GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Maroka

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijas

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pārvarēt vertikāli. Kolorītākie klinšu kāpšanas maršruti

Krabi salaMeteoraCosta Blanca ArkoTodra kanjonsPaklenicaKlintis Tunaberg un Agelsjon ezera tuvumāPolijas Jura« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āfrika · maroka · Maroka · Pārvarēt vertikāli. Kolorītākie klinšu kāpšanas maršruti

Todra kanjons

Autors: Juris Zīģelis0 ATSAUKSMES

Todra  kanjons

Tik labi ir uz brīdi tikt ārpus Eiropas struktūras un ierastās kārtības, kad viss maksā tik, cik tas maksā. Marokā viss maksā tik, cik tu vēlies par to maksāt, vai vismaz tik, cik pašam ir pacietība kaulēties par cenu. Zelta vērts pirkums, dodoties iekarot Todra kanjona sienas, ir vietējā marokāņa Hassan Mouhajir paša zīmētais un brīvajā laikā ar krāsu zīmuļiem izkrāsotais ceļvedis, kas ir ne tikai vērtīgs palīgs klinšu kāpējiem, bet arī lielisks suvenīrs, ko atvest uz mājām. Visa svarīgā informācija, kas kāpējam nepieciešama, šajā bloknotā ir iekļauta, turklāt - ik reizes, kad no jauna apmeklēsiet Maroku, jums būs iespēja to nodot autoram – papildināšanai.

Foto: Todra  kanjonsFoto: Todra  kanjonsFoto: Todra  kanjonsFoto: Todra  kanjons

Un Todra noteikti ir vieta, kur jums gribēsies atgriezties! Kanjons ir salīdzinoši nesen attīstījusies klinšu kāpšanas vieta, kuru lielās masas vēl nav ”uzodušas”. Izmēri ir iespaidīgi - kāp, kāp, kāp.. taču, šķiet, ka virsotne tikai attālinās... Stāvot kanjonā, ir sajūta, ka masīvās klinšu sienas gāž no kājām. Sārtie un rūsganie sporta un klasiskie klinšu kāpšanas maršruti ir asi, tādēļ kāpšana ir ļoti kvalitatīva. Tiesa, pēc pilnvērtīgas kāpšanas dienas neiztikt bez caurumiem ne tikai kāpšanas biksēs, bet arī pirkstos. Baudījumu var atrast jebkura līmeņa kāpējs, kāpšana gan ēnā, gan saulē, gan dzidrās upītes krastā, gan nelielā palmu oāzē ir tas, kas viennozīmīgi saistās ar Maroku.

Lieliski ir arī pārgājienu maršruti šajā apvidū un, protams, kultūras un virtuves baudījums – tam visam kopā vajadzētu veltīt, kā minimums, desmit dienas.

Starp citu, viens no pasaules klases kāpējiem ir marokānis - Zviedrijā dzīvojoša rokzvaigzne. Visi vietējie andelmaņi gan apgalvo, ka arīdzan ir izcili kāpēji, taču, kad jākāpj, atklājas, ka ”kur jau tas laiks, kad pēdējoreiz kāpts...”

Foto: www.zigelis.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: