GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Liepāja

Baudītāja ceļvedisKur nakšņotKur paēstMaršrutiRakstisportsAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Insider: Baiba BartkevičaInsider: Andris VītoliņšInsider: Gints GabrānsInsider: Artis Dzērve« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Liepāja

Insider: Baiba Bartkeviča

1 ATSAUKSME

Insider: Baiba Bartkeviča

Liepāja atrodas starp ezeru un jūru. Tā ir šīs pilsētas unikalitāte, šarms un vienlaikus ekskluzivitāte. Nezinu daudz pilsētu Eiropā, kuru ikdiena vēl ritētu tik ciešā sasaitē ar dabu. Turklāt atšķirībā no citām piejūras pilsētām, Liepājas pludmale joprojām nav zaudējusi autentiskumu. Tā nav ne apbūvēta, ne komercializēta. Te joprojām valda patiess, urbanizācijas nepiesārņots dabas gars, un savā ziņā pabūšana pludmalē ir tāda kā atgriešanās pie dzīves esences. Un tik smalkas pludmales smiltis kā Liepājā, tiešām nav nekur citur pasaulē.

Iespējams, sava taisnība ir mītam, ka liepājnieki dalās tajos, kas dzīvo pie ezera un tajos, kas dzīvo pie jūras. Savu kolēģu vidū esmu pamanījusi, ka “ezerniekiem” gandrīz nav rīta, kad kāds no viņiem nebūtu nofotografējis ezeru, savukārt pie jūras dzīvojošie – jūru. Es dzīvoju pie jūras, un – neraugoties uz pilsētas šķietami mazo mērogu, pie ezera neesmu bijusi sen.

Jau vēsturiski Liepājā vienmēr bijis ļoti izteikts radošais gars. Liepājas teātris ir vecākais profesionālais teātris Latvijā un daudzi saka – arī skaistākais. Ļoti spēcīgas ir arī mākslas un mūzikas vidusskolas. Pilsētas sejā joprojām spilgti līdzāspastāv visi tās vēsturiskie kultūrslāņi – viduslaiku osta, 18. gadsimta vēlīnais baroks, jūgendstils, 19. gadsimta nogales koka apbūve un padomju mantojums.

Dzīves kvalitāte Liepājā ir ļoti augsta un liepājnieku dzīvesveids - ļoti aktīvs. Visi brauc ar divriteņiem – neatkarīgi no laikapstākļiem, un Liepājas Jūrmalas parks, kas ir arī viens no lielākajiem stādītajiem parkiem Latvijā, ir teju vai “apdzīvotākā” teritorija pilsētā.

Iespējams, tas saistīts ar jūras tuvumu un še mūžam valdošo vēju, taču liepājnieki vienmēr bijuši slaveni ar savu spītu, lepno un mazliet augstprātīgo raksturu. Jāteic, pašpietiekamība un arogance ir divas īpašības no kurām esmu ļoti centusies tikt vaļā vēlāk divdesmit gadus dzīvojot ārzemēs.

Un vēl Liepājnieki vienmēr bijuši ambiciozi – pozitīvā nozīmē. Savveida apliecinājums tam ir arī mūsu izveidotā koncertprogramma “Pasaule Lielajā Dzintarā” - koncertu sērija, kuras mērķis ir koncertzāli “Lielais Dzintars” ierakstīt Eiropas izcilāko mūzikas telpu kartē. Desmit projektu ietvaros pie mums jau viesojušies un viesosies izcili mūziķi no ASV, Kamerūnas, Spānijas, Islandes, Īrijas, Vācijas, Luksemburgas, Bosnijas Hercegovinas un citām valstīm – daudziem no viņiem koncerts Liepājā iekļauts vienā tūrē ar Elbas Filharmoniju un Berlīnes Filharmoniju. Vasaras sākumā, piemēram, “Lielajā Dzintarā” koncertēja Āfrikas blūza dārgakmens, Kamerūnā dzimušais Roland Tchakounté. Oktobrī vienīgo koncertu Baltijā te sniegs šī brīža world music korifeji, īru grupa “The Gloaming,” savukārt novembrī pie mums viesosies Berlīnes Filharmoniķi. Tie ir notikumi, kuru dēļ vien ir vērts braukt uz Liepāju!

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Romualdas Ruokis

Apmeklēja: 1959_1982gadi

Tagad dzivoju arzemes .ilgojos pec LIEPAJAS

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: