GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · latvija · Rīga · Festivāli

Festivāls “Homo Novus”, 1. līdz 9. septembris, 2017

0 ATSAUKSMES

Festivāls “Homo Novus”, 1. līdz 9. septembris, 2017

Šī gada starptautiskā performatīvā festivāla “Homo Novus“ galvenie adresāti ir skatītāji, kuriem patīk nevis pasīvi vērot notikumus, bet pašiem tajos aktīvi piedalīties un pat radīt tos. Pašiem kaut kādos līmeņos kļūstot par mākslas darbu. Liela programmas daļa ir atvēlēta interaktīviem projektiem, kuru idejas akumulējuši mākslinieki no Turcijas, Lielbritānijas, Serbijas, Beļģijas.

Īpaša jūtība šogad programmā apkopotajos darbos tiek pievērsta cilvēka uztverei, gan liekot uzsvaru uz kādu vienu no maņu orgāniem - redzi, dzirdi, ožu, vai arī uz  visu sajūtu kompleksu kopumā. Un tāpat arī uz uztveres sistēmā ieviestajām izmaiņām vai blokādēm, kas spēj atraisīt cilvēka fantāziju vēl citādāk nekā darbojoties “normālā režīmā“.

“Homo Novus“ interese ir vērsta uz performatīvo formātu dažādību un, ja meklēsiet izrādes, kas būtu attīstītas kaut nosacīti ierastajā teātra izskatā, tad tādu jūs atradīsiet vienu, bet tiešām augstas kvalitātes. Tas ir šveiciešu dokumentālista Milo Rau Berlīnes teātrī Schaubühne am Lehniner Platz izveidotais uzvedums “Līdzjūtība. Ložmetēja stāsts”.

Augstvērtīga mākslas līmeņa teātra piedāvājums visiem, kurus interesē pasaulē šodien notiekošie procesi un iespēja uz tiem paskatīties visā to pretrunīgumā. Milo Rau izrāde ir par Rietumeiropu un tās humānismu. Un arī liekulību. Laikā, kad Rietumeiropas viena cilvēku daļa šausminās par kara noziegumiem Āfrikas kontinentā un Tuvajos Austrumos, sūta humāno palīdzību, iesaistās starptautisko nevalstisko organizāciju darbībā, citi – veikli tirgo šīm zemēm ieročus un smago kaujas tehniku, un tas viss notiek ne tikai privātā, bet arī valsts līmenī.

Kā cilvēkam dzīvot un palikt cilvēkam šādā pasaulē?

Izrādes neikdienišķā jauda sakņojas pamatīgi izpētītajā tēmā un šveiciešu aktrises Ursinas Lardi trausli dramatiskajā aktiermākslas spēkā un šausmu liecienieces Konsolates Siperiusas cilvēciskajā klātbūtnē.

Ursina Lardi  Eiropas skatītājam ir labi pazīstama ne tikai no teātra, bet arī kinodarbiem, kā piemēram, Mihaela Hanekes filmas “Baltā lente“ un ir pasaules klases māksliniece.

Tādi ir arī dokumentālisti “Rimini Protokoll‘“ un viņu jau vairākās pilsētās – Berlīnē, Maskavā un Permā – realizētais un speciāli katrai pilsētai adaptētais “Remote“ projekts, kas piedāvā ieiet it kā labi ierastajā vidē un oriģināla gida pavadībā ieraudzīt savu pilsētu pilnīgi citām acīm.

Laba tradīcija, ko “Homo Novus“ uztur arī šogad, ir festivāla dotā iespēja Latvijas jaunajiem māksliniekiem izveidot darbu kādā īpašā vidē. Kostīmu un videoinstalāciju māksliniece Krista Dzudzilo un scenogrāfs Reinis Dzudzilo Mākslas un tehnologiju kvartālā “Sporta 2“ veido Pētera Čaikovska 6. simfonijas mākslas telpu, ar kuru arī tiks atklāts šī gada festivāls. Kinorežisore Krista Burāne sola radošu piedzīvojumu Daugavgrīvas cietoksni, bet nule kā profesionālā teātra režijas gaitas aizsākušais Toms Treinis aicina uz Botānisko dārzu, kurā viņš veido koncertu augiem.

Festivāla ietvaros veselu valodas triloģiju ir attīstījis Matīss Gricmanis, kurš aizvadītajā sezonā Dearty Deal Teatro ar svaigām acīm ļāva laikabiedriem paraudzīties uz Latvijas politiskās realitātes darboņiem un viņu uzbūvētajām struktūrām caur savu “pieaugšanas stāstu“ “Būt nacionālistam“.

www.homonovus.lv

Foto: © Beniamin Boar, Philippe Quesne

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: