GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · igaunija · Tallina · Mākslas projekts

Tallina – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2011

0 ATSAUKSMES

Tallina – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2011

2011. gada Kultūras galvaspilsētas statuss piešķirts Tallinai, un tā šo godu dala ar kaimiņos esošo Somijas pilsētu Turku. Šis ir apjomīgākais kultūras notikums, kāds jebkad noticis Igaunijā.
Tallinas centrālais vadmotīvs ir stāstu stāstīšana (Stories of the seashore). To stāstītāji būs rakstnieki, mūziķi, mākslinieki un aktieri. Stāsti palīdzēšot atklāt Igaunijas tēlu, sniedzot ieskatu ne tikai valsts vēsturē, bet vienlaikus demonstrēt tās ciešo sasaisti ar Eiropu un moderno pasauli.
Katru dienu 2011. gadā Tallinā būs iespēja izbaudīt virkni kultūras projektu. Jau no 2. janvāra mākslas muzejā Kumu skatāma izstāde Mapping, kuras ietvaros eksponēti hailaiti no Ļubļanā notiekošās vecākās starptautiskās grafikas triennāles - izstādīto darbu autoru vidū atrodami Pablo Pikaso, Viktora Vazareli, Roberta Raušenberga, Demjena Hērsta u.c. vārdi. Šī ekspozīcija ir kā savdabīga uvertīra Baltijas kontekstā prestižajai Starptautiskajai grafikas triennālei, kurai šogad dots nosaukums For Love Not Money un kas tiks atklāta 21. janvārī. Savukārt 20. maijā uz vienu nakti Kumu tiks pārvērsts par savdabīgu organismu, kurā apvienotas kluba, koncertzāles un kino funkcijas, piepildot parasti klusā muzeja telpas ar mūziku un troksņiem. Šai naktī uzstāsies arī populāras Igaunijas un starptautiskās mūziķu grupas.
No marta līdz pat novembrim norisināsies projekts „Kino uz jumta", piedāvājot skatītājiem neaizmirstamu piedzīvojumu - iespēju baudīt gan kinoklasiku, gan nule kā tapušas filmas zem atklātas debess visdažādākajās vietās pilsētvidē.
Savukārt oktobrī Tallinā notiks fotomēnesis, piepildot pilsētas izstāžu teritorijas tikai un vienīgi ar fotogrāfijām. Šie ir tikai daži notikumi no bezgala apjomīga klāsta, ar kuriem Tallina 2011. gadā iepriecinās savus iedzīvotājus un viesus.

www.tallinn2011.ee

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: