GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Jaunumi · Eiropa · francija · Parīze

Pilsētjaunumi

0 ATSAUKSMES

Pilsētjaunumi

Mūsdienu ilgtspējīgākā multimediālā modes metra Karla Lāgerfelda darbības teritorijas jau sen vairs nav iespējams definēt. Viņš ir visur, turklāt neatslābstoši nemitīgā mainībā. Pinacothèque de Paris skatāma vērienīga Lāgerfelda fotogrāfiju izstāde Karl Lagerfeld: A Visual Journey (28 Place de la Madeleine; www.pinacotheque.com, līdz 20. martam).

Foto: Pilsētjaunumi
Jessica Stam, Harper's Bazaar, États-Unis, 2007

Tās kuratoru lomās ir leģendārais vācu grāmatu izdevējs Gerhards Steidls un Chanel vizuālais direktors Eric Pfrunder. Tieši viņš 80. gados esot pamudinājis Lāgerfeldu iemēģināt roku fotogrāfijas laukā, un tālāko jau mēs zinām – fotogrāfija kļuva par Lāgefelda kaislību un mediju vienlaikus. Viņa kamerai fiksējot dzīves interešu amplitūdu – no modes līdz arhitektūrai, naksnīgajai Parīzei un laikabiedru portretiem.

Tikpat neatslābstošā intensitātē eksperimentējot arī ar visām iespējamām fotogrāfijas un  bilžu izdruku/uzdruku tehnoloģijām. “Es vairs nespēju paskatīties uz dzīvi, to neredzot. Es raugos uz pasauli un modi caur kameras aci,” saka Lāgerfelds. Piebilstot, ka mīl fotogrāfiju to pašu iemeslu dēļ, kālab mīl arī mēmo kino. “Vārdiem nav nepieciešams attēls un attēlam nav nepieciešami vārdi, katrā ziņā – daudz paskaidrojumu. Es ienīstu vārdu “paskaidrojums”, tas man uzreiz atgādina slaveno Voltēra citātu - “Visas lietas, kam nepieciešams izskaidrojums, nav tā vērtas.”

Foto: Pilsētjaunumi

Īstena sajūtu un iztēles pasaules mistēriju valstība ir arī nesen netālu no Opéra Garnier durvis vērušais Le Musée du Parfum (3-5 Square de l’Opéra Louis Jouvet), kura dibinātājs ir pazīstamais franču parfīma brends Fragonard Parfumier, kas nereti ticis pielīdzināts franču šika esencei flakonā. Fragonard vēsture aizsākās 1926. gadā Grāsā un tā nosaukums sumina franču 18. gadsimta gleznotāju Jean-Honore Fragonard. Šis ir jau Fragonard otrais parfīma muzejs Parīzē, pirmais savulaik atradās rue Scribe, bet līdz ar jaunās mājvietas atvēršanu ticis slēgts. Muzeja ekspozīcija ir visīstākā noslēpumu laboratorija, izsekojot parfīma vēsturei 3000 gadu garumā – no Senās Ēģiptes līdz mūsdienām. No teju alķīmiskiem eksperimentiem ar viseksotiskākajām sastāvdaļām līdz iespaidīgai flakonu kolekcijai.

Foto: PilsētjaunumiFoto: PilsētjaunumiFoto: Pilsētjaunumi
Hôtel Bachaumont. Foto: Paul Bowyer

Savukārt uz Parīzes viesnīcu skatuves jaunā veidolā pārdzimis kādreizējais klasiķis - Grand Hôtel de Bachaumont. 20. gadsimta sākumā, kad Les Halles apkaimē atradies lielākais tirgus Francijā, dzīve viesnīcā situsi augstu vilni. Tiesa, kad tirgus vēlāk pārcēlies ārpus Parīzes, pamazām izplēnējusi arī hoteļa godība un tā vietā atvērta privātā klīnika. Šobrīd Hôtel Bachaumont (18 Rue Bachaumont; www.hotelbachaumont.com) atkal ir savā vecajā ampluā, viesnīcas 50 istabu interjeram izspēlējot laikmetīgas art deco stila reminiscences, savukārt tās bāram pulcējot šī brīža Parīzes stila publiku    

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: