GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Austrālija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Senā CēzarejaPangas klintisProvidenciaBali salaGalapagu salasSlokaZanzibāraPoor Knights IslandsFloridaLofotenu salasLielais BarjerrifsBoracaySilfraDahabSipadan« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Austrālija · austrālija · Austrālija · Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Lielais Barjerrifs

Autors: Imants Jansons0 ATSAUKSMES

Lielais Barjerrifs

Barjerrifa zemūdens radību diversitāte ir prātam neaptverama, viss tropisko ūdeņu kolorīts - vaļi (noteiktās sezonās), delfīni, haizivis, barakudas, jūras bruņurupuči, košas klaunzivtiņas, jūras zvaigznes... Dažādi dabas sagādāti pārsteigumi - dzīvas būtnes, kas kamuflāžejas, piepeldot tuvumā citām būtnēm, pieņem to nokrāsu, milzīgas gliemenes ar spēcīgu čaulu, un, protams, rifi... gan pārsteidzošu formu un krāsu dzīvie koraļļi, gan fosilie rifi.
Mazais riska faktors noteiktās sezonās ir medūzu dzēliens. Hidra gan pasargā, bet apdedzināties ir iespējams. Medūzas koncentrējas tuvāk ūdens virsmai, tādēļ sastapt zilo, dzēlīgo diegu var tieši snorkelējot virs koraļļiem.

Foto: Lielais BarjerrifsFoto: Lielais BarjerrifsFoto: Lielais Barjerrifs

Iesaku Barjerrifa daivingā braukt ar live-aboard. Lielākā tiesa operatoru ir no Cairns pilsētas, šeit pat iespējams uzmeklēt niršanas kompānijas, kurām iespējams pieskaņot savu ceļošanas grafiku (www.reeftrip.com). Nirt iespējams pat 4 reizes dienā - individuāli vai ar instruktoru, pēc tam uz laivas baudi pasakainu gourmet maltīti.
Diemžēl nepaguvu, bet Barjerrifā iespēja nirt uz kuģa vrakiem, kurus sāk apdzīvot zivis un sāk veidoties jaunas dzīvības formas - šeit tad nu ir iespēja redzēt pašu sākumu procesam, kas iespējams turpināsies vēl tūkstošiem gadu.


Īsi par zemūdens niršanas apmācību:
Niršanas prasmes var apgūt ikviens, īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Zemūdens niršana nebūt nepretendē uz ekstrēmo aktivitāšu statusu, ja vien to nepadara par ekstrēmu nirstot alās vai citās paaugstinātas bīstamības zemūdens zonās.
Latvijā niršanas apmācības kursus iespējams iziet vairākās skolās, kurās pastāv starptautiski atzīta sertifikācijas sistēma. Izplatītākā no tām ir PADI sertifikācija, ar kuru iespējams nirt jebkurā pasaules vietā, kur redzama PADI zīmīte.
1. līmeņa sākotnējā sertifikācija Open Waters Diver paredz niršanu līdz 18 m.
2. līmeņa sertifikācija Advanced Open Waters Diver ļauj nirt līdz 30 - 40 m, lai to iegūtu jānoliek 5 specialitātes daivi - 2 dziļie nirieni, navigācija un izvēles jeb specializācijas daivs - nirt straumē, identificēt zivis, nirt ar skūteri u.c.
Taču pastāv iespēja kārtot sertifikāciju jau aizrobežu ūdeņos, šai gadījumā vienlaikus mācoties jau redzi un iepazīsti zemūdens eksotiku. Var arī pirmo līmeni kārtot Latvijā, savukārt otro kur citur - jau labā redzamībā, siltā ūdenī.
Lai nirtu ļoti aukstos ūdeņos ar sauso hidru, jānokārto arī Dry Suit Specialty kurss.

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: