GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Maroka

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijas

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Dreverna, Šventoji un Kuršu kāpaLilaste, Baltā kāpa, Koklītes, Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaSāremā, Hīumā un HāpsalaSumatra-BaliTenerifa-FuertaventuraTarifa-Caños de Meca-El PalmarIsla Margarita-Isla CocheFortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraEssauirra-Qualidia-DakhlaFort Dauphin-Manombato« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āfrika · maroka · Maroka · Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Essauirra-Qualidia-Dakhla

Autors: Renārs Bīrmanis0 ATSAUKSMES

Essauirra-Qualidia-Dakhla

Marokas fenomens ir kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik vai uz soļa. Smaržas, skaņas un ēdieni - tas viss kopā ir pat viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc apvienot kaitošanu un ceļošanu. Ja arī nepūš vējš, tad ir viļņi un var nodoties trakai sērfošanai vai vienkārši baudīt Āfrikas visu kultūru apvienojumu vienuviet.

Foto: Essauirra-Qualidia-Dakhla

***Essaouira. Slavena ar saviem Gnawas mūzikas festivāliem un to, ka šī pilsēta piesaista visus izcilākos dzejniekus, filozofus, māksliniekus un mūziķus, ne tikai no Āfrikas kontinenta. Bohēma un kultūras elpa jūtama ikvienā krodziņā vai viesnīcā, kaut tikai piemēram - Jimmi Hendrix hotelī un citās līdzīgās vietās. Pilsētas pludmalē atrodas slavenākā kaitborda skola, kur izauga pazīstamākais Marokas kaiteris - Sufians Haimanu. Ziemas periodā vējš ir brāzmains, jo nāk no pilsētas puses - ofshore (no krasta), vasarā - onshore (uz krastu). Ja ir noīrēta mašīna, kas ir vislabākais pārvietošanas līdzeklis, tad ieteiktu dzīvot un pusdienot 8 km uz D no Essouirra. Restorānā Huit km arī ieteiks, kur jums vislabāk nakšņot. Ēdiens un vīni tur ir debešķīgi.

*****Qualidia. Ne velti tur atrodas Marokas karaļa atpūtas rezidence. Šī vieta vairāk atgādina Jūrmalu, kur villas sacēluši teju vai visi bagātākie Kasablankas iedzīvotāji. Kaitošana notiek lagūnā, taču iespējams arī ķert viļņus okeānā, nemēģiniet gan iepeldēt no lagūnas puses - viļņi tur ir vislielākie Marokā un bīstami sitas pret klintīm. Bet pati lagūna ir ideāla vieta visa līmeņa braucējiem. Tikai jālūko un jābūt piesardzīgam kaitojot lagūnā, jo bēguma laikā un kad ilgstoši ir Low Tide (mēness fāzes sakrīt tā, ka ūdens atkāpjas ievērojami), lagūnas ūdens ir baktēriju pilns un dabūt kādu bacili ir viens divi!!! Lagūna rīta pusē ir maza, taču nākot paisumam un pieņemoties vējam, ir iespēja arī noķert kādu labu viļņu setu turpat lagūnā. Apkārt izkārtojušās simtiem viesnīcu un jūras virtuves restorānu. Lai šo visu izbaudītu, jāielāgo, ka sākoties vasaras sezonai maija beigās, šeit vairs nav iespējams kaitot.

Foto: Essauirra-Qualidia-DakhlaFoto: Essauirra-Qualidia-Dakhla

****Dakhla. Arvien populārāka kļūst kaitošana vietās, kur nav ne cilvēku, nekā. Rietumu Sahāras vidusdaļā pie okeāna ir izkārtojusies milzīga lagūna, kur valdošie Sahāras vēji pūš ikdienas, bet tas ir arī viss, toties - 100% kaitbords garantēts. Nokļūšana ar auto līdz paradīzes vietai ir gandrīz vai sadomazohisms - kaut kas līdzīgs rallijam pa Sahāru bez pareizā ekipējuma. Jāizvēlas ir vietējie lidojumi no Kasablankas vai Marrākešas. Dzīvošana Dakhla kaitspotā notiek teltī, ēdiens ir pieejams tikai basic līmenī un izklaides primitīvas - lidojumi „kosmosā" zem vietējās devas. Runā, ka Dakhla ir vieta, kurp dodas izvirtuši marokāņi, lai nedēļas nogali pavadītu transa stāvoklī. Kaitošana tur ir perfekta salīdzinājumā ar vairākumu Marokas mežonīgo pludmaļu - tur ir flats, waveriding, spēcīgs vējš un lagūnā ir silts ūdens.

Apkopojums:
+ sezona cauru gadu (inventāra diapazons plašs, jo vēji nav konstanti)
+ lieli viļņi un iespējama sērfošana
+ lētas dzīvošanas izmaksas
+ daudz citu tūrisma iespēju, kā pavadīt laiku
+ vienreizēji garšīgs ēdiens

- pārsvarā vidēja līmeņa braucējiem (waveriding tikai ekspertiem)
- netīrs un auksts ūdens
- vietējo viltības, noziedzība - par cenu ir javienojas pirms, nevis pec pakalpojuma!!!
- netīrība, arī pludmales
- samērā grūti nokļūt galamērķī

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: