GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Mārtiņš un Kārlis Dambergi

0 ATSAUKSMES

Insider: Mārtiņš un Kārlis Dambergi

Lai arī vārds "Mārupe" mūsdienu rīdzinieku vidū pamazām jau degradējies un daudziem šķiet, ka nekā cita kā šiku dzīvojamo māju kvartāli tur īsti nav, šis Rīgas nostūris tomēr prot atstāt patiesi šarmantu iespaidu. Jo īpaši ielas, kuras šķērso cauri tekošā Mārupīte. Varbūt vienkārši jāprot uz to visu raudzīties mazliet citādāk. Neprātīgais celtniecības bums, kas plosīja Latviju gadus piecus, sešu atpakaļ, protams, ir atstājis neglītu pleķi Mārupes kopējā ainā - vienuviet samuļļātas visdažādākās cilvēku gaumes un ēku formas, bet tai pat laikā uzjundī siltas atmiņas par bērnību un traukšanos ar divriteni pa Mārupes ielām. Turklāt dažviet iespējams uziet ielas, kas apbūvētas jau pagājušā gadsimta 20. gados. Vienkārši stāvi un skaties, kā veidojušās ēkas, ielas un zemes gabalu dalījums. Tāds feins dzīvojamais rajoniņš.

Arī Mežaparks ir viena no pārsteidzošākajām vietām Rīgā. Pilsēta pilsētā. Vide, kas jau sākotnēji veidota gan kā organiska galvaspilsētas sastāvdaļa, gan kā maza pasaule pati par sevi. Nevis vienkāršs zaļš bluķis, kuru sadalīt pa gabaliem, pārdot un uzvārīties, bet vesels pasākums! Kaut vai tikai zooloģiskais dārzs - riktīgs hīts, pavisam noteikti viens no labākajiem Eiropā. Un restaurētās privātmājas - dažas patiesi gaumīgas un foršas, citas nedaudz jocīgākā izpildījumā. Taču viss kopā veido fantastiski mierīgu vidi. Ar minimālu automašīnu plūsmu, degunu kņudinošu priežu aromātu un lēnām pastaigām.

Pavisam citu iespaidu atstāj Ķīpsalas bruģētā ieliņa teju pašā ūdens malā, gar padomju laika paskata keramikas studiju, dažām koka mājām un Fabrikas restorānu tās galā. Te paveras skats uz vairākām, savstarpēji atšķirīgām pilsētas daļām - hiperindustriālo burzmu ar celtņiem un paceļamajiem krāniem, uz pasažieru ostu ar tūristu kuģiem un kuģīšiem, visbeidzot uz Vecrīgas jumtu terasēm un baznīcu torņiem. Tāds senās Rīgas, padomju laika un mūsdienu mikslis. Veco kolhoznieku namu un jaunuzcelto Parex māju ieskaitot. Ja klīstat te ilgāku laiciņu, noteikti piestājiet Fabrikas restorānā (Balasta dambis 70). Ne tik daudz maltītes, kā atrašanās vietas dēļ, kas laikam jau veido 90% veiksmes faktora. Bet tikai tad, ja sēžat pie paša loga, aiz kura gozējas Rīga Daugavas otrā pusē.

Vēl jau ir stāsts par Āgenskalna Medus, Bišu un Puķu ielām. Pusaizmirstām, mazliet nošņurkušām, bet ar fantastisku auru. Un tai brīdī, kad ieklīsti kādā pusbomzīgā veikaliņā vai kafūzītī, ne jau konkrētā ēka šķiet valdzinoša, bet gan vide kopumā, kurā tu atrodies. Tāpat kā Bolderājā, pa kuru vērts ilgāk pavandīties. Ar tiem pašiem divriteņiem vai rolleriem. Braukt, skatīties un ieraudzīt daudz ko skaistu un nevērīgām acīm apslēptu.

Ja nu par konkrētām vietām pilsētā, tad unikāls sava koncepta, vēstures un tagadnes dēļ ir Osīriss (Kr. Barona iela 31). Visticamāk, radoši inteliģentās publikas iecienītākais restorāns Rīgā. Līdzīgi kā Pulkvedis (Peldu iela 26/28), kas, laikam ejot, joprojām ir dzīvs un aktuāls. Jā, brauc briti, itāļi un masu tūrisma upuri, bet Pulkvedim ir stipra aizmugure, konkrēti cilvēki un personības, kas to visu veido un darbojas. Par šā brīža spicākās tusiņu vietas - Piena - ilgdzīvotāja statusu vēl pāragri spriest. Jaunatklātais bārs, klubs un kafejnīca joprojām meklē savu publiku. Un varbūt "savs" šoreiz arī nozīmē visadažādākos cilvēkus, kas mainās, rotē un ik reiz Pienā (Aristida Briāna iela 9) ienes ko jaunu. Tā ir ideāla vieta, ja gribas satikt svaigas, vēl nepazīstamas sejas. Skaidrs ir viens - Arņa Bikšus izskolotie bārmeņi, starp kuriem arī Ainara Mielava dēls Mārtiņš, zina, kā šādi projekti jārealizē. Ne velti ļaužu pūlis pie Piena durvīm drūzmēties sāk jau krietni pirms pusnakts.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: