GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES ŽANRU

Izstādes

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Festivāli

Starptautiskais teātra festivāls “LIFT”, 1. jūnijs – 2. jūlijs, 2016

0 ATSAUKSMES

Starptautiskais teātra festivāls “LIFT”, 1. jūnijs – 2. jūlijs, 2016

Londonas starptautiskais mākslas festivāls LIFT darbojas no 1981. gada, un pieder vadošajiem Eiropas mākslas forumiem. Interesējoties par kultūru interaktīvo potenciālu, LIFT tiek veidots kā mākslas darbu satikšanās, mākslinieku sarunāšanās un diskusiju svētki. LIFT sevi dēvē par hameleonu, kas spējīgs no teātra pārtapt kinoteātrī, no skatuves brīvā dabā transformēties izstāžu telpā, no interaktīva ziņojumu dēļa atvērties cilvēku sarunu telpai, un tā programma ietver teātra pirmizrādes, filmas un diskusijas, iesaistot māksliniekus no dažādiem pasaules kontinentiem.

Šogad tieši starp sarunu viesiem ir divi leģendāri 20. gadsimta pasaules spēļu mākslu vārdi. Par teātra Sokratu dēvētais britu režisors Pīters Bruks, ar kuru tikšanās notiks 15. jūnijā British Library. Tā ir unikāla mēroga personība un satikšanās iespēja ar deviņdesmito gadu slieksni pārkāpušo teātra meistaru, kurš jau akls būdams, ar asistentu palīdzību turpina iestudēt izrādes, ir vienreizēja iespēja piedzīvot šo joprojām tik pārsteidzoši skaidro un aktīvo teātra domātāju.

Savukārt 3. jūnijā LIFT festivāls piedāvā tikšanos ar Ņujorkas avangarda teatra pionieriem “The Wooster Group”, kuras eksperimentālie teātra, dejas, tekstu un tehnoloģiju savienojumi jauna veida izrādēs radikāli paplašināja cilvēku skatīšanās pieredzi 20. gadsimta 70. gados. Tikšanās ietvaros tiks demonstrēts arī “The Wooster Group” izrādes “Hamlets”.

Visādi citādi programmā rodami paši svaigākie un aktīvi pārrunātākie teātra darbi. Uz Britu salām dodas gan poļu režisora Krištofa Varļikovska un franču lielās aktrises Izabellas Ipēras jaunākais kopdarbs.

“Phèdre(s)”, kas tapis Parīzes Odeona teātrī, interesējoties par Fedras mītu, par neiespējamo mīlestību. Izrāde iedvesmojusies no antīko dramaturgu Aishila un Eiripīda, 90. gadu jaunā britu dramaturģijas vilņa traģiskās ikonas Sāras Keinas un Nobela prēmijas laureāta - dienvidāfrikāņu rakstnieka Džona Maksvela Kutzē tekstiem. Franču kritika šo izrādi ir spēcīgi apšaubījusi, izsakot savu līdzjūtību Izabellai Ipērai par visu to, kas viņai uz skatuves ir jādara. Tikmēr pati Ipēra par šo darba pieredzi izsakās  ar aizrautību.

LIFT piedāvā flāmu režisora Alena Platela jaunāko darbu “En avant, marche!”, kurā viens no pašiem cilvēcīgākajiem 21. gadsimta režisoriem interesējas par pūtēju orķestri. Gan kā sociālu fenomenu, gan kā dzīvu organismu, kura iekšienē mājo visatšķirīgākās individualitātes, kas kopsaucēju grib rast mūzikā un tieši caur pūšanas mākslas izpausmes spēku. Iedvesmojoties no Eiropas tautas mūzikas vēsturiskajām tradīcijām un divām filmām - britu komēdijas pērles “Brassed Off” un Federiko Fellīni ekscentriskā cilvēkpētniecības šedevra “Orķestra mēģinājuma”, izrāde ļauj ielūkoties veselā kosmosā, kas tikai tā nevainīgi saucas par mūziķu kolektīva mazo pasauli. Līdzās aktieriem katrā pilsētā, kurā šī izrāde viesojas, tiek pieaicināti vietējie pūtēju ansambļi. Un ar to jāsaprot vismaz trīsdesmit, ja ne četrdesmit vīru pūtējspēks. Lokālais kolorīts šai universālajai cilvēka centienu studijai piešķir īpašu šarmu un ikreiz citādu dzīvību. Izrāde veidota kopā ar flāmu režisoru Frank Van Laecke.

Festivālu atklāj viens no savdabīgakajiem britu režisoriem Neil Bartlett ar izrādi “Stella”.

Tās uzmanības fokusā viens no dīvainākajiem skandāliem viktoriāniskajā Anglijā jeb muzikholla mākslinieka Ernest Boulton dzīves stāsts, kura izvēle dzīvot un strādāt kā sievietei neizbēgamā nolemtībā nonāca konfrontācijā ar tā laika sabiedrības morāli un normām. Sabiedrībai brutāli iznīcinot kā mākslinieku, tā cilvēku.

LIFT veidotāji iesaka noskatīties “Stellu” kopā ar izrādi “Adam's Apple”,, ko iestudējis kanādiešu mākslinieks Tristan Whiston, interesējoties par cilvēka balsi un gender identitiy.

www.liftfestival.com

 

Attēls: En avant, marche! (Flanders, Belgium)

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: