GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraRaksti

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · francija · Franču Rivjēra · Izstādes

Jan Fabre. My Nation: The Imagination. Maeght Foundation, Sentpoldevānsa, 30. jūnijs – 11. novembris, 2018

0 ATSAUKSMES

Jan Fabre. My Nation: The Imagination. Maeght Foundation, Sentpoldevānsa, 30. jūnijs – 11. novembris, 2018

Flāmu mākslinieka Jana Fabres personību raksturojot, mākslas teorētiķi un žurnālisti izmanto tādus asociatīvos lielumus kā renesanses laika cilvēks, alķīmiķis un laikmetīgās mākslas lielākais filozofs – un šie apzīmējumi ir patiesi vietā, ņemot vērā Fabra radošo izpausmju vērienu un multimediālo dabu. Jana Fabres “teritorijā” ietilpst ne tikai vizuālā māksla, bet arī teātris un opera. Viņš ir ne tikai mākslinieks, bet arī domātājs, režisors un pētnieks. Runājot par savas mākslas materialitāti un tās kritiski svarīgo lomu, Fabre pats uzsver apzīmējuma “matērija” būtiskumu savu darbu kontekstā. Kā apliecinājumu savu vārdu patiesumam atgādinot par zīmējumiem, pie kuriem viņš atgriežas vismaz reizi gadā un kuros izmanto paša ķermeņa sastāvdaļas/sulas - asinis, asaras, spermu. 

Jans Fabrs sevi dēvē par viduslaiku mākslinieku, akcentējot tuvību ar gadsimtiem ilgu mākslas vēsturi un jo īpaši ar flāmu un Ziemeļeiropas glezniecību. “Es esmu punduris, kas piedzimis gigantu zemē,” viņš saka intervijā Arterritory.com, pieminot Pīteru Paulu Rubensu, Janu van Eiku, Antonisu van Deiku un Džeimsu Ensoru. Eiropas kultūras un intelektuālā mantojuma un tradīcijas klātbūtne un nepārtraukta vēlme nodoties pār-laikmetīgu un pārpasaulīgu jautājumu pētniecībai, alkas izzināt cilvēku un cilvēci ir Jana Fabres uzdevums mūža garumā. Viņa nepārtrauktā atrašanās vienlaikus pagātnē un tagadnē un dzīvošana nākotnē ir kas tāds, kas viņu atšķir no visiem pārējiem šodienas laikmetīgās mākslas ainā. Dzīve un nāve, skaistums kā pilnība un neglītums kā tā pretmets, dzīvas būtnes trauslums ir viņa fokuss un viņa nepārtraukto studiju atskaites punkts. Jans Fabrs ir flāms un viņa māksla, kur sadzirdamas katolicisma atbalsis (lai arī viņš ir ateists) un vizuālā valoda ir kodu un atsauču (taču viņš nekad nenodarbojas ar citēšanu) pārpilna, ir visuzskatāmākais apliecinājums viņa izcelsmei un uzticībai. Viņaprāt, patiess avangards nevar dzimt vakuumā, tas vienmēr izaug no tradīcijas. 

Vērienīgajā izstādē “My Nation: the imagination” Magtu fondā Dienvidfrancijā lielākoties būs skatāmas mākslinieka radītās skulptūras (šoreiz radītas no marmora), kā arī zīmējumi, kas reflektē par mūsu attiecībām ar ķermeni, prātu, sapņiem un iztēli dialogā ar zinātniskiem pētījumiem un mūzu apziņas konstrukciju līkločiem. Izstāde solās būt Fabra cienīgs sajūtu un maņu piedzīvojums, vienlīdz spilgti sevī iemiesojot gan nopietnību, gan veselīgu humoru. 

 

623, chemin des Gardettes
06570 Saint Paul de Vence, France

fondation-maeght.com

 

Foto – Copyright: Angelos bvba

Photo: Stephan Vanfleteren

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: