GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · vācija · Berlīne · Izrādes

“La Damnation de Faust“, Staatsoper im Schillertheater, pirmizrāde 27. maijs, izrādes 1., 4., 9., 11. jūnijs, 2017

0 ATSAUKSMES

“La Damnation de Faust“, Staatsoper im Schillertheater, pirmizrāde 27. maijs, izrādes 1., 4., 9., 11. jūnijs, 2017

Diriģents – Simon Rattle
Režisors – Terry Gilliam

Berlīnes Valsts opera labprāt pārņem no kaimiņzemēm tur tapušus veiksmīgus mākslas darbus, radoši papildinot tos ar vietējiem muzikāliem spēkiem. Šoreiz tā ir Anglijas Nacionālajā operā tapusī “Fausta pazudināšana“, ko veidojis amerikāņu kinorežisors Terijs Giljamss. Mākslinieks, kurš ietekmējis Monty Python vizuālo valodu un kura kontā ir tādas filmas kā “Brazil", “Fear and Loathing in Las Vegas“.

Par operām kinorežisors saka tā: „Ja operas izrāde ir izdevusies, tad tas ir kaut kas grandiozs. Kā vēršu cīņas! Ar neticamu enerģiju. Bet visbiežāk rodas vienkārši štrunti. Ar neparastu vizualitāti, iespaidīgu dziedāšanu, un tomēr štrunti.“

Operas kritiķi apgalvo, ka šim režisoram, īpaši darbā ar Hektora Berlioza operām, izdodas uz skatuves pierādīt pretējo. Radīt ko piedzīvošanas vērtu.

“Fausta pazudināšana“ pieder Berlioza meistardarbiem un tā pat nav opera tīrā veidā, bet vairāku žanra valodu sakausējums, kuram komponists pats licis apakšvirsrakstā apzīmējumu “dramatiska leģenda“. Berlioza darbs tapis iedvesmojoties no Gētes “Fausta" teksta, un no režisora “Fausta pazudināšana“ prasa ne mazāk kā pasaules radīšanu. Anglijas Nacionālās operas iestudējuma diriģents Edvards Gārdners (Edward Gardner) uzskata, ka tieši pasaules radīšanā Terijs Giljamss ir apskaužami briljants.

Berlīnē pie diriģenta pults stājas viens no pilsētas visinteresantākajiem un radošākajiem mūzikas māksliniekiem orķestra  “Berliner Philharmoniker“ vadītājs sers Simon Rattle.

staatsoper-berlin.de

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: