GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · francija · Parīze · Izstādes

Huans Miro. Grand Palais, Parīze, līdz 4. februārim, 2019

0 ATSAUKSMES

Huans Miro. Grand Palais, Parīze, līdz 4. februārim, 2019

Nav daudzi, kas mākslā spējuši dzīvi svinēt tik krāšņi kā kataloņu mākslinieks Huans Miro (1893 – 1983) – tik kaislīgi, spontāni un brīžiem lielākai daļai pieaugušo jau sen aizmirstā bērnišķīgā degsmē. Miro poētiski elektrizēto rokrakstu, kura neiztrūkstoši elementi ir mēness, zvaigznes, komētas, kukaiņi, putni, sievietes un acis, ir neiespējami sajaukt ar kādu citu. Kā reiz izteicies par vienu no izcilākajiem sirreālisma glezniecības pārstāvjiem dēvētais un modernisma ikonu parādes galvgalī ierindotais mākslinieks: “Nozīme ir nevis pašam darbam, bet gara ceļam caur jūsu dzīvi. Tas nav par to, ko jūs esat izdarījis, bet par to, ko tas ļaus ieraudzīt un izdarīt citiem – gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.” 

Mākslinieka retrospekcija Grand Palais Parīzē 150 darbu veidolā izseko Miro tehniskajai un stilistiskajai evolūcijai, vienlaikus uzskatāmi demonstrējot, cik nozīmīga māksliniekam bijusi viņa izcelsme un katalāniešu saknes. 

Miro ir dzimis Barselonā, taču lielāko daļu savas dzīves pavadījis Maljorkā. Tā ir gan viņa mātes, gan vecvecāku un vēlāk arī sievas dzimtā vieta. Ja Parīzi, kur Miro pavadīja diezgan ilgu savas dzīves posmu, draudzēdamies ar Pikaso, Andrē Bretonu, Hemingveju un kļūdams par neatņemamu tā laika māksliniecisko aprindu daļu, viņš dēvēja par “garīgo mutuli”, Maljorka bija vieta, kur lauku mierā viņš varēja kaislīgi nodoties darbam. Tā kļuva par viņa patvērumu arī Otrā pasaules kara laikā, un 1954. gadā – būdams jau starptautiski atzīts, bet Franko režīma atklāti neieredzēts, viņš izlēma turp pārcelties pavisam. 

Miro parasti strādāja pie vairākiem darbiem vienlaikus un viņam bija svarīgi, lai tie atrastos turpat tuvumā. Tas viņam bija kā savveida stimuls - “jo vairāk es strādāju, jo vairāk es gribu strādāt.” Un strādāja viņš kaislīgi – nepaguris un eksperimentējot ar visdažādākajiem medijiem – glezniecību, skulptūru, zīmējumiem, uzdrukām, kostīmiem, līdz pat 90 gadu vecumam. 

 

3 Avenue du Général Eisenhower

75008 Parīze

 

grandpalais.fr

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: