GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Insider: Brigita StrodaInsider: Džons SeilisInsider: KeitaInsider: Ieva Imša« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona

Insider: Ieva Imša

0 ATSAUKSMES

Insider: Ieva Imša

IEVA IMŠA ir stiliste un Londonā dzīvo jau vairāk kā desmit gadus. Iecienīta tikšanās vieta viņai ir COLOMBIA ROAD puķu tirgus (Columbia street), Ziemeļaustrumu Londonā. „Atrodas bohēmiskā un intīmā jauniešu rajonā. Fantastiski augi un ziedi, bet galvenokārt šeit vērts iegriezties atmosfēras dēļ. Iedzert tēju, apēst austeres, nopirkt kādu retu, senu grāmatiņu jeb kādu citu veclaicīgu mantu vai kleitu."

Savukārt BROADWAY FARMER'S MARKET ir īstena vietiņa gardēžiem un delikatešu mīļotājiem. Var iegādāties visfantastiskākos sierus lielos rituļos, austeres, izsmalcinātus vīnus un citus gardumus. „Šis ir viens no vecākajiem Londonas tirgiem, laba vietiņa, kur izbaudīt angļu brīvdienu kultūru, iedzert alu vietējā pabā un nogaršot dažu labu kārumu.

SPITALFIELDS TIRGUS Austrumlondonā ir īpaši piemērots sestdienām, svētdienām, ja kārojas izbaudīt jauku atmosfēru un atrast kādu antīku lietiņu mājai vai bohēmisku kleitu. Turpat Austrumlondonā atrodas arī SLAUGHTERED LAMB (34-35 Great Sutton Street, EC1) - bohēmisks pabs feiniem londoniešiem.
Taču, ja gribas sevi īpaši palutināt, var iegriezties FORTNUM & MASON (181 Piccadilly, Piccadilly Circus, www.fortnumandmason.com) - vienā no vecākajiem, tradicionālākajiem, ekskluzīvākajiem un prominentākajiem vecās Anglijas veikaliem Londonā. „Noteikti vērts apmeklēt, varēsiet nopirkt eksotisku vai tradicionālu tēju, smalkas šokolādes un dažādus citus gardumus. Veikals ir liels, ļoti skaists, pašā augšstāvā var izbaudīt tradicionālo angļu pēcpusdienas tēju." Taču īstā vieta pēcpusdienas tējai plkst. 16.00 ir THE WOLESLEY (160 Piccadilly, Green Park Station, www.thewolesley.com) - klasisks angļu restorāns, ar ļoti izsmalcinātu reputāciju.

Labs un tradicionāls angļu restorāns ir RULES RESTAURANT (35 Maiden Lane, Covent Garden, WC2, www.rules.co.uk). Šajā pašā vietā jau kopš 1798. gada. „Nav lēts, bet noteikti tēriņa vērts." Austrumu Londonā brīnišķīga izvēle ir ST.JOHN (26 St.John Street, EC1, www.stjohnrestaurant.co.uk) - restorāns bijušajā gaļas žāvētavā, netālu no Smithfield tirgus. "Tradicionāla angļu virtuve un burvīga atmosfēra". Rietumu Londonā - FFIONA'S RESTAURANT (51 Kensington Church Street, W8 4BA, www.ffionas.com). "Lielisks, bohēmisks restorāns nepretencioziem apmeklētājiem. Tradicionālas, sātīgas angļu vakariņas sveču gaismā."

Ja vakarā gribas noskatīties patiešām labu kino, vērts doties uz ELECTRIC CINEMA (191 Portobello Rd., W11 2ED, www.electriccinema.co.uk). „Ļoti ērts kinoteātris, kur īpaši padomāts par apmeklētāju komforta sajūtu. Atrodas Portobello. Biļetes gan jārezervē vismaz nedēļu iepriekš, jo kinoteātris ir ļoti iecienīts. Turpat blakus atrodas arī labs restorāns ELECTRIC BRASSERIE (www.the-electric.co.uk)."
Noteikti jāiekļauj maršrutā SOUTH BANK CENTRE (Belveder Road, www.southbankcentre.co.uk), kur atrodas vairākas ļoti nozīmīgas Londonas kultūras dzīves institūcijas. „Klasiskās un arī citas labas mūzikas cienītājiem noteikti iesaku ROYAL FESTIVAL HALL. Nesen atvērta pēc rekonstrukcijas, šobrīd tā ir viena no Londonas kultūras dzīves nabām (www.southbankcentre.co.uk/visiting-us/royal-festival-hall).
Intīma koncertzāle mūzikas un poēzijas cienītājiem ir PARCELL ROOM (www.southbankcentre.co.uk/visiting-us/purcell-room). Apmeklēšanas vērta noteikti ir arī QUEEN ELIZABETH HALL (www.southbankcentre.co.uk/visiting-us/queen-elizabeth-hall). Tiesa, jāpiebilst, ka šī ir vieta īstiem gardēžiem, ne populārās kultūras cienītājiem. Ļoti laba, maza koncertzāle ar brīnišķīgu akustiku klasiskās mūzikas cienītājiem ir WIGMORE HALL (36 Wigmore St., www.wigmore-hall.org.uk)."

Kultūras ekskursantiem teju obligāta apmeklējuma vērta vieta ir arī ICA (Institute of Contemporary Arts, The Mall, SW1, www.ica.org.uk), „Londonas laikmetīgās mākslas laboratorija visplašākajā šī vārda nozīmē." Pārstāvētās jomas aptver gan mūziku, gan video, kino, izstādes utt.
„Tiem, kuriem patīk dzīvot ar „garšu" burvīgs veikaliņš Londonā ir COCO DE MER (23 Monmouth Street, WC2, www.coco-de-mer.co.uk). Mazs, šarmanti juteklisks buduārs, kur var iegādāties gan stilīgu apakšveļu, gan ļoti gaumīgas seksa rotaļlietas, te rodamā erotiskā bibliotēka jau vien ir galamērķa vērta. Turklāt viss eksponēts teju mākslas objektu statusā."

Savukārt THE BEAUTIFUL AND DAMNED, BOOGALOO, Ziemeļlondonā (312 Archway Road, N6; ceturtdienās no plkst. 21.00 līdz 00.30) ir īstens underground klubiņš dendijiem un bohēmistiem. Tiem, kam tīk vecā pasaule, 1920. un 1930.gadu elegance, dejas un mēmais kino. „Jāapģērbjas atbilstošā stilā - noderēs „stabulenes", tvīda kostīmi, uzvalki, augstas cepures, krelles un kakla lakatiņi."

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: