GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Artis Bandonis

0 ATSAUKSMES

Insider: Artis Bandonis

Ja gribas bagātīgi pamieloties ar gaļu un ieraudzīt Rīgu mazliet citām acīm, krievu-armēņu restorāns Erebuni (Augusta Deglava 55b) ir ideāla vietiņa, kur nolīst bariņam draugu un ļauties maksimālai kaloriju devai ar nelielu armēņu piešprici. Padomju laika paskata strūklaka un dārzs gardēžiem ar pretenzijām uz augsto dizainu varētu šķist biedējošs. Taču ne jau interjeru te brauc baudīt... Dārzam līdzīgo terasi ieskauj bezgala vienkārši galdiņi un nedaudz vairāk kā desmit koka būdiņas. Katrā no tām masīvs koka galds, krēsli, jautra kompānija un ēdienu kalniem nokrauts galds - ar sulīgiem šašlikiem te neviens neskopojas. Plašajā ēdienkartē atrodami arī veselīgāki zaļumi, baklažāni un neskaitāmu veidu mērces - īsts armēņu pasākums! Dzīvajā atmosfērā viss čum un mudž. Berga Bazāra vai Ozīrisa publiku te gan nemeklējiet.

Šašliki Mangaļos jeb Mores un Ostas ielas krustojums Mežaparka dienvidu galā ir īstā vieta gaļēdājiem. Nekādas pārsmalcinātības, nekādu krējumā vai eļļā peldošu salātu - gandrīz tikai un vienīgi šašliks. Pieticīgie, alus dārzam līdzīgie apveidi ārpusē slēpj īsteni padomisku interjeru (šī vārda lietošana šķiet mazliet smieklīga) iekšpusē. Galdi, kas attāli atgādina skolas solus, alumīnija dakšiņas (nažu te nav!) un biezā stikla glāzes. Izvēli starp cūkas, vistas vai jēra gaļas šašlikiem papildina vien svaigi vai marinēti gurķīši, tomāti, sīpoli un loki. Karstā tomātu mērce no milzu bļodas jāiesmeļ glāzītē pašam, bet „ķieģelītis" mats uz mata sagriezts kā padomju laika ēdnīcās. Brutāli, bet kičīgi. Turklāt publika te visdažādākā - ar gaļas iesmiem rokās no letes līdz galdiņam šiverē kā lielāka, tā mazāka maciņa satura īpašnieki.

Galerija Istaba (Krišjāņa Barona 31a) ir ne tikai savdabīgu mākslas izstāžu mājvieta, bet arī viens no bohēmiskākajiem kaktiņiem Rīgā. Te nolīst mēdz tie, kam maltītes baudīšanai nepieciešama ļoti intīma gaisotne. Otrā stāva interjerā valda absolūts kičs - pieci dažādi noformēti galdiņi, zilas, pelēkas vai melnbalti strīpainas sienas, lupatu lustras, vecas tapetes un dažviet neizprotami dizaina elementi. Ēdienkarti un cenrādi nemeklējiet - par ēšanas paradumiem Istabas viesus iztaujā pats pavārs, maltītes apveidus un saturu atstājot gandrīz tikai savā ziņā. Iepriekš nekad nav zināms, ko kulinārijas meistars pagatavos, taču apziņa, ka tas domāts tieši tev, ir vairāk kā tīkama. Cenas gana saprātīgas. Galdiņu ieteicams rezervēt laikus: 67281141.

Kad ēšana nav prātā...

Kā jauku pastaigu vietu noteikti varu ieteikt Mangaļsalas molu. Būvēts 19. gadsimta vidū, tas savulaik izpelnījies īpašu cara Nikolaja vērību. Piemiņas akmeņi par svarīgās personas vizītēm uz mola saglabājušies vēl šodien. Atjaunotā, vairākus simtus metru garā betona mēle droša pat nakts tumšākajās stundās, bet dienas laikā līdzās ienākošajiem kuģiem iespējams pavērot pludmalē snaudošos iedeguma ķērājus (protams, tikai vasarā). Cilvēku padaudz, taču prāta atslodze tik un tā - vienreizēja! Autobraucējiem savi spēkrati gan jāatstāj pie "ķieģeļa", kas atrodas labu gabaliņu pirms meteostacijas šlagbauma. Tiesa, likuma pārkāpēju arī netrūkst.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: