tējai.. Pati viesnīca ir īsta neoklasiskā stila pērle, atrodas ēkā, kur kādreiz bija Sentdžordža hospitālis un zālei, kurā no pulksten 15.30 līdz 10.00 tiek servēta pēcpusdienas tēja, ir stikla griesti.

VIESNĪCAS

Nav iespējams līdz galam sajust Londonas garšu, neiegriežoties līdz kaulam tradicionālajās Londonas viesnīcās. THE DORCHESTER (53, Park Lane, W1), THE BERKELEY (Wilton Place, SW1), CLARIDGE'S (Brook Street, W1), THE RITZ (150 Piccadilly, W1), THE SAVOY (5 Maddox Street, W1), THE CONNAUGHT (Mayfair, W1 K 2AL). „Tās ir vietas, kur nekad nekļūdīsieties sarunājot tikšanos; nekļūdīsieties, ja ieiesiet padzert kafiju vai apmeklēsiet kādu no bāriem. Turklāt visas šīs viesnīcas pēdējos gados piedzīvojušas renovāciju."
Moderna un iecienīta viesnīca ir METROPOLITAN (Old Park Lane, W1; www.metropolitan.co.uk). „Viņiem ir ļoti elastīga cenu politika un dažreiz jūs šeit varat dabūt istabu par ļoti labu cenu. Metropolitan ir vēl divi plusi - te atrodas arī labi zināmais restorāns Nobu un londoniešiem pazīstamais Met Bar, kas citādi pieejams tikai kluba biedriem. Patiesībā tas, par ko jūs maksājat nakšņojot Metropolitan, ir Met Bar, atmosfēra un publika. Viesnīcu iecienījuši mūzikas un modes biznesa pārstāvji."
Hibrīds starp tradicionālo Londonas stilu un modernu pieczvaigžņu viesnīcu ir THE MANDARIN ORIENTAL (Hyde Park, 66, Knightsbridge, SW1; www.mandarinoriental.com/london). Savulaik te atradās Hyde Park Hotel, kur karaliene Elizabete II mācījusies balles dejas, notikušas augstākās sabiedrības balles un kokteiļu pārtijas. No restorāna paveras brīnišķīgs skats uz Haidparku.
„Viesnīca un restorāns, kuru nezina arī daudzi londonieši, ir GORING HOTEL (www.goringhotel.co.uk), netālu no Bekhingemas pils. Te diskrētas tikšanās mēdz sarunāt politiķi un biznesa cilvēki."
Ne tik liels, bet šiks ir THE HALKIN (5 Halkin Street, SW1)- viena no stilīgākajām un komfortablākajām viesnīcām Londonā. Atrodas Belgravia rajonā, viesnīcas īpašniece ir šajās aprindās labi pazīstamā Christina Ong un viņai netrūkst uzticamu klientu, arī no modes pasaules. Personālam - Armani formastērpi, Bvlgari kosmētika vannasistabā.
Ne tik dārga, bet pietiekami eleganta viesnīca ir THE KNIGHTSBRIDGE HOTEL (10, Beaufort Gardens, SW3; www.knightsbridgehotel.com) - netālu no Harrods. Arī SYDNEY HOUSE (9-11, Sydney Street, Chelsea SW3 6PU; www.sydneyhousechelsea.com).
Kaut diezin vai kādam jebkad ienāktu prātā Londonā pievērst uzmanību tādai viesnīcai kā Hilton, pateicoties GALVIN AT WINDOWS (22, Park Lane, W1K 1BE; Tel.: 020 7208 4021; www.hilton.co.uk/londonparklane), šobrīd Hilton apmeklējums ierindojams stila galamērķos. Kādreiz Hilton 28. stāva „logs uz pasauli" piesaistīja tikai tūristus, taču kopš tajā saimnieko Londonas restorānu vidū pazīstamie Galvin brāļi, nomainījies ne tikai restorāna interjers (minimālisms, personāls melnā un baltā), bet arī publika.
„Laba izvēle savā rajonā ir CHARLOTTE STREET HOTEL (15, Charlotte Street Hotel, W 1; www.charlottestreethotel.com) - neliela viesnīciņa, kuru iecienījuši kino, reklāmas un mūzikas cilvēki. Interjers ir reveranss 20. gadsimta sākumā Kembridžas universitātes absolventu radītajai Bloomsbury Group, un tajā rodami daudzi šīs grupas radītie mākslas darbi. Populārs ir arī viesnīcas bārs Oscar Bar.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: