GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Burkina Faso

Baudītāja ceļvedisKultūra

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Palacio de las Bellas ArtesPalau de les Arts Reina SofiaDen Norske OperaEnglish National OperaRoyal Opera HouseMetropolitain OperaLa MonnaieWiener StaatsoperMarkgräfliches OpernhausBayreuther FestspieleOpéra BastillePalais GarnierTeatro alla ScalaGran Teatro La Fenice di VeneziaSidnejas operaArena di VeronaTeatro AmazonasŠlingenzīfa Operas ciemats RemdoogoVupertāles operaTeatro Real« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āfrika · burkina faso · Burkina Faso · Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Šlingenzīfa Operas ciemats Remdoogo

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Operas ciemats Remdoogo ir vācu akciju mākslinieka, kino, operas un teātra režsiora Kristofa Šlingnezīfa utopija, kuru viņš sāka īstenot kopā ar arhitektu no Burkina Faso Francis Kéré, būdams jau neglābjami slims. Āfrikas augstienē, kuru ieskauj milzu koki un klintis, vietā, kas atrodas stundas braucienā no pilsētiņas Ouagadougou, 2010. gada februārī pēc kaismīgas Kristofa Šlingenīfa runas, tika ielikts pamatakmens Operas ciemam, ko veidotu izglītības centrs, slimnīca un festivāla nams ar 600 skatītāju vietām.
Šlingenzīfs gribēja uzcelt savu Baireitu Āfrikā. Tālu prom no metropoļu snobisma, koncentrējoties uz pilnīgi citiem, garīgi tīriem cilvēkiem, vienā no visnabadzīgākajām valstīm pasaulē Burkina Faso.
Pirmā izrāde, kas tika veidota šajā ciemā, bija pēdējā, kuru Šlingenzīfs radīja savas dzīves laikā - Luidži Nono „Intolleranza". Operas pamatakmens, ko septiņus mēnešus pirms savas nāves Āfrikas zemē ieraka Kristofs Šlingenzīfs, sastāvēja no resnas metāliskas caurules, kuras iekšienē atradās 2010. gada 8. februāra avīzes un uz Super 8 uzņemta filma ar desmit gadus veco Kristofu viņa mājās - Rūras apgabalā. Sapnis tika ierakts zemē, lai tas dzīvotu. Operas ciemats turpina celties.

www.operndorf-africa.com

 

08/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: