GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Sanktpēterburga

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Insider: Tatjana Parfionova« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · krievijas federācija · Sanktpēterburga

Insider: Tatjana Parfionova

0 ATSAUKSMES

Insider: Tatjana Parfionova

Tatjana Parfionova ir viena no pazīstamākajām krievu modes dizainerēm. Viņas filigrānie, nacionālos motīvus interpretējošie tērpi balansē uz robežas starp modi un mākslu. Sanktpēterburgā viņa dzīvo kopš 1964. gada un te atrodas arī viņas modes nams.

„Es gribētu, lai es vēlreiz varētu atbraukt uz Pēterburgu pirmoreiz. Vispirms mani aizsietām acīm aizvestu uz Vasiļjevska salu noņemot apsēju tikai pašā strēles (Strelka) galā, vietā, kur kā divas rokas uz vienu pusi aiziet Lielā un Mazā Ņeva. Būtu agrs rīts, migla un mākoņos ietinusies pilsēta. Pēc tam, lai mani tāpat aizsietām acīm aizvestu līdz Kazaņas katedrāles ziemeļu fasādei, kur atrodas pusapaļa kolonāde no 96 kolonnām. Tad uz Īzaka katedrāli - taču, lai acis tiktu atdarītas tikai tās iekšpusē, skatam atklājot fantastiskās gleznas un mozaīkas. Un tad es gribētu atkal kā pirmoreiz nostāties pašā Troicka tilta vidū, - celts par godu pilsētas 200. dzimšanas dienai tas ir ne tikai viens no skaistākajiem Pēterburgas tiltiem, bet no tā paveras brīnišķīga perspektīva, skatam atklājot vēl septiņus citus tiltus. Brīnišķīga vieta pastaigai ir Kruzenšterna krastmala, te atrodamas vecākās ēkas pilsētā un to izvietojums ir pilnīgi atšķirīgs nekā citviet Sanktpēterburgā. Atbilstoši Pētera I laika dekrētam, ēku ģeometrija veidota, lai pie katras mājas būtu vieta arī laivas piestātnei. Pavisam citāda, īpaša pasaule, atšķirīga no lielās Pēterburgas ir arī Kolomna. Cilvēki tur joprojām uz ielas sveicinās ar garāmgājējiem un arī komunālos dzīvokļus ir grūti likvidēt, kaimiņi negrib šķirties... Te dzīvojis Puškins un Bloks. Arī tagadējiem slaveniem iemītniekiem te pieņemts izlikt memoriālās plāksnes - mākslinieks Timurs Novikovs, komponists Leonīds Desjatņikovs...
Labā noskaņojumā es noteikti aizietu uz Aleksandra Ņevska kapiem - pastaiga pa kapiem uzmundrina... Vai vienkārši klīstu pa Sanktpēterburgas ielām fotografējot figūru sejas uz namu fasādēm - pārsteidzošas savā izteiksmju dažādībā."

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: