GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Foto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Jaunumi · Āzija · indija · Pondišeri

La Maison Rose

0 ATSAUKSMES

Iespējams, tas ir jūras tuvums, masīvie rozā vārti un franču kvartāla košo namu fasāžu saspēle ar zilajām debesīm, bet pārkāpjot La Maison Rose slieksni, acumirklī uzjundī viegla Dienvidfrancijas nostalģija. Tāda savas pasaules sajūta, kas vienlaikus ir gan mīts, gan realitāte - 21. gadsimta parafrāze par franču koloniālo šiku. Vēsturiska, franču koloniālā stila villa, kas pārtapusi virtuozi režisētā dzīvesstila impērijā, kurā vienlīdz spēcīgi jūtama gan Eiropas, gan Indijas ietekme. Radot sajūtu un atmosfēra ziņā unikālu iedvesmas telpu, pa kuru var vienkārši klīst un baudīt - vieglumu, šķietamu nevērīgumu un vienlaikus absolūtu perfekcionismu veidā, kā katram no še eksponētajiem priekšmetiem (vienalga vai tas ir apģērbs vai interjera objekti) atrasta sava vieta un arī telpa ap to. Vienā acumirklī uzburot tādu mazliet sirreālu māju sajūtu, kurās katrs viesis ir gaidīts.
La Maison Rose dvēsele ir francūziete, modes dizainere Agate Gerina Lazaro (Agathe Gerin Lazaro), kuras attiecību stāsts ar Indiju ir jau vairāk kā divdesmit gadus ilgs. 1994. gadā, iepriekš jau te pabijusi vairākkārt (pirmoreiz 1981.gadā), viņa ieradās Deli ar čemodānu un izlēma palikt. Sākotnēji Agate atvērusi modes veikaliņu Deli, vēlāk pārcēlās uz Goa, viņas dzīvesbiedrs ir Indijā pazīstams mākslinieks Desmond Lazaro un ģimenē aug trīs puikas. Pondišeri par viņu mājvietu kļuva salīdzinoši nesen - privātu apsvērumu dēļ.
Agate saka, ka La Maison Rose savā ziņā ir ilgi lolota sapņa piepildījums - šāda ideja viņai bijusi jau Goa, taču toreiz to neesot izdevies realizēt. Projekts tapis sadarbībā ar Amethyst, uz Čenajas sociālās dzīves skatuves labi pazīstamu dzīvesstila veikalu/restorānu.
Le Maison Rose atrodas pašā franču kvartāla sirdī - Romain Rolland ielā, kuras abās pusēs vēl saglabājušās vēsturiskās 18. gadsimta ēkas, daļa tikušas restaurētas, vienai no tām kļūstot par mājvietu arī pilsētas prominentākajai naktsmītnei Hotel de l'Orient. Ēkai, kurā mīt Le Maison Rose, ir visai trauksmaina vēsture - savulaik briti to gandrīz pilnībā nobumbojuši un vēlāk tā tikusi atjaunota - burtiski no krāsmatām, galvenokārt pateicoties iespaidīgajam vīna pagrabam, kas veido tās pamatus un brīnumainā kārtā bijis saglabājies neskarts visās vēsturiskajās turbulencēs.
Pārkāpjot Le Maison Rose slieksni, nokļūstat gaismas pielietā viscaur baltā salonā, kas vienlaikus kalpo kā mākslas galerija. Līdzās indiešu mākslinieku gleznām, grāmatām, vintage mēbelēm, viens no ekstravagantākajiem telpas interjera elementiem ir gigantiska no plastmasas ūdens pudelēm veidota lustra. Savā ziņā tā ir kā perfekta "oga" La Maison Rose kopējā sajūtu buķetē, kuras fundaments ir eleganta un harmoniska franču šarma, Indijas tradīciju, laikmetīgā dizaina un vēstures alķīmija. Un tieši atmosfēra ir tā, kas ievelk, mudinot pazust Le Maison Rose istabu līkločos, kur viena telpa atvēlēta interjera dizaina priekšmetiem, savukārt vairākas citas - apģērbam, aksesuāriem, rotaslietām. Zem viena jumta harmoniski un ar lielisku stila izjūtu apvienojot trīs zīmolus - Domus, Amethyst un Oh la la. Pēdējais ir Agates pašas, viņas radītajiem tērpiem iemiesojot tādu laikmetīgu pasaules apceļotāja vieglumu - Eiropas sajūtu stilā un piegriezumā, kurā vienlaikus skaidri nojaušama Indijas tradīciju klātbūtne. Turklāt abām vienlīdz spēcīgajām influencēm veidojot tik harmonisku veselumu, ka šajos tērpos tikpat labi jutīsieties kā Indijā, tā Dienvidfrancijā.
La Maison Rose iekšpagalmā - milzu nīma koka paēnā, rodams arī viens no uz šī brīža Pondišeri skatuves intriģējošākiem restorāniem La Caravelle. Tā ēdienkartei iemiesojot laikmetīgu Eiropas un Indijas virtuvju fusion.

8, Romain Rollan Street
Pondicherry ¬ 605001
T 0413 4210808

02/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: