GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Maskava

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES ŽANRU

Mākslas projekts

IZVĒLIES OBJEKTU

ART4.RU, Aktuālās mākslas muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · krievijas federācija · Maskava · Mākslas projekts

ART4.RU, Aktuālās mākslas muzejs

0 ATSAUKSMES

2007. gada jūnijā pašā Maskavas centrā tika atklāts pirmais privātais mākslas muzejs Krievijā, kura īpašniekam Igoram Markinam tīk sevi pozicionēt līdzās tādai leģendārai personībai kā pirmsrevolūcijas laika rūpnieks Pāvels Tretjakovs. Viņš savu kolekciju padarīja pieejamu publikai un nodibināja institūciju, kas šodien ir viens no slavenākajiem Krievijas valsts muzejiem. Markins lēš, ka nule skatītājiem atvērtajā mākslas templī ieguldījis 10 miljonus dolāru.
Muzeja bāzi veido biznesmeņa privātkolekcijā esošā krievu autoru 20. gadsimta otrajā pusē radītā māksla - vairāki simti padomju nonkonformistu darbu un Krievijas laikmetīgās mākslas paraugi. Pirmais, ko skatītājs ierauga ienākot telpā, ir Iļjas Kabakova 1984. gadā tapusī glezna Ziņojumu dēlis, pavisam netālu izstādīti arī šobrīd Parīzē dzīvojošā Ērika Bulatova un citu Maskavas konceptuālistu darbi. Protams, tur var redzēt arī šodienas Krievijas modīgākā glezniecības dueta Aleksandra Vinogradova un Vladimira Dubosarska darbus. Muzejā skatāms gan socreālisms, gan post-perestroikas māksla, gan šodienas krievu mākslas paraugi - pārstāvēti visi 20.un 21. gadsimta mākslas mediji.
Atšķirībā no līdzīgām institūcijām citur pasaulē, kas ievēro vispāpieņemtos šodienas eksponēšanas principus, kas nosaka, ka katram mākslas darbam tiek atvēlēts pietiekami daudz telpas, lai tas varētu izcelties un „elpot", Markins savā muzejā sienas blīvi noklājis ar mākslas darbiem no grīdas līdz pat griestiem. Viņš negribot apmeklētājiem likt maksāt par tukšu gaisu, viņiem par savu naudu esot jāredz maksimāli daudz mākslas. Kā nojaušat - muzeja nosaukums tulkojams kā Māksla Krievijai.

ART4.RU
Khlynovky Tupik 4

www.art4.ru

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: