GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisKur paēstKur iepirktiesInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Jaunumi · Āzija · japāna · Tokija

Ceļvedis Another Travel Guide Rīga iznāk japāņu valodā

0 ATSAUKSMES

Pilnveidojot arvien plašāka ārvalstu ceļotāju loka priekšstatu par Rīgu kā aizraujošu tūrisma galamērķi un piesaistot mūsu galvaspilsētai arī Austrumāzijas iedzīvotāju uzmanību, turpmāk alternatīvais ceļvedis "Another Travel Guide Rīga" būs pieejams arī japāņu valodā. Par godu šim notikumam 19. jūnijā Latvijas vēstniecībā Japānā, Tokijā notiks grāmatas-ceļveža prezentācijas pasākums.

Pārdošanā Tokijas un arī citu Japānas pilsētu grāmatnīcās "Another Travel Guide Rīga" nonāks 20.jūnijā.

Grāmatas-ceļveža mērķis ir mainīt ārvalstu ceļotāju priekšstatu par Rīgu, rosināt palūkoties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta, nekā ierasts, un ieraudzīt pilsētu visā tās daudzveidībā - no simboliskām pilsētas zīmēm līdz nomaļu pērlēm un tikai pazinējiem zināmām vietām. Pateicoties sadarbībai ar japāņu mākslas un kultūras grāmatu izdevniecību "Doyosha", turpmāk arī japāņu valodā runājošie ceļotāji varēs iepazīt Rīgas interesantākās, neparastākās un zīmīgākās vietas no "insaidera" skatupunkta.

Viena no "Another Travel Guide Rīga" japāņu izdevuma iniciatorēm ir latviete Arta Tabaka, kas jau vairākus gadus dzīvo Tokijā, studē kino maģistrantūrā Nihonas Universitātes Vizuālo mākslu nodaļā un sadarbojas ar izdevniecību "Doyosha". "Tokijā ļoti bieži nākas dzirdēt jautājumu - kur ir Rīga? Kā tur izskatās? Kas tur notiek? Fakts, ka japāņu valodā nav izdota neviena grāmata par Rīgu, arī radīja ideju par tās veidošanu un nepieciešamību. Iepazīstoties ar "Another Travel Guide Rīga", sapratām, ka tas pilnībā atbilst mūsu priekšstatam par lielisku Rīgas ceļvedi. Gan informatīvi, gan vizuāli."

Pirmais "Another Travel Guide Rīga" ceļvedis tika izdots 2009. gada nogalē angļu valodā. Vēlāk tas izdots arī krievu un vācu valodās, tādējādi japāņu būs jau ceturtā valoda, kādā tas pasaulē pieejams. Balstoties uz lielo ceļotāju interesi un pieprasījumu, ceļvedis jau piedzīvojis divus atkārtotus izdevumus angļu valodā, bet šī gada maijā - tas atkārtoti izdots arī krievu valodā. "Another Travel Guide Rīga" veidotāji tā saturu cenšas atjaunot atbilstoši pilsētvides aktualitātēm, tādēļ katrs atkārtotais izdevums tiek pārskatīts, papildināts un aktualizēts.

Alternatīvais Rīgas ceļvedis "Another Travel Guide Rīga" ir gan rokasgrāmata, kas apkopo informāciju par labākajām viesnīcām, muzejiem, kultūras objektiem, kafejnīcām, restorāniem, veikaliem un rīdzinieku paradumiem, gan arī stila grāmata ar māksliniecisku vērtību, kas demonstrē citādu, kreatīvu vizuālo domāšanu un kardināli atšķiras no ierastajiem tūrisma ceļvežiem.

Grāmatas-ceļveža koncepta autori ir modes un ceļojumu žurnāliste Una Meistere, mākslas kritiķe un kuratore Daiga Rudzāte un mākslinieks Kirils Kirasirovs. "Another Travel Guide Rīga" izdevēji ir interneta žurnāls neatkarīgiem ceļotājiem "www.anothertravelguide.com" un kultūras projektu aģentūra "Indie".

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: