GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Liepāja

Baudītāja ceļvedisKur nakšņotKur paēstMaršrutiRakstisportsAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Insider: Baiba BartkevičaInsider: Andris VītoliņšInsider: Gints GabrānsInsider: Artis Dzērve« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Liepāja

Insider: Artis Dzērve

0 ATSAUKSMES

Insider: Artis Dzērve

Pastaiga cauri sajūtām

Šķiet, ka pirmoreiz Liepāju atklāju tieši ar mūzikas festivālu Liepājas dzintars. Savulaik tā dēļ uz Liepāju devās daudzi rīdzinieki. Šodien man Liepājas apmeklējums nenozīmē tikai pašas pilsētas, bet arī tās apkārtnes un Kurzemes krasta baudījumu.

Kaut kas Liepājā ir tāds, kas ne reizi vien licis saposties un turp doties kaut nakts vidū. Tad paņemt Elvisa Preslija vai Merilinas Monro numuriņu vecajā Fontaine Hotel (www.fontaine.lv), no rīta pamosties, noiet lejā uz saimnieču izceptām pankūkām... Starp citu, reiz kādos Ziemassvētkos, kurus gadījās sagaidīt Liepājā, Fonteinā bija uzcepta svētku pīle! Šie mazie, sirsnīgie aspekti veido to īpašo mājīguma sajūtu, kas piemīt šai pilsētai, tāpēc vienmēr iesaku - gadījumā, ja Fonteinā vai tikpat brīnišķīgajā Chill Inn (www.chillinn.lv) viesnīcā vairs nav brīvu numuriņu, naktsmājas meklējiet privātajos apartamentos. Tādus izīrē arī virkne rīdzinieku, kas Liepājas vecajās ēkās ir iegādājuši un restaurējuši dzīvokļus, – tiem ir pavisam cits smeķis.

Līdzās unikālajai koka arhitektūrai pilsētas vecajā daļā, īpaša ir vecās Liepājas Karostas daļa. Tur virs gruvešiem un padomju laika silikona piecstāvenēm pēkšņi iznirst Liepājas Sv. Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāles mirdzošie zelta kupoli. Un šī ir tikai viena no lietām, kas iezīmē tik dažādos pilsētas kontrastus un veido tās dažādās sajūtas.

Līdzīgi ir ar vēja aprautajām, varbūt nedaudz skaudrajām vietējo sejām, aiz kurām kontrastē siltums un sirsnība. Šķiet, ka Liepājā vēl ir saglabājies kaut kas no Kurzemes lauku viesmīlības. Turklāt liepājniekiem piemīt patriotisms un zināšanas par savu pilsētu. Par to domājot, atceros viesošanos Svētās Trīsvienības baznīcā, kad bija radusies vajadzība nofilmēt pilsētu no tās torņa augstumiem. Neraugoties uz to, ka toreiz baznīcā noritēja restaurācijas darbi un tā bija slēgta, pretimnākoši cilvēki aicināja torni uzmanīgi sasniegt pa stalažām, un, šķiet, ka tas bija baznīcas sargs, kurš tur augšā centīgi stāstīja pilsētas stāstus, kuri aizstiepās līdz pat cara laikiem...

Tajos pašos Krievijas cara Aleksandra III laikos Karostas teritorijā tika izbūvēti arī iespaidīgie Ziemeļu forti. Šodien, neatlaidīgi skrubinot ar saviem sāļajiem ūdeņiem, jūra Liepājai tos grib atņemt. Iespējams, pēc gadiem pārdesmit no fortiem nekas vairs nebūs palicis pāri. Tādas ir jūras un pilsētas attiecības.

Savas attiecības ar jūru ir arī pašiem liepājniekiem. Tiem, kam aktuāls ūdenssports, šeit pie Ziemeļu mola ķer vilni, kurš ostas izbūves un vēja virzienu dēļ - veidojas īpaši liels un skaists. Liepāja ir viens no ūdenssporta galamērķiem, uz kuru dodas kaitotāji un sērferi arī no visas Latvijas. Atklātā jūra piedāvā pavisam citādāku sajūtu un vilni, kāds nebūs līcī. Šķiet, ka pat ūdenim šeit ir pavisam cita garša. Lieliskus viļņus iespējams noķert ne tikai Liepājā, bet arī tuvējā Pāvilostā un Sārnatē, kur tie kārtojas skaistās, garās rindās, ar tādu amplitūdu, kas lieliski ļauj izkopt savas sērfošanas prasmes.

Virkne ievērības cienīgu sauszemes galamērķu meklējami arī Liepājas apkārtnē. Grobiņā - ar tās viduslaiku pili un bastioniem, Vaiņodē - ar tās muižu, kurā savulaik iekārtota tuberkulozes sanatorija, un veco vilciena līniju, kas veda uz Liepāju, Bernātos - ar mīlīgajām koka būdiņām.

Dažkārt dodoties kaitot uz Palangu, Klaipēdu vai Drevernu, izbraucu cauri Liepājai, kaut gan no Rīgas varētu braukt arī citādāk. Liepāja ir vieta, kurā gribas iebraukt – tās ezers, kanāls, jūra, pilsēta... kaut kā velk un aicina. Tad arī vērts ieturēt maltīti kādā no Liepājas kafejnīcām, kurās rodams gan lielisks ēdiens, gan laba kafija. Var sākt ar klasiku – veco Pastnieka Māju (pastniekamaja.lv), vai ar jauno laiku gardēžu pieturpunktu Olīve (www.restoransolive.lv). Brokastis ar labu kafiju var ieturēt mazajā kafejnīcā pie tirgus Boulangerie (www.boulangerie.lv). Ja laika ir vairāk, var doties uz Pāvilostas Laivu (www.fb.com/kafejnica.laiva) – tur apēst kādu senviču un izdzert kādu Illy kafiju.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: