GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kirgizstāna

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās helibordinga augstienes

Chorvoq OromgohiKļučevskaja kalnieneTjanšana augstieneElbruss« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āzija · kirgizstāna · Kirgizstāna · Pasaules labākās helibordinga augstienes

Tjanšana augstiene

Autors: Kaspars Čekotins0 ATSAUKSMES

Tjanšana augstiene

Dzīvošana 2000 m augstumā pieprasa aklimatizēšanos. Nelāgi ap dūšu var palikt pat pieredzējušam cilvēkam. Lidojumi līdz pat 4500 m augstumam šoreiz tiek izpildīti militārā helikopterā - tādā ar visu lielgabalu iekārtu.
Bāzes teritorija ir milzīga, taču darbojas tikai viens padomju retreks. Dzīvošana izkārtota divās konusveida mājiņās, un helīša stāvvieta - turpat līdzās.
Kirgizstānas kalnu ainava ir visai atšķirīga - kalnu veidojumi ir vairāk stāvi, mazāk ir kalnu pļavu. Braukšana notiek pa vietējo gidu labi izpētītām un pārzinātām vietām. Gidi ir vīri gados, kas kalnu slīpumos pavadījuši visu dzīvi un zina, kur nobraucieni būs pēc iespējas garāki un drošāki.
Kā pagodinošs piedzīvojums sagadījās prezidenta viesošanās bāzē saistībā ar reģionālās attīstības jautājumu, kurai līdzi sekoja televīzija un prese. Tā nu mūsu helibordinga komanda ietika Kirgizstānas mediju uzmanības centrā.
Tikpat godpilna bija tikšanās ar Austrijas komandu un Florianu Orle - pasaules līmeņa freeride braucēju. Starp citu, viņš ir filmas XXX noslēguma epizodes patiesais izpildītājs, kurš izbrauc cauri lavīnai.
150 km lejup pa kalnu serpentīniem - un nonākat Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā ar kolorītiem pilsētas tirgiem un aziātisku sociālo ainu. Šādas tādas aizķērušās padomju laika raksturzīmes, piemēram, vecie trolejbusi, tirgus vidū stabs ar vadiem - tāds kā vietējā telefoncentrāle, kurā zvanītgribētājus apkalpo tantuks. Taču domāju, ka šobrīd pilsētā ir jau vairāk kā viens bankomāts.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: