GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · vācija · Berlīne · Festivāli

Tanz im August, 19. augusts – 3. septembris, 2010

0 ATSAUKSMES

Tanz im August, 19. augusts – 3. septembris, 2010

Tanz im August ir lielākais dejas festivāls Vācijā un viens no lielākajiem Eiropas dejas festivāliem, kas citu vidū atšķiras ar to, ka tā veidotāji ļoti domā par aktualitātes nervu un interesējas tieši par jaunākajām tendencēm dejas mākslā, neizslēdzot no sarunas arī laikmetīgās dejas „klasiķus". Neatkarīgie avangarda mākslinieki lieliski sadzīvo vienā programmā ar valsts dāsni dotētajām lielajām deju kompānijām, svarīgs atlases kritērijs ir tikai tas, kas šiem māksliniekiem savos darbos ir sakāms un kā tas notiek.
Tieši ideju spektrs aizvien ir tas, kāpēc Tanz im August tiek uzskatīts par vienu no saistošākajiem dejas forumiem Eiropā. Šogad tas piedāvā tikšanos ar virkni lielisku mūsdienu dejas mākslinieku, kuri pieder domātāju un jaunu ideju attīstītāju spēcīgākajam galam.
Noteikti vērts pievērst uzmanību beļģu horeogrāfa Alena Platela un viņa grupas Les Ballets C de la B jaunākajam darbam Gardenia, kuru viņš veidojis kopā ar Frank Van Laecke. Izrādē piedalās aktrise un seši vīrieši, kuri katrs daļu savas dzīves ir pavadījuši kā sieviete. Visi viņi ir cilvēki mūža otrajā pusē, vecumā no piecdesmit sešiem līdz sešdesmit septiņiem gadiem un kopā viņi izstāsta stāstu par sievieti, par cerību un par zaudētām ilūzijām.
Festivāls piedāvā iespēju tikties ar oriģinālā franču konceptuālista Žeroma Bela vienu no jaunākajiem darbiem - Cédric Andrieux, kura uzmanības centrā ir dejotājs ar šādu vārdu un uzvārdu. Astoņus gadus - no 1999. līdz 2007. gadam - Cédric Andrieux strādāja pasaulslavenajā Merce Cunningham Dance Company, vēlāk pārcēlās uz Eiropu un šobrīd strādā Lionas operas baleta trupā. Žeroma Bela izrāde piedāvā šī dejotāja karjeras rēviju, īpaši interesējoties par amerikāņu horeogrāfa Mersa Kaningema (Merce Cunningham) darba metodi, kurš savu horeogrāfiju attīstīja datorā, ar īpaši viņam izveidotu programmu. Kā mākslinieks tiek galā ar uzdevumu: būt par kompjūtera simulāciju? - ir viens no Žeromu Belu interesējošiem jautājumiem.
Asprātīgais franču horeogrāfs Xavier Le Roy piedāvā tuvošanos japāņu buto pasaulei, savā darbā izmantojot tādus resursus kā internetu, grāmatas, personīgas atmiņas un anekdotes.
Klasiskā baleta vārdnīcas radikālais atjaunotājs amerikāņu horeogrāfs Viljams Forsaits savā performatīvajā instalācijā Human Writes apspēlē vārdu skanisko līdzību, domājot par cilvēka tiesībām mūsdienu pasaulē.
Festivāls īpašu uzmanību pievērš komunikācijas kvalitātei starp māksliniekiem un publiku, un metodiski strādā pie skatītāja mākslas uztveres un izpratnes padziļināšanas iespējām. Pēc izrādēm notiek sarunas un diskusijas par nule kā skatītajiem darbiem, kā arī tiek veidotas īpašas sarunu programmas par tematiem, kurus festivāla veidotāji uzskata par svarīgiem.

Programma: www.tanzimaugust.de

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: