GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Malaizija

Baudītāja ceļvedisKur nakšņot

IZVĒLIES CEĻVEDI

Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Senā CēzarejaPangas klintisProvidenciaBali salaGalapagu salasSlokaZanzibāraPoor Knights IslandsFloridaLofotenu salasLielais BarjerrifsBoracaySilfraDahabSipadan« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āzija · malaizija · Malaizija · Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Sipadan

Autors: Imants Jansons1 ATSAUKSME

Sipadan

Sipadan sala - viena no skaistākajām planētas niršanas vietām. Tā atrodas Malaizijā, Borneo salas austrumu piekrastē, tās zemūdens daļa dzīlēs iesniedzas līdz pat 600 m dziļumā. Sipadan ir piešķirts dabas parka statuss, tādēļ niršana šeit ir kvotēta, kas nozīmē to, ka pastāv noteikts nirienu skaita ierobežojums dienā. Tādēļ iepriekš sazinoties ar tūroperatoriem, jārezervē plānotās uzturēšanās dienas un nirienu skaits. Slavenākā niršanas vieta ir Barracuda Point, šeit barakudas pārvietojas milzīgā barā, veidojot tādu kā kustīgu sienu. Tu iekļūsti tūkstošu 1-1,5 m lielu barakudu tornado virpulī, sastopies ar dzeltenzivi, kuru karavānā pavada padsmitiem haizivju, tepat līdzās un attālāki aizslīd rifu haizivis, noteiktās sezonās arī āmurhaizivs, un gandrīz katrā nirienā lēnīgi zaļie bruņurupuči... Ūdens temperatūra Celebesas jūras ūdeņos ir vidēji 29ºC, tādēļ var nirt bez hidras un ļauties kā tevi ieskauj jūras dzīvās radības. Iespaidīgs piedzīvojums!

Foto: SipadanFoto: SipadanFoto: Sipadan

Uz pašas Sipadan salas dzīvot nevar, turp dodas tikai nirt. Iesaku dzīvot uz Mabul salas, kas ir aptuveni 30 min laivas brauciena attālumā no Sipadan. Alternatīva Mabul būtu izpētes institūts uz ūdens, taču tad jārēķinās, ka esi ļoti izolētā vidē, un ne visai pateicīgas kompānijas gadījumā, nebūs kur patverties.
Nokļūšanas un nakšņošanas jautājums vislabāk risināt: www.scuba-junkie.com


Īsi par zemūdens niršanas apmācību:
Niršanas prasmes var apgūt ikviens, īpaša fiziskā sagatavotībā nav nepieciešama. Zemūdens niršana nebūt nepretendē uz ekstrēmo aktivitāšu statusu, ja vien to nepadara par ekstrēmu nirstot alās vai citās paaugstinātas bīstamības zemūdens zonās.
Latvijā niršanas apmācības kursus iespējams iziet vairākās skolās, kurās pastāv starptautiski atzīta sertifikācijas sistēma. Izplatītākā no tām ir PADI sertifikācija, ar kuru iespējams nirt jebkurā pasaules vietā, kur redzama PADI zīmīte.
1. līmeņa sākotnējā sertifikācija Open Waters Diver paredz niršanu līdz 18 m.
2. līmeņa sertifikācija Advanced Open Waters Diver ļauj nirt līdz 30 - 40 m, lai to iegūtu jānoliek 5 specialitātes daivi - 2 dziļie nirieni, navigācija un izvēles jeb specializācijas daivs - nirt straumē, identificēt zivis, nirt ar skūteri u.c.
Taču pastāv iespēja kārtot sertifikāciju jau aizrobežu ūdeņos, šai gadījumā vienlaikus mācoties jau redzi un iepazīsti zemūdens eksotiku. Var arī pirmo līmeni kārtot Latvijā, savukārt otro kur citur - jau labā redzamībā, siltā ūdenī.
Lai nirtu ļoti aukstos ūdeņos ar sauso hidru, jānokārto arī Dry Suit Specialty kurss.

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Inga Vonga

Apmeklēja: 1998.g., 2010.g.

Fantastiska vieta! Ļoti patika.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: