GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tanzānija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākie trekinga maršruti. Iesaka Atis Plakans

Himalaji (Kailašs)PamirsMakinlijsAkonkagvaAlpiTjanšansFanu kalniAndiKilimandžaroTatriHimalaji« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āfrika · tanzānija · Tanzānija · Pasaules labākie trekinga maršruti. Iesaka Atis Plakans

Kilimandžaro

Autors: Atis Plakans0 ATSAUKSMES

Kilimandžaro

Kilimandžaro vulkāns ātri vien kļūst par vienu no mīļākajiem trekinga maršrutiem pasaulē. Kaut tālab vien, ka ir vulkāns. Vecs kā pasaule, taču joprojām dzīvs un pārsteidzošs. Lavas straumes jau sen kā aprimušas, taču apkārtni ieskaujošā ainava un fauna fascinē jau pirmajos mirkļos. Jo īpaši, ja kāpšanu Āfrikas augstākajā punktā apvieno ar braucienu cauri Nacionālajam parkam un citu tuvumā esošos vulkānu apskati.
3 stundu brauciens no Arušas pilsētas lidostas (Kilimanjaro International Airport) un skatam paveras gandrīz 6000 metru augstais milzenis visā tā krāšņumā. Uzkāpt iespējams līdz pašai virsotnei, aptuveni piecu dienu laikā. Tad, ejot gar krātera malu, divu dienu ceļš atpakaļ lejup (var arī nokāpt lejā krāterī (2 km diametrā), kura iekšienē atrodas vēl viens mazāks krāteris). Nieka nedēļas laikā izdodas redzēt kā lietusmežus un augstkalnu pļavas, tā absolūtu mēness sajūtu tur augšā. No sulīgi zaļa biezokņa līdz tuksneša cienīgām ainavām. Fantastiska vieta! Turklāt paveicams gandrīz ikvienam - īpaša fiziska sagatavotība nav nepieciešama, par spīti tam, ka jādodas pa stāvu ceļu augšup, pretēji kalnos tik ierastajiem līkločiem un kritumiem. Vajag tikai zābakus un biezāku vējjaku. Tiesa, karstākajos mēnešos (decembris, janvāris, februāris) termometra stabiņš Kilimandžaro pakājē rāda visus +30 un vairāk. Līdzās vasarai piemērots ir arī augusts un septembris. Pārējā laika posmā šo pasaules nostūri pārņem musonu lietus. Duša būtu maigi teikts...

Taču Tanzāniju būtu grēks pamest uzreiz pēc uzkāpšanas Kilimandžaro. Divas, trīs dienas noteikti jāvelta Nacionālā parka izbraukāšanai ar džipu - atplestu muti skaties pa labi un pa kreisi un nespēj noticēt unikālajai dzīvo radību daudzveidībai „melnajā kontinentā". Sākot no vismazākajiem grauzējiem un beidzot ar lēnīgām ziloņu un žirafu pastaigām. Plašākais spektrs, kādu var vien iedomāties. Viss ir īsts, dzīvs un brīvs. Bet Bounty reklāmas cienīgus skatus jāmeklē Zanzibāras salā, kas atrodas Indijas okeānā, salīdzinoši netālu no Tanzānijas piekrastes. Palmas, baltas smiltis, mājeles ar salmu jumtu un zili zaļš okeāns, kas, mainoties paisumam un bēgumam, ikreiz rāda citu seju.
Visbeidzot Ngorongoro krāteris vienas dienas brauciena attālumā no Kilimandžaro. 18 km diametrs un teju cita pasaule tā iekšienē. Augstākā mala sniedzas 2,5 kilometru augstumā, bet divus kilometrus dziļāk valda Āfrikas savanna un tās iemītnieki. Skats gluži kā no Spīlberga filmas!

Vērts zināt - Kilimandžaro atrodas Nacionālā parka teritorijā. Apmeklētāji tiek ielaisti vien pa īpašiem vārtiem un kāpšana noris stingrā gida uzraudzībā pa 5-6 noteiktiem maršrutiem. Līdzi obligāti dodas nesēji, pavadoņi un pavārs.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: