GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Sidneja

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zināt

IZVĒLIES CEĻVEDI

5 klusas arhitektūras vietas. Kopenhāgenā, Londonā, Bordo, Sidnejā, Jokohamā. Iesaka arhitekte Ieva Zībārte

Laban Dance CentrePasažieru ostas terminālsBotāniskais dārzsRose Seidler HouseMuzejs Ordrupgaard« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Austrālija · austrālija · Sidneja · 5 klusas arhitektūras vietas. Kopenhāgenā, Londonā, Bordo, Sidnejā, Jokohamā. Iesaka arhitekte Ieva Zībārte

Rose Seidler House

Autors: Ieva Zībārte0 ATSAUKSMES

Rose Seidler House

Austrālija piedāvā neaptveramas ceļošanas iespējas gan dabas brīnumu cienītājiem, gan laba dizaina, stila un virtuves piekritējiem. Ja galamērķis ir tikai Sidneja, tad pilsētas apskati vērts papildināt ne tikai ar okeāna pludmalēm, bet arī ar nelielu izbraucienu uz Varongu (Wahroonga) apmēram 25 km attālumā no centra, lai apskatītu savulaik vismodernāko māju Austrālijā. Rouzas Zaidleres māja, ko slavenākais austrāliešu arhitekts Harijs Zaidlers uzbūvēja saviem vecākiem, atrodas Sidnejas intelektuāļu iecienītajā ziemeļu pusē - prom no acīm. Tomēr ar īrēta auto vai entuziasma palīdzību var mēģināt turp doties (ēku no Sidnejas centra var sasniegt arī ar vilcienu, tad 40 min. kājām), pie reizes saelpojoties neaizmirstamo eikaliptu un tējas koka krūmu smaržu.

Ja nonākot pie ēkas šķiet, ka mājās neviena nav, nebrīnieties! Mājas pārvaldnieks, gids, apkopējs, 20.gadsimta modernisma mantojuma speciālists ar ģimeni dzīvo turpat līdzās un atnāks, lai visu izrādītu un izstāstītu. 1948. - 1950.gadā būvētā māja tolaik bija neredzēts notikums, jo no ASV atbraukušais Zaidlers te ieviesa funkcionāla, moderna, atvērtā tipa mājokļa ideju, ko papildināja izcila mēbeļu kolekcija (Sārinena, Īmsu u.c. dizaina oriģināli). Vēl lielāks brīnums bija supermodernā iebūvētā virtuve, arī sauļošanās terase un bīdāmās stikla durvis. Lai arī ēku ir iespējams apskatīt bez pavadoņa (gids vien iekasēs naudiņu, palūgs novilkt apavus un dosies prom), iesaku ēku izstaigāt viņa pavadībā. Katra mēbele (lielu daļu arhitekts personīgi atveda no ASV) piedāvā enciklopēdisku ieskatu dizaina vēsturē, gids nodemonstrēs arī iebūvēto virtuvi, vai tādu praktisku, bet gudri noslēptu lietu kā iebūvētais gludināšanas dēlis.

Teritorijā atrodas arī divas citas Zaidleru ģimenes mājas, taču tās publiskai apskatei nav pieejamas. Dodoties izbraukumā, ieteicams līdzi ņemt ūdeni un uzkodas, jo tuvumā nav ne kafejnīcu, ne veikalu.

Rose Seidler House
71 Clissold Road
Wahroonga
NSW 2076
www.hht.net.au/museums/rose_seidler_house

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: