GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Oslo

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Insider: Vēsma Kontere McQuillanInsider: Dominic Gorham« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · norvēģija · Oslo

Insider: Vēsma Kontere McQuillan

0 ATSAUKSMES

Insider: Vēsma Kontere McQuillan

Laikmetīgās mākslas un dizaina vietas un telpas Oslo

Designerkollektivet pop-up veikals GlasMagasinet

Designerkollektivet ir pirmā norvēģu dizaina studija, salons un dizaina veikals vienā „personā”. Šī modes mākslinieku kopiena vieno vairāk nekā divdesmit skandināvu dizainerus, kuri itin bieži pie sevis uzaicina izstādīties arī jaunus talantus. Augustā, šī gada Oslo modes nedēļas ietvaros, Designerkollektivet atvēra jaunu pop-up veikalu Norvēģijas vecākā universālveikala GlasMagasinet (dibināts 1860. gadā) telpās. Pop-up veikals darbosies gadu.

Stortorvet 9

DogA

DogA (Norvēģijas Dizaina un arhitektūras centru) kā dizaina, arhitektūras un radniecīgo jomu satikšanās vietu 2005. gadā izveidoja fonds Norsk Form un Norvēģijas Dizaina padome. Vecās apakšstacijas telpas (Hausmanns gate 16) tagad ir mājvieta arhitektūras un dizaina izstāžu zālei, kā arī kafejnīcai, restorānam un veikalam, kurā var iegādāties norvēģu dizaina objektus un grāmatas.

Hausmanns gate 16

Nacionālais muzejs Arhitektūra (Nasjonalmuseet Arkitektur)

Muzejs savas durvis vēra 2008. gadā. Tā centrālā ēka, ko projektējis Kristians Heinrihs Grošs (Christian Heinrich Grosch, 1801–1865), 19. gadsimta ievērojamākais norvēģu arhitekts, pabeigta 1830. gadā un savulaik kalpojusi Norvēģijas Bankas vajadzībām.Ēku pielāgojis un paplašinājis Sverre Fēns (Sverre Fehn, 1924–2009), viens no norvēģu izcilākajiem 20. gadsimta arhitektiem. Tā ir klasicisma un modernisma apvienojums. Ēkas projekts bija pēdējais Sverres Fēna, 1997. gada Prickera balvas laureāta darbs.

Bankplassen 3

Utopia Retro Modern

Dizaina galerija Utopia Retro Modern, vadošā vintage dizaina izplatītāja Norvēģijā, atrodas Oslo Frogneras rajona galvenajā ielā ar nosaukumu Kirkeveien. Galerija dibināta 2002. gadā, un tās galvenais uzdevums ir veicināt interesi par 20. gadsimta dizainu, īpašu uzmanību veltot tieši norvēģu dizainam. Gadu gaitā Utopia piedāvājusi kolekcionāriem, muzejiem un entiziastiem neskaitāmus retus priekšmetus, kā arī populāras mēbeles. Utopia rīko arī tematiskas izstādes; piemēram, viena no tām bija veltīta skandināvu filmu plakātiem. Šeit iespējams iegādāties slavenu skandināvu dizaineru, teiksim Arnes Jakobsena (Arne Jacobsen) vai starptautiskajā afrēnā mazāk pazīstamā, bet apbrīnojami talantīgā norvēģu dizainera Turbjerna Afdāla (Torbjørn Afdal) oriģināldarbus. Bet varbūt jūs izvēlētos Ingmara Bergmana filmas „Persona” plakātu.

Kirkeveien 72

Babel

Mazo Grīnerlekas (Grünerløkka) veikaliņu ar nosaukumu Babel vietējie ļoti iecienījuši, pateicoties lieliskajam dizaina zīmolu piedāvājumam un jauki nomierinošajai atmosfērai. Te atrodams franču un skandināvu vidēji dārgo modes zīmolu, teiksim, Etolie Isabel Marant un Ganny, kolekciju sajaukums. Atsevišķā telpā tiek piedāvāti vintage apģērbi.

Markveien 54

TM 51

™51 ir plaša galerija ar savā starpā savienotām darba telpām radošo industriju un kultūras cilvēkiem. ™51 vēra durvis 2011. gada decembrī, plānojot ar laiku kļūt par centru visām Oslo sabiedrības mākslas norisēm. Iemeslu šeit iegriezties nekad netrūkst, kaut vai lai aplūkotu un iegādātos kaut ko no starptautiski pazīstamu norvēģu mūsdienu mākslinieku veikuma. Larss Rambergs (Lars Ø. Ramberg), kura vārds nesen plaši izskanējis vācu presē „Šaubu pils” (Palast des Zweifels) sakarā, ir tikai viens no viņiem.

Thorvald Meyers gate 51

Gallery RIIS

Galerija iekārtota kompānijas Mohn-Gården ēkā, kaimiņos Hjuvholmenas (Tjuvholmen) un Ākerbriges (Aker Brygge) rajoniem. Galerija RIIS dibināta 1972. gadā Trondheimā. Kopš 2005. gada tā mitinās industriālā ēkā Oslo ostas teritorijā un piedāvā unikālas izstāžu telpas, kas kopumā aizņem 500 m2 teritoriju. Galerijas pašreizējā programma atspoguļo ilggadīgu izstāžu tematikas politiku, pirmkārt un galvenokārt pievēršoties Ziemeļvalstu laikmetīgajai mākslai. Divreiz gadā, Oslo modes nedēļas laikā, galerija RIIS uzņem savās telpās talantīgākos norvēģu modes māksliniekus.

Filipstadveien 5

Pushwagner Gallery

Viņš var patikt vai nepatikt, bet jāatzīst, ka Haritons Pušvāgners (Hariton Pushwagner, norvēģu Pop Art mākslinieka Terjes Brufusa (Terje Brofos) pseidonīms) ir viens no nozīmīgākajiem norvēģu laikmetīgajiem māksliniekiem. Dzimtenē viņš slavu iekarojis ar savu hedonistisko dzīvesveidu, kā arī satīrām par mūsdienu dzīvi. Galerijā jūs varat iepazīt mākslinieka darbu, kā arī sastapt pašu Pušvagneru, kurš tur laiku pa laikam iegriežas.

Tjuvholmen allé 10

Tim Wendelboe

Tima Vendelbo (Tim Wendelboe) kafijas mikrograuzdētavu, apmācības centru un espreso bāru Grīnerlekā (Grünerløkka) ļoti iecienījuši studenti un pasniedzēji no Ākešelvas (Akerselva) pretējā krastā izvietotajām Oslo mākslas un dizaina koledžām. Pats Tims Vendelbo ir pasaules baristu čempions un 2005. gada kafijas degustatoru pasaules kausa ieguvējs. Kā atzīmē laikraksts New York Times, Ziemeļvalstīs mazās grauzdētavas ražo gaišāku, vieglāk sagrauzdētu kafiju nekā citur pasaulē, savukārt Oslo dod priekšroku gaišākai kafijai nekā citviet Ziemeļvalstīs. Šis grauzdēšanas stils piešķir kafijas ražošanai pilnīgi jaunu attīstības virzienu, piedāvājot izsmalcināti sarežģītu buķeti, kas atrodama tikai Oslo. Tims Vendelbo pret kafijas grauzdēšanu un gatavošanu izturas kā pret mākslu.

Grünersgate 1

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: