GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Honkonga

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

2010. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Annapurnas grēda HimalajosMedokas vīna maratonsAusteru "plantācijas" KankalēGourmet ceļojums ŠampaņāSituāciju transformācija: Ņujorka, BaireitaHakoneOmāna: bruņurupuču dzimtais krastsLantauBrazīlijas Amazones džungļi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āzija · honkonga · Honkonga · 2010. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Lantau

Autors: Uldis Lukševics1 ATSAUKSME

Lantau

Ceļojuma pa Ķīnas dienvidaustrumiem no Šanhajas līdz pat Honkongai, pa gigantiskām pilsētām, cauri monstrozu celtņu masīviem, kur debesu vietā vien augstceltņu smailes, bet uz vienu zemes kvadrātmetru pa četriem cilvēkiem, nobeigums pārsteidza ar negaidītu zaļas teritorijas rāmo kontrastu.

Pearl River sala Lantau (147.16 km2) skaitās lielākā Honkongas sala un sestā lielākā sala Ķīnā. Neskatoties uz izmēriem tajā dzīvo tikai 45 000 iedzīvotāju - salīdzinot ar 1,4 miljoniem turpat 40 minūšu attālajā Honkongā!

Lantau ir pilnīgi neiedomājama vide, kurā nonācām pēc nelielas aizķeršanās ar kuģīti no Honkongas (kuģītis, mūsuprāt, devās uz Mui Wo piestātni, bet pirms tas atgājis no piestātnes, bet daži jau paspējuši iesnausties, atjēdzamies, ka šis nav mums derīgais maršruts).

No Mui Wo devāmies Chung Sha Beach virzienā. Pludmales šajā krasta līnijā ir tipiskās „ne no šīs pasaules" paradīzes pludmales ar gludu, dzidru, zilu ūdeni, baltām smiltīm, klinšu šķembām, savukārt aiz muguras izslejas zaļās Lantau Peak (934 m) kalna virsotnes...

Foto: LantauFoto: Lantau

Ķīnā uz visiem e-pastiem noteikti tiek atbildēts, tikai jārēķinās, ka 2-3 nedēļu laikā - šo var attiecināt arī uz salas ritmu. Līdzās sērferiem ar dēļiem, pludmales gliemju lasītājiem, brīvā dabā izgājuši zilganpelēkie ūdens bifeļi... Pludmalē sastopami pavisam nedaudzi cilvēki, daži mazi veikaliņi un mazas kafejnīciņas, kurās neviens īpaši nesatraucas par apgrozījumu, bet tajās iespējams fantastiski gardi paēst...

Salas dienvidu pusē izvietojies Lantau South Country Park brīvdabas parks, uz salas saceltas lielas privātmājās, kuras lielākoties stāv tukšas un ķīnieši nešķiet īpaši motivēti tās pārvērst par viesu namiem vai kā citādi derīgi ekspluatēt, lai gan salas otrā pusē ir visai zīmīgi apskates objekti - 85 pēdu augstā bronzas Budas statuja - Tian Tan Buddha, trīs gadsimtus vecais Tai O zvejnieku ciemats, Honkongas Disnejlenda, Tung Chung forts, kura vēstures interesantākais fakts liecina, ka tas ticis uzcelts 1817. gadā, lai kavētu opija tirdzniecību un aizstāvētu krastu no pirātiem.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Arvis

Apmeklēja: 2010

Pasaulē lielākā bronzas BUDAS STATUJA ir 738 m augsta, skaidrā laikā to var pat redzēt no MAKAO.
Statujā ir neliels muzejs.
Turpat tuvumā ir PO LIN klosteris, ļoti krāšņs, blakus ir slavens vegetāriešu restorāns īsti ķīniski-klosteriskā gaumē.
Uz salu var nokļūt ar prāmīšiem (lētiem) un busu, bet pats interesantākais ir nokļūšana ar gaisa tramvaju-NGONG PING CABLE CAR. Neizdevās izbaudīt, jo tieši tajā laikā tas bija slēgts sakarā ar servisa apkopes darbiem.
Gaisa tramvaja ceļš 5,7 km - no metro stacijas TUNG CHUNG līdz NGONG PING (ciemats Budas pakājē). Ciematiņš ir priekš tūristiem ar tirgotavām, ēstuvēm.
Jā, uz LANTAU salas ir HONKONGAS starptautiskā lidosta, Honkongas Disnejlenda un arī skaistas pludmales.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: