GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

EsenceKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Jaunumi · Āzija · laosa · Luangprabanga

Villa Viceroy

0 ATSAUKSMES

Villa Viceroy ir viena no unikālākajām Luangprabangas naktsmītnēm. Bijusī Laosas karaļa brāļa, prinča Chao Lansa Samphan rezidence. Ēka celta 1912. gadā un atrodas aiz viena no slavenākajiem Luangprabangas klostieriem - Wat Xien thong. Vēris durvis 1559. gadā, tas tiek uzskatīts par vienu no Laosas skaistākajiem lūgšanu namiem. Leģenda vēsta, ka tā ir arī vieta, kur savulaik ticis ielikts pirmais pilsētas robežakmens.
Luangprabangas iedzīvotāju vidū princis bijis slavens arī ar savām mistiskajām spējām, kas joprojām tiek augsti godātas bijušajā karaliskajā galvaspilsētā. Vicekaralis un viņa svīta dzīvojusi villā līdz pat prinča nāves dienai - 1961. gadā. 1956. gadā māja tika pilnībā iztukšota - gan bijušā īpašnieka reputācijas, gan viņa neaptveramās harizmas dēļ - un stāvēja tukša gandrīz trīs dekādes. Līdz 2005. gadā ēku pārņēma franču mākslinieks Jean-Marc Huss un viņa partneris. Rekonstrukcijas darbi Villa Viceroy tika uzsākti 2006. gadā un ilga divus gadus. Šodien Villa Viceroy ir vienīgā privātā villa UNESCO aizsargātajā bijušās karaliskās galvaspilsētas centrā, kuru tiek piedāvāts izīrēt. Bijušajai rezidencei piešķirts arī īpašs UNESCO aizsargātas celtnes statuss.
Ar vairāk kā 1500 m2 lielo privāto dārzu, ūdensrozēm pilno dīķi, Villa Viceroy pilnībā rada savas pasaules sajūtu. Galvenajā ēkā, bijušajā prinča rezidencē, iekārtota liela dzīvojamā un pusdienu telpa. Tā aizņem visu augšējo stāvu, kur atrodas arī bārs un laosiešu masāžas zona. Villas apakšējā stāvā rodamas divas guļamistabas un bērnistaba. Blakus ēkā - virtuve, noliktavas un apkalpojošā personāla telpas.
Villas interjerā vēsture sadzīvo ar laikmetīgām Laosas stila interpretācijām. Tekstīlijas un daudzi interjera elementi ir pazīstamās Luangprabangā dzīvojošās mākslinieces Sandras Karuso autordarbs. Interjeru rotā arī Jean-Marc Huss gleznotās Budas visdažādākajās interpretācijās.

www.villa-viceroy.com
E-pasts: jmh@villa-viceroy.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: