GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Kristians Brekte

0 ATSAUKSMES

Insider: Kristians Brekte

Lai gan sevi par tādu dēvēju reti, tomēr esmu dzimis un audzis rīdzinieks. Par savu dzimto vietu uzskatu Lizumu Gulbenes rajonā. Rīgā par savām mājām uzskatu kluso centru, Elizabetes ielas sākumu. Te, mājā uz Vīlandes un Elizabetes ielas stūra, dzīvoja mani vecvecāki, te arī uzaugu. Simtgadīgu māju šarms - bruģis, greznās fasādes, dīvainie dzīvokļu plānojumi un augstie griesti - tās ir kvalitātes. Laikam tāpēc, apzināti vai ne, esmu atkal no jauna atgriezies šajā rajonā.

Tepat tuvumā ir arī Andrejsala, kura jau sešus gadus saistāma ar freakbike būvniecību, ko realizē ”frīkbaiku” braucēju apvienība Apokalipses jātnieki. Garāža vēl ir saglabājusies, lai gan pēdējā laikā vairs tik aktīvi neesam, tomēr līdzās ”vorkšopam” maija sākumā, šad tad uzrīkojam arī pa kādai ballītei.

Tepat arī mēdzu nomāt kanoe laivas no piedzīvojumu organizācijas Lūzumpunkts komandas - izbraucieniem pa Daugavu, kuri Rīgu parāda no pavisam citas puses. Pa ceļam, jūras virzienā, iespējams apskatīt Kundziņsalu, Kuģu rūpnīcu, Tirdzniecības ostu, kurai no sauszemes citādi nevar piekļūt. Visiespaidīgākie šie izbraucieni, protams, ir naktī!

Kādreiz ejot pa Strēlnieku ielu, vislabāk ziemā, noteikti jāapskata Ludolfa Liberta gleznojuma reprodukciju ar Venēcijas ainu uz vienas no iekšpagalma mājas fasādēm (Strēlnieku iela 17), kas, kā runā, esot bijis kāda mīlnieka žests savai izredzētajai.

Pa ”kafūžiem” un restorāniem Rīgā principā nestaigāju. Jāēd ir mājās. Šobrīd situācija ar ēšanas kultūru pavisam greizi sagājusi - cilvēki, nevis gatavo paši, bet izgāž naudu ēdienreizēs, pēc kurām sāta sajūta nerodas, un vēl muļķīgāk - bildē pasūtīto maltīti. Jāiet uz tirgu – tur ir dzīvā ēdienkarte!

Rīgu bieži vien sanāk atkal no jauna iepazīt ”ķemmējot humpalas”. Tur vienmēr var atrast ne vien ko jaunu un noderīgu, bet pat ekskluzīvu - visforšākos ”keponus”, metal band krekliņus, Transformer maskas un kovboja zābakus...

Šādos braucienos esam uzgājuši visādas foršas vietas, par kurām zina vien retais rīdzinieks. Viena no tādām ir stāvvieta starp bloku mājām Teikā, kur starp mašīnām stalta zirga mugurā ir pats Pēteris I. Apjomīgā bronzas statuja, kura tā arī nav atradusi savu vietu publiskā vidē.

Daugavgrīvas cietoksnis

Pa centru es daudz ”nevandos”, cik vien iesējams, izbraucam nedaudz ārpus tā - pameklēt kādus nestandarta apskates objektus. Daugavas muzeju Doles salā, Daugavgrīvas cietoksni Bolderājā, Mangaļsalas krasta aizsardzības bateriju, kas saglabājusies vēl no I Pasaules kara, un PGA bāzi - armijas mācību vajadzībām Mežgarciemā. Visas vietas - ar vēstures garšu.

Mežgarciema bāze

Izstāžu zāles un teātrus nedalu, eju uz tām izstādēm un izrādēm, kas interesē kā notikums, nevis iešanas pēc.

Savukārt runājot par izklaides vietām, jāatzīst, ka pārsvarā eju ballēties tikai tad, kad paši kopā ar draudzeni spēlējam kā DJ Santa raped me. Tad liekam savu mūziku - visbiežāk Kaņepes kultūras centrā. ”Helovīnos” būsim Nabaklab!

Tagad (2012. gada oktobris) vēl var paspēt līdz šausmu karuseļiem, kuri VEFā ir jau sezonāli ciemiņi. Aizskriet paskatīties uz balagānu un to, kā neaudzināt savus bērnus.   

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: