GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zinātFitnessInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · austrija · Vīne · Izstādes

Keith Haring. The Alphabet. Albertina. Līdz 24. jūnijam

0 ATSAUKSMES

Keith Haring. The Alphabet. Albertina. Līdz 24. jūnijam

Uzlūkojot Heringa darbus, cilvēku pirmā reakcija parasti ir – ui, tas ir tik vienkārši! Taču līdzko jūs saprotat, kā viņš patiesībā strādāja – viņa gleznām nekad nebija skiču un nekādu iepriekšēju aprēķinu, - kļūst skaidrs, ka šis puisis patiesībā bija ģēnijs. Viņš varēja sākt gleznot milzīga formāta darbu no viena stūra un – savā ziņā maģiski, bet galarezultāts vienmēr bija absolūti simetrisks, bez nevienas kļūdas,” mans savulaik intervijā teica viens no kaislīgākajiem nu jau leģendārā Ņujorkas ielas mākslinieka Kīta Heringa (1958 – 1990) kolekcionāriem, kolumbiešu izcelsmes amerikāņu dīleris un galerists Lio Malka. 

Heringa mākslas iecienītākā izpausmju teritorija bijametro stacijas, pilsētas nomales, klubi, deju zāles u.c. Savukārt galvenais rokraksta elements – spilgta, izaicinoša līnija, kuru virtuozi pārvaldot, savos darbos viņš runāja par dzīvību, nāvi, mīlestību, seksu un karu. To pieejamībai un spējai iekarot milzīgu auditoriju padarot Heringa rokrakstu par vienu no spilgtākajām 20. gadsimta beigu vizuālās valodas zīmēm.

80.gados par viņa mākslas mediju kļuva neizmantoti, ar melnu, matētu papīru pārklāti reklāmas stendi Ņujorkas metro, kurus mākslinieks apzīmēja ar baltu krītu. 1986. gadā viņš Soho atvēra Pop Shop, kur tirgoja tēkreklus, krūzītes, pogas, posterus u.c. ikdienišķus priekšmetus ar savu darbu tēliem, tādējādi padarot savu mākslu pieejamu iespējami plašai auditorijai. Tiesa, par to viņš tika vienlīdz kaismīgi kritizēts un pielūgts.

Heringa īsās, bet piesātinātas karjeras laikā viņa darbi tikuši pārstāvēti vairāk kā 100 solo un grupu izstādēs; viņš paguva radīt arī vairāk kā 50 publiskās vides darbus – visdažādākajās pasaules pilsētās. Lielākoties tie visi saturēja sociālu vēstījumu - labdarībai, slimnīcām, patversmēm utt. 

Ja 1990. gadā Kītu Heringu 31 gada vecumā – līdzīgi kā daudzus viņa laikabiedrus, nebūtu nopļāvis 20. gadsimta mēris AIDS, šogad viņš svinētu savu 60. dzimšanas dienu. Un, kas zina, būtu tikpat nepieradināts joprojām. Albertīna muzejs Vīnē sumina jubilāru ar vērienīgu retrospekciju, kurā skatāmie darbi šurp atceļojuši no publiskajām un privātkolekcijām Eiropā, Amerikā un Āzijā.

 

Albertinaplatz 1

Foto - Anothertravelguide.com

 

albertina.at

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: