GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Maija Kurševa

0 ATSAUKSMES

Insider: Maija Kurševa

Kur Rīgā eju atpūsties, izklaidēties, mīlēt un ciest? Patiesība par manu mīļāko vietu, kur atnākt un būt, nevienam nedrīkst stāstīt. Nevar. Nu... tā atrodas uz Alberta ielas. Pie fasādes tur allaž izkārtoti velosipēdi.

Savukārt Pārdaugavā nejauši uzdūros tējnīcai "Materia. Tējas un Sarunas" (Mūkusalas iela 17, www.materia.lv). Tur strādā mani draugi. Aiz letes stāv ”anarhists” Vīksna. Ļoti feina vieta, kas funkcionē kā tējnīca, veikals un izstāžu zāle. Tajā var mierīgi padzert tējas, palasīt grāmatas, paklausīties mūziku, iegādāties Mate tējas produktus, kā arī tējas traukus un bombiljas. Tā atrodas netālu no Dzelzceļa tilta, uz tās dēļu grīdas ir uzkrāsots paklājs, bet sienas klāj šīferim līdzīgs materiāls... - fantastiski skaisti un gaumīgi iekārtota!

Patīk man arī tējnīca KAMA Vecrīgā, pirmkārt, jau tāpēc, ka turienes publikā izpaliek alkoholiķi, kas savukārt neizpaliek manis iepriekšminētajā vietā - Alberta ielā.

Tā kā strādāju Latvijas Mākslas akadēmijā, tad pusdienas nereti ieturu akadēmijas ēdnīcā – zupu un otro par nieka 1,70 LVL.

Vēl ļoti man patīk kafejnīca uz Elizabetes ielas, starp Antonijas un P. Brieža ielu, ar nosaukumu ”Kulinārija”. Tā ik reizi mani pārsteidz ar jaunu ēdienkarti, kurā neiztrūkstoši ir lieliski salāti un kāds laša ēdiens. Ēdieni patiešām ir gardi, veselīgi un cenas – patīkamas. Kafejnīcas vienkāršībā jaušama tās piederība latviešu saimniekiem. Ierasti šādām proletāriskām vietām raksturīgi mākslīgie ziedi un tie plastmasas salvešu turētāji... Šeit nē. Īpašu raksturu gan kafejnīcai piešķir pārdevēju un cepēju mūžam skaļā savstarpēja čalošana... par džekiem.

Arī Miera ielas TAKĀ ļoti patīk iegriezties, lai baudītu gardo cepto sieru. Svaigais siers ar olīvām, žāvētiem tomātiem tur tiek cepts lielās šķēlēs un pasniegts ar salātiem.

Iedzert gan noteikti jādodas uz Kaņepes kultūras centru (Skolas iela 15) un  Chomsky (Lāčplēša iela 68). Katru sestdienas, svētdienas vakaru Kaņepes kultūras centru apciemo policija – apkārtējiem iedzīvotājiem, lūk, nepatīk tur saceltais troksnis. Centrs aizvien vēl ir procesā – kaut kas līdz galam nepieskrūvēts, te pieskrūvēts un tad vēl tā vaļējā smilšu bedre... Chomsky savukārt ir savdabīga ar to, ka kluba publika ir nobrieduši, pieauguši ļaudis, taču balle tur ”iet vaļā” nopietna un pret rītu gaisā virmo īstena, bieza alus smaka. Chomsky ir it kā vienkārša vieta, tomēr ar tajā organizētajām politiskajām lekcijām un jocīgās mūzikas koncertiem – vienlaikus ne tik vienkārša.

Runājot par mākslas baudījumu Rīgā – vienmēr aizeju uz kim?. Esmu bijusi uz gandrīz visām izstādēm. Dažkārt ieklīstu galerijā Māksla XO, kur salīdzinoši bieži ir apskatāmas foršas lietas. Savukārt muzeju izstādes mani ne sevišķi vilina ar visu to "zelts mākslā”, "govis mākslā” vai "5. policijas nodaļa mākslā” tēmu... Nēēē.

Dzīvoju Mežaparkā. Kā laukos. Turpat ir ezers - ar pludmalītēm, kurās var pa pliko peldēties. Labas peldvietas ir pie kafejnīcas Cabo, kā arī ezera maliņā pie vecās sporta bāzes, kur pa dienām septiņdesmitgadīgā blondā dāma Tamāra māca braukt ar ūdensslēpēm. Mazāk cilvēku savukārt ir pludmalē, pie kuras var nonākt pa ceļu gar Mažaparka bērnudārzu. Tā ir skaista vieta ar mežonīgām koka saknēm un pīlādzi ar sarkanām ogām.

Esmu ļoti priecīga, ka dzīvoju savos Mežaparka laukos – simtgadīgā mājā ar lielu, mežonīgu, aizaugušu dārzu. Šeit aizvien jūtams, kā pāri gājuši Padomju laiki. Ienākot pa vārtiem, sajūta kā ienākot bērnībā. Pēc vairāku dzīvesvietu maiņas, šķiet, beidzot esmu īstajā vietā – prom no aktīvās socializēšanās un bohēmas. Dzīve kļuvusi intravertāka, neko aktīvi no pilsētas negaidu... Es vēlos zīmēt, lasīt, taisīt remontu mājās, barot savas vistas...

Attiecībā uz Rīgas apgūšanu, domāju, vienkārši jāsēžas tramvajos un trolejbusos un jādodas uz maršrutu galapunktiem.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: