GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Indonēzija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijas

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Dreverna, Šventoji un Kuršu kāpaLilaste, Baltā kāpa, Koklītes, Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaSāremā, Hīumā un HāpsalaSumatra-BaliTenerifa-FuertaventuraTarifa-Caños de Meca-El PalmarIsla Margarita-Isla CocheFortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraEssauirra-Qualidia-DakhlaFort Dauphin-Manombato« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āzija · indonēzija · Indonēzija · Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Sumatra-Bali

Autors: Renārs Bīrmanis0 ATSAUKSMES

Sumatra-Bali

Indonēzija sastāv no tūkstošiem salu un katra no tām ir unikāla ar savu klimatu un iespējām, ko sniedz daba. Indijas okeāns D-Indonēzijas salās veido vienus no pasaules labākajiem viļņiem un daudzi pieredzējuši kaitbordisti dodas ķert lielos viļņus Sumatrā, Bali, Lombokā, Timorā vai, ja paveicas ar vējiem, arī Mentavai salās. Jāpiemin, ka vējus un viļņus noķert kopā tā, lai tie attiecīgi būtu pareizā braukšanas virzienā, ir pagrūti, jo ne vienmēr viļņi nāk kopā ar vējiem vai arī vējš pūš tieši pret vilni, tādējādi noturot to ilgāk stāvu un padarot perfektu kaitošanai. Ziemas periodā viļņu un vēju stiprums ir pārāk liels, lai varētu pūķot, tāpēc pūķošana kļūst vēl bīstamāka.

****Sumatra

Viena no mežonīgākajām salām, jo populācija nav tik blīva un attālumi ir mežonīgi. Pārsvarā visu Sumatras Indijas okeāna krastu apskauj dzīvie rifi un asi lavas akmeņi. Ir tikai neliels skaits zināmu pludmaļu, kur veidojas smilšains līcis, taču viļņi tik un tā lūzt uz rifa. Viena no vēl neskartām vietām Sumatras salā ir DR daļa ap Krui pilsētu. Oficiāli tur zināma tikai viena smilšainā pludmale, taču man ir palaimējies atrast vēl daudzas vairāku desmitu km garumā uz dienvidiem no Sumatras slavenā pipeline, kas atrodas pie Karang ( 25km uz D no Krui). Sumatras noslēpums slēpjas tās nošķirtībā no ārpasaules un tieši Krui apgabals ir pilnīgi izolēts no tūrisma un nepiedāvā pat pierasto pamatservisu. Pūķošanai apstākļi ir mežonīgi, taču, ja ir liela pieredze viļņu ķeršanā, tad bauda ir neaprakstāma. Labākā sezona, kad doties uz Sumatru, ir ziemas mēneši, taču jārēķinās ar vētrām, orkāniem un zemes nogruvumiem, kas var ietekmēt ceļojuma gaitu. Dienās, kad nav vēju, veidojas perfektākie viļņi pasaulē un, iespējams, ka uz vilni būsi tikai tu viens pats!

Foto: Sumatra-BaliFoto: Sumatra-Bali

*****Bali

Viena no skaistākajām Indonēzijas salām. Neskatoties uz mežonīgo tūrisma industriju, Bali vēl joprojām ir iespējams atrast vietas, kur tūrisms ir citāds - neietekmējis vietējo mikrovidi. Bali veidojas vieni no pasaules labākajiem viļņiem - tas nozīmē, ka tie ir noteiktā laikā prognozējami, ar augstu procentu konsistenci. Arī šeit viļņi lūzt uz rifa un vietās, kur ir iespējama sērfošana, nepieciešams augsts profesionālais līmenis. Vissvarīgākais, kas būtu jāievēro Bali, ir sērfotāju priekšnosacījumi, jo atrodoties uz viļņa, tas neatkarīgi no visiem likumiem, vienmēr piederēs sērfotājiem. Pūķotājiem labāk jāizvēlas cits vilnis vai jārēķinās ar sekām. Es tomēr ieteiktu ievērot vietējos likumus un ķert viļņus mazāk izdevīgākās vietās sērferiem, taču viļņu pūķošana tik un tā ir neprakstāmi debešķīga. Ziemas periodā lielāks vējš un mazāki viļņi pie Bingin starp Padang Padang un Dreamland pludmalēm, taču tās derēs tikai profesionāļiem. Savukārt Sanur pussalā ir iepējama pūķošana gan pa viļņiem, gan gludu ūdeni. Vasaras periodā Padang reģionā pūķot var reti, jo jāķer brīži, kad vējš ir lielāks un sērferu mazāk. Taču, ja profesionālais līmenis ir pietiekami augsts, tad pūķot vienmēr varēs vietās, kuras sērferiem nav pieejamas, taču kaitbrodistiem pietiekami labas.

Apkopojums:

+ sezona gandrīz cauru gadu, taču vasaras mēnešos pludmales ir sērferu pārpildītas
+ daudz citu iespēju kā pavadīt laiku bezvēja apstākļos, piemēram sērfojot (Bali - arī iepērkoties vai ballējoties)
+ silts klimats un ūdens
+ Bali ir vienreizēji garšīga virtuve un viesmīlīgi iedzīvotāji

- vēja diapazons ir gandrīz nenosakāms - no vētrām ziemas mēnešos līdz vieglām brīzēm vasarā
- Bali ir liels sērfotāju un tūristu blīvums
- maz smilšu pludmaļu, daudz akmeņu, jūras ēžu
- grūti sasniedzams galamērķis, it īpaši, ja plānojat doties uz Sumatru

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: